Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2018 o 21:26, Spawn napisał:

Jak by sie ktos zastanawial co to dmp-z1 to nowe autonomiczne urzadzenie stacjonarne. Konkretnie taki duzy, nieprzenosny walkman z ekranem i mocnym wzmacniaczem. Co ciekawe zamiast tradycyjnego dla sony ukladu s-master zastosowano kostke daca od AKM. Podyktowane to ponoc jest ze s-master ma za mala moc dla takiego urzadzenia. I teraz najlepsze czyli cena, 8tys dolarow. Auć.

 

Kawał smoka z tego DMP... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Kawał smoka z tego DMP... 

 

 

Jedno z tego filmiku rzuca się w oczy...

Wrzucili ekran za 4$ do odtwarzacza za blisko 8000$. Typowe w świecie high-end audio :( marginalnie zrozumiałe w przypadku Cayina, szczyt pazerstwa w przypadku Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że lekkie, tak ten misiek tym obraca. Na stronie Sony (Hong Kong) już można kupić z dostawą od 4 grudnia. Z vatem i cłem wyjdzie 37.381 PLN.  Tylko nie wiem, czy za dostawę policzą :) Na razie jest mowa o sprzedaży w Azji, nawet o USA nic się nie wspomina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka dni temu prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni dotarł do mnie pilot zdalnego sterowania RMT-NWS20 dla mojego Sony WM1A. 

 

Samo urządzenie jest wykonane w tworzywa sztucznego dobrej jakości. Obudowa jest dobrze spasowana, a przedni panel wykonany jest w tworzywa sztucznego przypominającego szkło. Przyciski pracują bardzo precyzyjnie, posiadają dobrze wyczuwalny skok. W zestawie z pilotem otrzymujemy trzy uchwyty do mocowania. Dwa na kabel słuchawkowy i jeden typu klips. Sam pilot posiada również miejsce do mocowania smyczy, której nie znajdziemy w zestawie.

 

Po pierwszych testach muszę przyznać, że ten mały gadżet spisuje się rewelacyjnie. Połączenie z odtwarzaczem odbywa się za pomocą Bluetooth po uaktywnieniu odpowiedniej opcji w menu urządzenia oraz sparowaniu pilota (wymagane tylko przy pierwszym połączeniu). Oczywiście połączenie to w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności urządzenia i jednocześnie razem z pilotem możemy łączyć słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie gdy np. przemieszczamy się ze słuchawkami bezprzewodowymi na głowie, a DAP leży sobie odpowiednio zabezpieczony w plecaku czy torbie. Mając pilota pod ręką obsługa jest bardzo wygodna, a tego typu udogodnienie w sterowaniu odtwarzaczem okaże się pomocne również w wielu innych miejscach czy sytuacjach.

 

IMG_20180909_212305.jpg

 

Ps. @Gourney odpowiedziałem na Twoje pytanie?

Edytowane przez LuQi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu, oczywiście te dwa uchwyty o których wspomniałem wyżej są do mocowania na kablu (jeden na grubszym i jeden na cieńszym), a nie pasku, mały błąd podczas posiania, ale już poprawiłem. Poniżej widok tych trzech uchwytów.

 

IMG_20180911_115419.jpg

 

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, misiekkb napisał:

Sony Z1R żeby dobrze zostały napędzone potrzebują wzmacniacza stacjonarnego z dużą ilością mocy. Sony wm1a nie wysteruje ich poprawnie, zresztą żaden DAP tego nie zrobi.

 

 

W takim razie z jakimi słuchawkami zamkniętymi poradzi sobie model wm1z? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiekkb napisał:

Ok kiedy Z1r są zamknięte, to jest otwarta/półotwarta konstrukcja. Z większością słuchawek zamkniętych, które są łatwe do napędzenia jak np.  Final Audio Sonorous, Meze.

 

 

https://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/mdr-z1r

 

http://audiomagic.pl/sony-4/sony-mdr-z1r?ceneo_spo=false

tutaj pisze, ze jest to konstrukcja zamknięta.

Edytowane przez Rockman81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy DAP Sony wm1z jako źródło to dobry wybór? Czy w tej cenie można znaleźć lepszy? Zakładam również opcje zakupu DAP Sony wm1z, do tego słuchawki Sony z1r, no i dokupić z czasem wzmacniacz słuchawkowy... aby na maxa wykorzystać potencjał słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rockman81 napisał:

Mam jeszcze pytanie, czy DAP Sony wm1z jako źródło to dobry wybór? Czy w tej cenie można znaleźć lepszy? Zakładam również opcje zakupu DAP Sony wm1z, do tego słuchawki Sony z1r, no i dokupić z czasem wzmacniacz słuchawkowy... aby na maxa wykorzystać potencjał słuchawek. 

 

A pomyśl o tym duecie. MDR-Z1R to fantastyczne słuchawki, ale wymagają bardzo dobrego źródła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z Z1R zamknięte czy otwarte jest dyskusyjna, gdyż one niby są zamknięte, ale specjalna budowa kopułek, krótko pisząc jest ona zrobiona z bardzo drobnej siatek, która są nałożone na siebie warstwowo. 

Co do dźwięku to ja bym odrzucił DAPy Sony do ich słuchawek, chyba że lubisz jedną wielką bułę na wysokim basie, gdyż zarówno Sony WM1 grają z bardzo nasyconym, podbitym, wolnym decayem i attackiem, tak samo też grają słuchawki, więć masz spotęgowane takie brzmienie. Do tego WM1'ki nie mają tyle mocy żeby wysterować Z1R, a dokładniej nadać kontroli na wysokim basie. 

Najlepszą synergię z Z1R złapał dla mnie Fezz Audio Omega Lupi, wszystkie pasma się wyrównały, bas już nie miał buły. Później był Cayin HA-300, tutaj rozdzielczość, fakturowość, realna wielkość brył i masa instrumentów była dużo lepsza niż na Fezzie, ale nadal była odczuwalny ten wysoki bas.

Są inne DAPy o podobnej klasie jak SOny WM1a czy z, jak AK Ultima, Cayin N8, a który jest lepszy zależy tylko od naszych gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z innej beczki. Czy znalazłaby się osoba chętna zawierzyć swojego WM1A na dzień lub dwa celem porównania z DX150? Korci mnie już od dawna, żeby go nabyć i dojrzewam do tej decyzji jak ser pleśniowy. Chciałbym jedynie zobaczyć, czy podejdzie mi jego granie z tym, co mam (głównie Siriusy), bo szkoda byłoby pakować kasę w tak drogiego DAPa, żeby potem go odsyłać lub szukać nowego nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt, gdyż nikt tu nie miał tych wszystkich dapów, ja znam tylko A35 i WM1A. I jeśli chodzi o sygnaturę wolę A35 niż WM1A, gdyż ma równiejszy balans tonalny, za to WM1A ma dużo lepszą rozdzielczość, fakturę i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności