Locke

FiiO E10 - jak rozkręcić?

Recommended Posts

Locke    0

Mam mały problem ze swoim FiiO E10 - uszkodzone wyjście jack z przodu (nie gra na jedną słuchawkę, dźwięk zniekształcony). Udało mi się normalnie odkręcić ten tył, ale nie wiem jak mam wyjąć płytkę z obudowy. Próbowałem odczepić pokrętło potencjometru, ale stawia opór i nie chcę uszkodzić sprzętu.

Swoją drogą, macie do polecenia jakieś niedrogie gniazda jack do wlutowania w ten sprzęt? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sp5it    214

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Locke    0

Udało mi się to już rozkręcić. Okazało się, że ktoś wcześniej przy nim majstrował i gniazdo jack się trochę rozpadło. Wylutowałem je, ale mam problem z ponownym zlutowaniem. Mój plan wygląda tak:

https://zapodaj.net/b6db948bb5b64.jpg.html

Jest to końcówka kabla od superluxów, którą uciąłem i mam zamiar póki co wykorzystać ją zamiast gniazda. Jednak po zlutowaniu dźwięk w lewej słuchawce jest prawie niesłyszalny, a prawa gra normalnie (testowane na różnym sprzęcie). Biały kabelek (od lewej słuchawki) przylutowałem na tym miejscu z cyną pod miejscem zlutowania czerwonego kabla. Jeśli przylutuję oba kabelki tak gdzie jest czerwony, wszystko działa normalnie, ale nie ma oczywiście stereo. Taśma izolacyjna jest do zabezpieczenia na czas lutowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta