Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Taka ciekawostka użytkowa którą zauważyłem w wm1a. Odtwarzacz pamięta głośność jak się odpina słuchawki i wpina z powrotem, za to automatycznie ją zmniejsza jak się przepina między niezbalansowanym 3,5mm a zbalansowanym 4,4mm dbając o nasz słuch i sprzęt. To samo się dzieje jak się zmienia z normal na high gain i z powrotem. Sam odtwarzacz poza odtwarzaniem plików nie ma żadnych innych funkcji ale ta jego jedna jedyna funkcja jest przemyślana i dopracowana do perfekcji. Mam go już kilka miesięcy i jak dla mnie nie ma żadnych użytkowych minusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, LuQi napisał:

 

@MPM słuchałeś WM1A z D7200? 

 

Pewnie, wersja azjatycka/"turystyczna" :) daje radę, zwłaszcza na high gainie, na moje kaprawe uszy wszystko jest ok, a bas jest jeszcze lepszy a to już zasługa odtwarzacza a nie słuchawek. Nie podejmę się opisywania szczegółowo wrażeń. A i nie miałem jescze okazji słuchać po balansie, jeszcze nie mam właściwego kabelka a może być tylko lepiej....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał:

Gdyby ktoś szukał fajnego etui na swojego WM1A to to wygląda całkiem ciekawie :ph34r:

 

etui.jpg

 

 

Prawie go kupiłem kiedyś. To seria limitowana i do tej pory były chyba tylko dwie serie, obie sprzedały się w kilkanaście godzin.

 

http://shop2.dignis.cafe24.com/product/midas-dignis-x-sony-nw-wm1-limited-case/175/?cate_no=85&display_group=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualnie posiadam telefon Lg v30 z wbudowanym Dac i powiem szczerze, ze brzmi to lepiej w połączeniu z słuchawkami akg k550 niż te same słuchawki podłączone do Marantz sa 7003. Ciekawe, czy to moje odczucie, czy po prostu Dac w Lg v30 jest taki dobry?

Pytanie, czy wskazany Sony zagra dużo lepiej niż np. Lg v30 z wbudowanym DAc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akg k550 obstawiam ze roznicy duzej nie bedzie jesli wogole jakas. Sam mam htc10 ktory gra rewelacyjnie jak na telefon, a nawet takie KZ Zst graja lepiej z telefonu niz z sonego. Jak sie podepnie jednak cos z gornej polki, to jest przepasc, zwlaszcza na dobrych nagraniach. Ja porownywalem leb w leb na Inear Prophile-8. Oczywiscie to tylko moje spostrzezenie i ktos moze uwazac ze dap jest mu zbedny i tez super, zostanie sporo pieniazkow w kieszeni. Wiekszosc osob uwaza nawet ze nie potrzebuja lepszych sluchawek niz dostali z telefonem i to tez jest ok :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam pytanie, czy jakość brzmienia będzie lepsza na wskazanym Sony, czy na Astell & Kern KANN?? 

Dnia 14.04.2018 o 18:40, Spawn napisał:

Na akg k550 obstawiam ze roznicy duzej nie bedzie jesli wogole jakas. Sam mam htc10 ktory gra rewelacyjnie jak na telefon, a nawet takie KZ Zst graja lepiej z telefonu niz z sonego

Cytuj

. Jak sie podepnie jednak cos z gornej polki, to jest przepasc, zwlaszcza na dobrych nagraniach

. Ja porownywalem leb w leb na Inear Prophile-8. Oczywiscie to tylko moje spostrzezenie i ktos moze uwazac ze dap jest mu zbedny i tez super, zostanie sporo pieniazkow w kieszeni. Wiekszosc osob uwaza nawet ze nie potrzebuja lepszych sluchawek niz dostali z telefonem i to tez jest ok :)

 

Rozumiem, ze np. Słuchawki akg k812, BEYERDYNAMIC T5p v2, lub inne, to na tym Sony lub Astell & Kern KANN będzie lepiej brzmieniowo niż na Lg v30 lub Marantz sa 7003?

23 godziny temu, neonlight napisał:

Edit..

Aaa... sorry, nie doczytałem, nie ma sensu wywalać tyle kasy na Mojo, V30 spokojnie da im radę ;).

Rozumiem, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rockman81 napisał:

Rozumiem, ze np. Słuchawki akg k812, BEYERDYNAMIC T5p v2, lub inne, to na tym Sony lub Astell & Kern KANN będzie lepiej brzmieniowo niż na Lg v30 lub Marantz sa 7003?

 

Nie. Rzucanie losowymi słuchawkami nic nie wnosi.

 

W przypadku nausznych, wiele zależy od ich wymagań "prądowo-napięciowych". Sony ma mało mocy na zwykłym wyjściu i przyzwoicie na zbalansowanym, ale i tak nie jest to DAP do wymagających słuchawek nausznych.

 

W przypadku doków sytuacja jest bardziej skomplikowana. WM1A powinien spokojnie napędzić wszystkie doki (choć niektórzy będą marudzili na głośność w przypadku tych bardzo mało skutecznych doków z wysoką impedancją). Wydaje mi się, że doki są wybredne w inny sposób niż nauszne - w przypadku nausznych na logikę można wybrać dobre dla nich źródło, w przypadku doków, trzeba po prostu posłuchać.

Są topowe doki, typu Oriolus MKII czy AKG K3003i, które lepiej grają na Galaxy S8 niż WM1A, choć logika by temu przeczyła (trzeba pamiętać, że S8 to świetne źródło przy dobrze dobranych słuchawkach). Są też takie, które zagrają o niebo lepiej na WM1A niż na S8 (zgaduje, że np. wspomniane Inear Prophile-8). Podobnie będzie z WM1A i LG V30.

Można przyjąć, że im więcej przetworników siedzi w dokach i im niższa ich impedancja i skuteczność, tym większa będzie różnica między dobrym DAPem a dobrym telefonem. Ale niestety praktyka pokazuje, że trzeba po prostu posłuchać a nie gdybać.

 

Sony to świetny DAP, ale trzeba do niego dobrać właściwe słuchawki. Inaczej będzie grał co najwyżej przeciętnie :/

 

Jak chcesz sobie wypróbować WM1A bez żadnego ryzyka, sugeruje kupić go na Amazon.de. Masz 30 dni na podjęcie decyzji o zwrocie i potem kolejne 30 na jego odesłanie - można więc potestować sobie dobre 2 miesiące. Oczywiście trzeba zamrozić kasę na ten czas, ale przynajmniej jest ta pewność, że jak Ci się nie spodoba to możesz oddać nie ponosząc żadnych kosztów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zamówić ZX300A, który gra (ponoć - sam nie porównywałem) podobnie (zwłaszcza po balansie) i w razie zadowolenia zrobić upgrade do WM1A. Ale propozycja awayeah chyba jednak lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności