Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucasz obsluge, ficzery i dzwiek do jednego worka. Mialem ponad 10 dapow i jeszcze troche odsluchiwalem i znalezc dapa ktory zakresli wszystko naraz to prawie jak wygrana w totka ;) Ja bym chcial brzmienie alien+ z przestrzenia sonego i z ficzerami pioneera ale "to se ne da pane Havranek." Ale szukaj, moze dx200 z ktoryms opcjonalnym ampem to bedzie to. Ja go nie testowalem bo za drogi na zakup w ciemno tym bardziej ze @misiekkb pisal ze mi sie nie spodoba a mamy podobny gust to nawet mi sie niechce sępic wypożyczenia. Acz w audio nie raz juz bylem zaskoczony po odsluchach wiec roznie moze byc.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

Wrzucasz obsluge, ficzery i dzwiek do jednego worka. Mialem ponad 10 dapow i jeszcze troche odsluchiwalem i znalezc dapa ktory zakresli wszystko naraz to prawie jak wygrana w totka ;) Ja bym chcial brzmienie alien+ z przestrzenia sonego i z ficzerami pioneera ale "to se ne da pane Havranek." Ale szukaj, moze dx200 z ktoryms opcjonalnym ampem to bedzie to. Ja go nie testowalem bo za drogi na zakup w ciemno tym bardziej ze @misiekkb pisal ze mi sie nie spodoba a mamy podobny gust to nawet mi sie niechce sępic wypożyczenka.  Acz w audio nie raz juz bylem zaskoczony po odsluchach wiec roznie moze byc.

Po prostu piszę na speedzie, więc z pewnych skrótów myślowych wychodzi... kupa :D To nie jest absolutnie jeden worek, aczkolwiek każda składowa ma jakiś wpływ na ostateczną ocenę i przeliczenie korzyści na stosunek drenażu sakiewki. Stąd taki Pionek w cenie z iBooda to w zasadzie no-brainer.

 

Heh. Będę miał więcej czasu, to coś więcej napiszę, ale kto wie, kto wie... Może w przyszłym tygodniu zawita do mnie taki jeden Soniak... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 20:20, Spawn napisał:

Wrzucasz obsluge, ficzery i dzwiek do jednego worka. Mialem ponad 10 dapow i jeszcze troche odsluchiwalem i znalezc dapa ktory zakresli wszystko naraz to prawie jak wygrana w totka ;) Ja bym chcial brzmienie alien+ z przestrzenia sonego i z ficzerami pioneera ale "to se ne da pane Havranek." Ale szukaj, moze dx200 z ktoryms opcjonalnym ampem to bedzie to. Ja go nie testowalem bo za drogi na zakup w ciemno tym bardziej ze @misiekkb pisal ze mi sie nie spodoba a mamy podobny gust to nawet mi sie niechce sępic wypożyczenia. Acz w audio nie raz juz bylem zaskoczony po odsluchach wiec roznie moze byc.

Będzie post pod postem, ale muszę wywołać do tablicy...

 

Jak to jest z jego mocą i jakością po SE? Powszechnie wiadomo, tak mnie się wydaje, że balans w WM1A jest epicki. Nawet spotkałem kilka opinii, że gniecie AK380 z AMPem. Ma też z tego co pamiętam jakieś przyjemne ponad 400ma na wyjściu. A jak jest z resztą? Nie wszystko ma balans w końcu.

 

No i przyznaję otwarcie. Jest epicko piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Będzie post pod postem, ale muszę wywołać do tablicy...

 

Jak to jest z jego mocą i jakością po SE? Powszechnie wiadomo, tak mnie się wydaje, że balans w WM1A jest epicki. Nawet spotkałem kilka opinii, że gniecie AK380 z AMPem. Ma też z tego co pamiętam jakieś przyjemne ponad 400ma na wyjściu. A jak jest z resztą? Nie wszystko ma balans w końcu.

 

No i przyznaję otwarcie. Jest epicko piękny.

 

Jak doki nie wymagają za dużo prądu, to różnice między balansem i SE nie będą za duże. Z tego co pamiętam to @all999 przy EX1000 na początku preferował SE, potem chyba szala się trochę na stronę balansu przechyliła, a potem to już nie pamiętam :)

Tak czy inaczej na większości doków różnica pewnie będzie niewielka. Natomiast jak słuchawki potrzebują kopa to będzie wielka, bo musi być ;) 

 

Mocy jest 60mw na kanał przy 16ohm po SE i 250mw na kanał po balansie.

 

W dniu 4.05.2018 o 20:20, Spawn napisał:

Wrzucasz obsluge, ficzery i dzwiek do jednego worka. Mialem ponad 10 dapow i jeszcze troche odsluchiwalem i znalezc dapa ktory zakresli wszystko naraz to prawie jak wygrana w totka ;) Ja bym chcial brzmienie alien+ z przestrzenia sonego i z ficzerami pioneera ale "to se ne da pane Havranek." Ale szukaj, moze dx200 z ktoryms opcjonalnym ampem to bedzie to. Ja go nie testowalem bo za drogi na zakup w ciemno tym bardziej ze @misiekkb pisal ze mi sie nie spodoba a mamy podobny gust to nawet mi sie niechce sępic wypożyczenia. Acz w audio nie raz juz bylem zaskoczony po odsluchach wiec roznie moze byc.

 

Jak już te ficzery sobie życzyć, to nie lepiej ze smartphone'a :) ? Jakkolwiek Pioneer jest mega pod tym względem w świecie DAPów, to jednak ciągle telefon jest lepszy :)

 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet po zwyklym gniazdku 3.5 mocy masz podobnie co w pioneerze xdp100r. Zadnych trudnych sluchawek nie napedzisz ale z kazdymi przenosnymi da rade na high gain. Zwykle doki na normal gain to za polowe skali nie wychodze.

 

Balans to napewno wiecej mocy ale co do dzwieku to ciezko powiedziec bo porownujesz jednak inne kable.... Jak zmieniasz fabryczna niteczke za 100pln na grubasa ze srebra za 1000zl to raczej powinna byc zmiana bez znaczenia balans czy nie balans. Zeby sensownie porownac to trzeba by dwa takie same kable zamowic tylko po co? :) Ja mam 3 kable mmcx, dwa zwykle 3,5 czyli fabryczny od etów, alo audio litz i zbalansowany forza audio. Przepinalem i porownywalem i moim zdaniem po balansie wm1a gra bardziej bezposrednio ale tez szerzej, rysuje tak jak jakby obraz w wiekszej skali i lub wlasnie przez to jest lepsza separacja. Wygladzone wysokie tony i mocniejszy subbas przypisuje juz wlasciwoscia kabelka. Bardzo w skrocie powiedzialbym ze po wyjsciu zbalansowanym gra z tym samym charakterem tylko troche bardziej. Moge sie tez mylic bo to taka troche zgadywanka majac jeden zbalansowany kabel ;) Mysle ze jak po single ended Ci nie zagra to balans nie zmieni Twojego zdania.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

@Vaiet po zwyklym gniazdku 3.5 mocy masz podobnie co w pioneerze xdp100r. Zadnych trudnych sluchawek nie napedzisz ale z kazdymi przenosnymi da rade na high gain. Zwykle doki na normal gain to za polowe skali nie wychodze.

 

Balans to napewno wiecej mocy ale co do dzwieku to ciezko powiedziec bo porownujesz jednak inne kable.... Jak zmieniasz fabryczna niteczke za 100pln na grubasa ze srebra za 1000zl to raczej powinna byc zmiana bez znaczenia balans czy nie balans. Zeby sensownie porownac to trzeba by dwa takie same kable zamowic tylko po co? :) Ja mam 3 kable mmcx, dwa zwykle 3,5 czyli fabryczny od etów, alo audio litz i zbalansowany forza audio. Przepinalem i porownywalem i moim zdaniem po balansie wm1a gra bardziej bezposrednio ale tez szerzej, rysuje tak jak jakby obraz w wiekszej skali i lub wlasnie przez to jest lepsza separacja. Wygladzone wysokie tony i mocniejszy subbas przypisuje juz wlasciwoscia kabelka. Bardzo w skrocie powiedzialbym ze po wyjsciu zbalansowanym gra z tym samym charakterem tylko troche bardziej. Moge sie tez mylic bo to taka troche zgadywanka majac jeden zbalansowany kabel ;) Mysle ze jak po single ended Ci nie zagra to balans nie zmieni Twojego zdania.

Nie mam specjalnie wyjścia poza strzałem w ciemno z zakupem. A komfort mam o tyle duży, że FIdue dodaje do Siriusów przejściówkę z 2.5mm na 4.4mm, co oznacza, że mogę jej używać zarówno z A91 jak i z Ei.XX :) Rodowane wtyki, 8 żył posrebrzanej miedzi i oplot. Klasa sama w sobie, a do tego można kupić osobno samą przejściówkę za ~50 dolców na Penonie. Smok zapewne też byłby w stanie coś podobnego ulepić.

 

Kusi mnie, cholernik. Piękny jest, ma w sobie to "coś" co sprawia... Że po prostu chce się go mieć. Dla samego durnego faktu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

To skoro masz kabel juz zbalansowany to jakie to ma znaczenie jaka jest roznica? Napewno nie zagra gorzej niz po 3.5 ;) Kup dx150, tanszy i nie mamy go na forum jeszcze ;)

Myku już zamówił DX150 :P Korci mnie, żeby też to zrobić, ale wstrzymam się jeszcze ten tydzień :D Akurat w tydzień sporo się wyjaśni pod kątem finansowym i wtedy padnie ostateczna decyzja. DAP... albo TH610 xDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Vaiet napisał:

Kusi mnie, cholernik. Piękny jest, ma w sobie to "coś" co sprawia... Że po prostu chce się go mieć. Dla samego durnego faktu :D

 

I w związku z tym faktem dostajesz naprawdę świetnie wykonanego DAP'a, oferującego znakomitą jakość dźwięku, ponadprzeciętną ergonomię użytkowania (włączając w to 30h pracy na jednym ładowaniu). Super wymagających nauszników może i nie pociągnie, ale np. z moimi D7200 po balansie potrafi zaserwować taki przekaz, że z momentami z kapci wyrywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, LuQi napisał:

 

@Vaiet jak tam? Miałeś okazję pobawić się Soniakiem czy  niech chcesz go nawet widzieć, żeby później nie żałować, że zamiast niego kupiłeś iBasso? :P 

Nie miałem, na całe szczęście. Pokierowałem się... Sam nie wiem czym. Chyba próbowałem racjonalizować zakup tańszego sprzętu jego funkcjonalnością, chociaż pozostaje uczucie... Nie wiem nawet jak to nazwać. No ale przynajmniej dzięki temu będę miał też NightOwle :D

Najwyżej sprzedam oba graty i wezmę tego WM1A, jak jeszcze będzie. W audio nic nie jest pewne xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vaiet napisał:

Nie miałem, na całe szczęście. Pokierowałem się... Sam nie wiem czym. Chyba próbowałem racjonalizować zakup tańszego sprzętu jego funkcjonalnością, chociaż pozostaje uczucie... Nie wiem nawet jak to nazwać. No ale przynajmniej dzięki temu będę miał też NightOwle :D

Najwyżej sprzedam oba graty i wezmę tego WM1A, jak jeszcze będzie. W audio nic nie jest pewne xD

 

Może być tak, że kupisz jeden i drugi odtwarzacz, gdyż będziesz chciał mieć porównanie. I spodobają Ci się oba. ? I nie będziesz miał w sobie siły, aby pozbyć się jednego z nich. ?

 

To forum jest straszne. Zawsze, ale to zawsze jest tak, że definitywnie ostateczny wybór sprzętu na całe życie - obowiązuje do kolejnego wypustu sprzętowego.  Coś w rodzaju pokoju wieczystego, który zawierany zimą obowiązywał jedynie do wiosny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

 

Może być tak, że kupisz jeden i drugi odtwarzacz, gdyż będziesz chciał mieć porównanie. I spodobają Ci się oba. ? I nie będziesz miał w sobie siły, aby pozbyć się jednego z nich. ?

 

To forum jest straszne. Zawsze, ale to zawsze jest tak, że definitywnie ostateczny wybór sprzętu na całe życie - obowiązuje do kolejnego wypustu sprzętowego.  Coś w rodzaju pokoju wieczystego, który zawierany zimą obowiązywał jedynie do wiosny. ?

Taką górą gotówki to ja będę dysponował... Za pół roku? :D Do tego czasu, to ja mogę cały tor jeszcze sprzedać i wymienić xD

 

 

No, poza Siriusami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaiet napisał:

Nie miałem, na całe szczęście. Pokierowałem się... Sam nie wiem czym. Chyba próbowałem racjonalizować zakup tańszego sprzętu jego funkcjonalnością, chociaż pozostaje uczucie... Nie wiem nawet jak to nazwać. No ale przynajmniej dzięki temu będę miał też NightOwle :D

Najwyżej sprzedam oba graty i wezmę tego WM1A, jak jeszcze będzie. W audio nic nie jest pewne xD

 

Czemu na całe szczęście?

Słyszałem różne iBasso i żaden nawet nie zbliżył się brzmieniowo do WM1A. Nawet legendarny DX100.

DX150 nie znam, może jest bardzo dobry, czego życzę z całego serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baele napisał:

 

Czemu na całe szczęście?

Słyszałem różne iBasso i żaden nawet nie zbliżył się brzmieniowo do WM1A. Nawet legendarny DX100.

DX150 nie znam, może jest bardzo dobry, czego życzę z całego serca :)

Bo wtedy nie miałbym wyjścia, jak tylko kupić WM1A od Ciebie :D Domyślam się, że dźwiękowo nie będą miały podejścia, no ale wygrała funkcjonalność, czyli w tym wypadku jak już wykładać wszystko, to funkcja USB DAC, balans 2,5mm bez przejściówek i wifi, które przyda się do Tidala zwłaszcza, że mam zamiar zmienić Premium na HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vaiet napisał:

Bo wtedy nie miałbym wyjścia, jak tylko kupić WM1A od Ciebie :D Domyślam się, że dźwiękowo nie będą miały podejścia, no ale wygrała funkcjonalność, czyli w tym wypadku jak już wykładać wszystko, to funkcja USB DAC, balans 2,5mm bez przejściówek i wifi, które przyda się do Tidala zwłaszcza, że mam zamiar zmienić Premium na HiFi.

 

Nie chodzi mi o kupowanie ;)

Dla mnie akurat najważniejszy jest tylko dźwięk, a te rzeczy, które wymieniłeś są dla mnie totalnie drugorzędne, a z tidala i tym podobnych wynalazków z zasady nie korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Informacja z head-fi

 

7074A1A2-070E-4226-AE13-092CB8348991.jpeg

 

Na jesieni update softu dla WM1A/WM1Z o odbiornik blutooth, usb dac i Vinyl processor (?).

Dodatkowo ma być dodana funkcja odczytu okładek z plików jpg jak będą w folderze dla formatów które nie mają metadanych, np wave.

 

EDIT:

Apropo co to Vinyl processor to jest to "upiększacz" DSP imitujący charakterystykę dźwięku z vinyla.

 

"It's something created by Sato-san's teacher. From what I can understand from Sato-san's explanation is that they found for digital amps the fast and sharp voltage start/stop between individual note fall and attacks causes the driver to slows down to almost stopping and then to start moving again causes the listener to feel the notes being interpreted as slower/sloppier, but if they introduce some low voltage to keep the driver slightly vibrating and constantly moving (perhaps because of the inherit background noise in a vinyl setup which accidentally leading to this effect) between the note falls and attacks the sense of speed between notes could be increased. It's something they created in the DMP-Z1 and they found it as an interesting DSP effect so they tricked it down to the Walkmans. "

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie ktos zastanawial co to dmp-z1 to nowe autonomiczne urzadzenie stacjonarne. Konkretnie taki duzy, nieprzenosny walkman z ekranem i mocnym wzmacniaczem. Co ciekawe zamiast tradycyjnego dla sony ukladu s-master zastosowano kostke daca od AKM. Podyktowane to ponoc jest ze s-master ma za mala moc dla takiego urzadzenia. I teraz najlepsze czyli cena, 8tys dolarow. Auć.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności