Skocz do zawartości

Zgrywanie nagrań z dekodera


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat niekoniecznie związany z audio, dlatego w hydepark, ale nie samym audio stoi człowiek i może ktoś z was zetknął się z tematem, albo wie gdzie szukać ŚWIEŻYCH rozwiązań, a nie zabytkowych postów z elektrody czy hdtv-polska (może być pomoc na PW).

 

Problem wygląda tak - nagrałem dziecku trochę cyklicznych bajek z programów dziecięcych (MiniMini i JimJam), ale po pierwsze zajmuje to mnóstwo miejsca na dekoderze i zostaje bardzo mało miejsca na audycje moje i żony, a po drugie nie jest mobilne. Mały ma tam kilka serii, ale mi w sumie wystarczy zgrać ze dwie jego ulubione. Nie potrzebuję super jakości, na stronkach do pobierania praktycznie nieosiągalne, na YT brak, albo wersje anglojęzyczne, stąd chęć zgrania na swój użytek tego co nagrałem na swój użytek (nie do rozpowszechniania). Samego dysku nie wyciągnę, bo jak wiadomo dyski w nagrywarkach cyfrowych są szyfrowane, z kolei po HDMI nie wiem czy się da to zgrać i czym. No i chciałbym też to jakoś obrobić, bo czasy nagrywania wg planu nigdy się nie zgadzają i odcinki są nierówno poobcinane.

 

Dekoder "UPC Mediabox HD z nagrywarką", jeśli dobrze znalazłem to jest to Cisco 8485DVB.

 

Świat idzie do przodu, gadżety i soft też, to może są jakieś ekonomiczne rozwiązania. Z tego co mówi polskie prawo, to można nagrywać audycje tv na własny użytek (rozpowszechniać już nie), więc moje pytanie nie łamie przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgrasz nic po HDMI, po to jest tam protokół HDCP, żeby chronić treści na urządzeniu przed możliwością bezstratnego kopiowania, więc cyfrowo nic nie zgrasz. Można się bawić w jakiś analogowy "capture device", tylko czo to ma sens? Moim zdaniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BamboszeK czy możesz podać jakiś konkretny przykład takiego splittera. Jest tego mnóstwo chociażby na allegro ze wsparciem HDCP (nie ma żadnej informacji o wyjściach bez HDCP) i jak rozumiem to trzeba potem spinać z komputerem? No, a z samych HDMI Grabberów, to tylko Velocap, czy są tańsze rozwiązania niż ponad 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BamboszeK napisał:

HDCP dawno już zostało złamane, z tego co kojarzę to wyciekły klucze nawet do tych nowszych wersji. Potrzebny będzie Ci aktywny splitter HDMI z wyjściami bez HDCP.

 

Oczywiście że zostało złamane, już lata temu zrobili to przy okazji jakiejś tam konsoli do gier. I są odpowiednie urządzenia, dzięki którym można by to zrobić, ale jak przypuszczam @sn4ke pytał raczej o jakąś typową prostą metodę domową, nie wymagająca zbytniego zaangażowania sił i środków. Zważywszy że chodzi o bajki dla dziecka, a nie o włamanie do fortu Knox :) A takiej bezpośrednio prostej metody nie ma. I wymaga to zakupu kolejnych zabawek, splitter, urządzenie przechwytujące sygnał z wejścia HDMI itd. Najprościej to faktycznie jakiś grabber przechwytujący sygnał analogowy i zgrać to do komputera.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popatrzeć na forach, kiedyś kolega mnie o to pytał bo właśnie nie mógł konsoli do starszego monitora podłączyć.  Za granicą polecają TO, w Polsce trzeba by poszukać czegoś podobnego. No i do tego potrzeba Ci jeszcze grabbera HDMI do PC jak np. http://www.ebay.com/itm/HDMI-720p-1080i-with-HDMI-output-video-capture-card-grabber-Timeleak-HD72B/172417365462

Tylko tak jak piszę Sławek nie wiem czy gra warta świeczki. Tanio nie będzie a i trochę zabawy z tym jest. Prościej i taniej chyba będzie po prostu kupić serię na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba kupić te bajki na DVD, pewnie są dostępne, bo teraz wszystko praktycznie idzie kupić z takich rzeczy. A koszty będą porównywalne, jak nie mniejsze, jak przy kosztach logistycznych przy wersji "onion". A za to odpadną koszty moralne i niesmak jaki by pozostał po takiej "operacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności