Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do 2-2.5k


Feii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Długo przekopywałem forum, niestety aktualnej jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem. Mianowicie interesuje mnie zakup zestawu amplitunera z dwiema kolumnami stereo. Zestaw ma grać w miarę przyzwoicie i czysto (nie jestem audiofilem, ale chciałbym poczuć różnicę w stosunku do głośników ze starego kina domowego:) ) W planach jest podłączenie do niego telewizora, konsoli PS4 oraz PC przez hdmi.  W związku z konsolą i PC chciałbym mieć możliwość podłączenia, oprócz nowych kolumn, satelit i ewentualnie subwoofera od mojego starego zestawu (Genius 6000). Czy to w ogóle jest w miarę wykonalne ? Ewentualnie w grę wchodzi zakup nowego zestawu 5.1 o ile będzie on również przyzwoicie grał. Podsumowując chcę móc posłuchać muzyki ( rap, elektronika,trip hop ) w miarę fajnej jakości i okazjonalnie zagrać na konsoli/obejrzeć film ciesząc się dźwiękiem przestrzennym (jego jakość nie musi wgniatać). Budżet jaki zakładałem to 2k do 2.5k pln ale tańsze rozwiązanie chętnie rozważę :D  Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki jest stereo. Do filmów powinno być 5.1 teoretycznie chociaż stereo też się bardzo dobrze nadaje. Amplitunery do kina domowego w 99,99% grają w stereo strasznie. Nie kupisz porządnego zestawu 5.1 i do tego dobrego amplitunera do 2,5tyś. W takim budżecie zostaje ci dobre stereo albo bardzo słabe 5.1. Musisz wybrać czy chcesz koniecznie dźwięk przestrzenny czy wystarczy Ci stereo. Druga sprawa to jak duże jest pomieszczenie w którym to będzie grać? Kino domowe potrzebuje najlepiej sporego pomieszczenia (nie jest to wymagane, ale nie bez powodu sale do standardu thx i domowych thx są ogromne ;) ) i dokładnego ustawienia głośników (stereo też, ale w stereo są tylko 2, a w 5.1 jest 6 głośników...i dlatego tak naprawdę mało kto ma to jak dobrze ustawić ;) ) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany sprzęt czy nowy? Jaki byś chciał dźwięk (bez tego ci niestety ani ja ani nikt nic nie poleci bo może to grać skrajnie inaczej od tego jak chciałeś. Jaki duży jest pokój w którym to będzie działać? 

 

Widzę że do muzyki której słuchasz musisz mieć mocny (wcale nie dobrej jakości :D) bas. Reszta pasma to zagadka :). Musisz napisać co chcesz bo inaczej z pomocy będzie nici, bo będę Ci podawał to co mi się podoba albo na ślepo a to nie ma sensu. 

Musi być amplituner? Nie może być wzmacniacz? Zgaduje że masz dekoder, a tam jest radio. W takiej samej jak nie lepszej jakości niż odbierze amplituner ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt może być używany, byle nie byłby jakoś kosmicznie zajechany. Amplituner z tego powodu, że miało być podłączone co najmniej 3 urządzenia pod to. Pokój ma około 18m2.  Na oko jakieś 3.5m x 5 m. Na dłuższych końcach  na 1 ścianie wisi TV  naprzeciwko stoi kanapa. Tak jak wspominałem zabawę z odrobinkę lepszym sprzętem audio dopiero raczej zaczynam, jakiś konkretnych preferencji odnośnie grania jeszcze nie posiadam. Musi być basik przyjemny, ale bez przestawiania szklanek w witrynie i ma grać czysto i przyjemnie dla ucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności