Skocz do zawartości

Ipod Classic 7g


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do kupienia Ipod'a Classic (USA) 7g z wbudowaną kartą kingtson 128gb. Mam kilka pytań jakie macie opinie dotyczących montowania takich kart,gdyż podobno Ipod przy zamontowaniu karty chodzi szybciej oraz dłużej na baterii,nie trzeba się martwić o bad sectory. Niestety negatywną opinię jaką znalazłem było zawieszanie się odtwarzacza po takiej modyfikacji. Druga sprawa to zamontowanie wzmacniacza NuForce uDAC3 DAC i pytanie czy ten odtwarzacz nadaję się do zrobienia IMODA? I ostatnie dwa pytania skąd znajdę kabel ipodclassic z wejściem do tego wzmacniacza? Czy ta modyfikacja,która wyjdzie mnie powyżej tysiąca ma sens? Słyszałem bardzo pozytywne opinie na temat odtwarzaczy Fiio,który mógłbym dostać w podobnej cenie. Dzięki każdemu za odpowiedź i pozdrawiam 1f642.png:)

Edytowane przez Mateusz95
Poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iModa potrzebujesz iPoda Video - 5/5.5 G. Classiki - 6/6.5/7G mają inne bebechy.
Co do moda - miałem Classica z kartą CF bodaj 64 GB i działało świetnie. Bardziej problematyczna jest instalacja Rockboxa na tym iPodzie. Ale da się, tylko trzeba wszystko ostrożnie wg instrukcji robić.

Szczerze mówiąc zabawa w iModa teraz się średnio opłaca. Sam w sobie grajek nadal fajny i ma mocną baterię, więc warto, ale jak chcesz się bawić w modyfikacje itd. to już lepiej wycelować w lepszy odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wzmacniacz niż DAC. Po line-out puszczasz sygnał, omijając wewnętrzny wzmacniacz iPoda. Poprawia sporo dźwięk i moc na wyjściu, ale:

  1. Trzeba mieć słuchawki, które docenią lepszy wzmacniacz
  2. Taka kanapka to mało poręczne i niezbyt opłacalne wg mnie rozwiązanie

Zarówno Classiki jak i Video mają line-out. iMod polega na tym, że wewnątrz iPoda wymienia się bodaj kondensatory na lepsze - lepsza filtracja sygnału.
Wg mnie samego iPoda warto kupić, bo sam w sobie to jest kawał dopracowanego sprzętu, a widząc po modyfikacjach itd. łatwo coś wymienić i naprawić w razie czego.

Z drugiej strony jest tyle nowych i ciekawych odtwarzaczy na rynku, że trzeba się zastanowić.

Co do kart SD, to w necie znajdziesz listę kompatybilnych (ktoś potwierdził, że mu działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem kupić takie coś do Ipod'a i do tego takie słuchaweczki. Tutaj wzmacniacz jest połączony z DAC. Tylko nie wiem skąd zdobyć kabel,który połączy Ipod'a z tym wzmacniaczem.Ewentualnie jakie odtwarzacze polecił byś mi do tysiąca? Nie ukrywam,że trzymam się pomysłu zrobienia tego Ipod'a przy okazji mam wzmacniacz też do głośników w PC.Dziękuję za odpowiedź i pomoc kolego :)

 

https://www.sluchawkomania.pl/dac-przenosne/nuforce-udac3-dac-wzmacniacz-sluchawkowy.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=nuforce-udac3-dac-wzmacniacz-sluchawkowy&oferta promowana - ceneo

 

https://muzyczny.pl/111591_Sennheiser-IE4-sluchawki-miniaturowe.html

Edytowane przez Mateusz95
Poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy combo DAC/AMP zatrybi. iPodowego DACa nie ominiesz, lepiej sam wzmacniacz kupić>
Potrzebujesz kabelka LOD - coś takiego:
https://www.amazon.com/FiiO-Line-Dock-Cable-iPhone/dp/B004M172G8

Co do odtwarzaczy do tysiaka, to polecam lekturę na forum, duuuużo tego, ew. na audiofanatyku jest piękny tykuł o polecanych odtwarzaczach przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Słyszałem,że  Ipod'ach z USA DAC jest o niebo lepszy niż w europejskich modelach. Jesteś pewien,że przenośny DAC nic nie polepszy w tym przypadku? Chcę być zadowolony po takiej inwestycji gdzie pójdzie tysiąc na Ipoda + Wzmacniacz z DAC'em plus tego dobre słuchawki. Chcę mieć pewność,że będzie to grało zadowalająco.  Nie ukrywam,że lubię słuchać muzyki,ale tematy sprzętu muzycznego to dla mnie czarna magia.  

Edytowane przez Mateusz95
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Nie znam różnic dźwiękowych USA vs EU - jakieś źródło?
  2. Wydaje mi się, że można tylko wzmacniasz po LO ominąć, ale to wtedy nadal klasa brzmienie będzie
  3. iPody na rynku wtórnym są tanie jak barszcz, więc jak Ci na Classicu/Video zależy, to kupisz tanio używkę. One same z siebie nieźle grają.

 

Na forum jest oferta na iPoda Video za 250 zł. Miałem z pół roku, naprawdę fajnie gra.

 

Update: czytam, że są DACe, które potrafią ominąć DACa wewnętrznego, ale raczej robione pod nowsze Touche itd. 
Ale taki Oppo HA-2 chyba radzi sobie z Classikiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EU mają limity głośności,a US nie. Chcę kupić tylko Classic 7G,ponieważ szukam odtwarzacza na minimum trzy,cztery lata. Ipod Classic ma DAC marki Cirrus i opinie są zadowalające,ale opinie nie zawszę są prawdziwe. Co do wzmacniacza,który mi wysłałeś nie ma czegoś tańszego co polepszyło by jakość dźwięku Classica?  Znalazłem tamten za 500 i wydawał mi się dobry,ale teraz już nie mam pojęcia. Twoim zdaniem powinienem zainwestować w sam wzmacniacz? Chciałbym,żeby to też służyło mi do komputera więc wolał bym już wzmacniacz z DAC'em.

Edytowane przez Mateusz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność już z Ipod'ami i potem względem interfejsu jestem ich ogromnym zwolennikiem. Słuchałem nawet kumpla z USA i grał lepiej,ale chce kupić sprzęt,który będzie grał bardzo dobrze na tych słuchawkach co wysłałem wcześniej. Do tego planowałem wzmacniacz z DAC,który będzie współgrał. Nikt inny nie jest w stanie dać mi może jakiś innych poszlak na ten temat? Nie chce kupić sprzętu za 1000 zł i potem psuć sobie humor.

Edytowane przez Mateusz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jak koniecznie chcesz podpinać wzmaka, to lepiej iść w imoda - kupujesz video 5/5.5g, oddajesz do przeróbki, dokupujesz kabel LOD i wzmacniacz i masz fajną kanapkę. Sam classic 7g nie gra jakoś rewelacyjnie - bardziej preferuję video, który choćby z dziurki gra nieźle, a można go jeszcze zmodyfikować we wspomniany powyżej sposób.

 

Na forum było trochę o wzmacniaczach "kanapkowych". Myślę, że wystarczy użyć wyszukiwarki.

 

A tak poza tym wszystkim - w budżecie do 1k są naprawdę ciekawsze dźwiękowo propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zależy od słuchawek - Video jest chłodniejszy i bardziej "cyfrowy". Classic wydaje się bardziej uniwersalny jeśli chodzi o dobór słuchawek.

Jeśli chodzi o alternatywę - chociazby coś na HiBy:

  • Shanling M1
  • Shanling M2s
  • Cayin N3

Dwa ostatnie mają więcej mocy, nawet ze średnio wymagającymi słucahwkami juz grają przyzwoicie.

A tak naprawdę zalecam lekturę forum - tona tematów i recenzji jest do poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności