Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SHOZY


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Shozy.jpg

 

Z racji tego iż firma Shozy zdobywa coraz większą popularność na świecie oraz na naszym forum, a fanów jej produktów jest coraz więcej pomyślałem, że warto założyć taki właśnie fanklub :)

 

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami, spostrzeżeniami, uwagami i komentarzami dotyczącymi produktów Shozy.

 

Ze swojej strony jako pierwszy dołączam jako posiadacz Shozy Alien+ choć myślę, że moja przygoda z produktami tej marki się tutaj nie zakończy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy odpowiadam ;). Alien+ i Zero to świetne połaczenie, ale muszą być spełnione dwa warunki. Zarówno player jak i słuchawki muszą być wygrzane. Mój alien ma ponad 160h, a co do zero to producent rekomenduje 50h, ale u mnie już po ok 10h zniknął koc słyszalny po wyjęciu ich z pudełka. Dodatkowo to co pisałem, bardzo ważna jest plikacja słuchawek, aby zagrały powinny być dość głęboko osadzone, co nie jest proste ze względu na ich wielkość (są dość krótkie), na szczęście pomaga ułożenie over the ear. PO spełnieniu tych warunków duet ten tworzy niesamowity klimat. Przez swoje analogowe brzmienie, sluchawki temperują techniczną zadziorność DAPa, ale nie zmieniają jego charakteru. Bas schodzi dość nisko, jest trzymany w ryzach ale troszeczkę nachodzi na średnicę, która przez to zdaje się odrobinę wycofana, lub jak kto woli nie wypchnięta tak jak potrafią zagrać niektóre iemy (ten aspekt ma się jeszcze zmieniać i podobno największa różnica jest słyszalna po 150h wygrzewania). Góra błyszczy.. może brakuje takiego dociągnięcia w jej wybrzmiewaniu, takiej malutkiej kropeczki nad i.. ale to naprawdę niuans. Scena nie jest sztucznie nadmuchana, ale ładnie rozciągnięta na boki i do góry, za to z duuużą głębią. Zresztą ciężko to opisać.. ja nie potrafię :). Nadmienię, że po tym zakupie moje Shockwave III (5 drożna hybryda) lada dzień wyląduje w komisie.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączam do klubu i od razu pytanko o dobór słuchawek, jako że póki co słucham Obcego jedynie na dokach:

czy jest sens bawić się w półśrodki typu akg k550, czy lepiej zainwestować w akg701/2? A może dołożyć trochę więcej i kupić HE 400i?

Macie doświadczenia z wyżej wymienionymi połączeniami? Jakie są Wasze wrażenia? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że (póki co, a co!) daję sobie spokój z dokami więc raczej chcę się wymienić na coś z mojej kolekcji. Ale fakt - dwie stówki za nówki kuszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcy dojechał, gra to naprawdę świetnie, aż żal wyciągać słuchawki z uszu :D Pytanie do starych wyjadaczy, jakie z waszego doświadczenia są powody tego że alien nie widzi pliku lub zacina się przy próbie odtworzenia i trzeba go zresetować? wydawało mi się że zadbałem o wszystko, a jednak dalej z niektórymi ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna niewidoczności pliku lub brak odtwarzania przez aliena, to jedna z tych spraw: niewłaściwe znaki w nazwie pliku, coś z tagiem (najlepiej wykasować), dodatkowe pliki w katalogu, jak okładki lub inne (bliżej nie wiadomo), niewłaściwy format odtwarzania (flaki tylko 16/44,1), ukryty, systemowy katalog (często powoduje, że dalsze nie są widoczne), więcej niż 99 plików lub katalogów, inne. Przy zmianie pliku,/katalogu w trakcie odtwarzania następuje przeskok do innego utworu lub zwiecha. Najlepiej przed tym zapauzować. No i oczywista oczywistość - FAT32 na karcie.

Edytowane przez artif
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, siądę jakiegoś wolnego wieczora i przetestuję wszystko, na razie wracam do zachwycania się dźwiękiem :D

 

EDIT: przetestowałem wymienione wyżej rozwiązania i wszystko działa idealnie. Podziękowania dla kolegów za pomoc.

Edytowane przez Greezye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności