Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do ~200zł SOMIC V2


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję DAC/AMP'a do laptopa, czyli obowiązkowo USB. Oczywiście sprzęt ze względu na cenę używany. Nie zależy mi na wygodzie użytkowania, tzn może być "pudełeczko" z kablem, a nie "pendrive" jak np dragonfly. 

Słuchawkami będą SOMIC V2, z nausznicami welurowymi hm5 i rekablingiem. Potrzebuję czegoś dobrego w tej cenie, biorąc pod uwagę że jest to zestaw budżetowy.

 

Nie chce pisać czego oczekuje, ponieważ w tej kwocie nie ma za bardzo chyba co wybierać. Jedynie by miał odpowiednią ilość mocy na te słuchawki (a nie są jakoś wymagające) i efekt był lepszy niż karta zintegrowana. Jakbym miał powiedzieć czego oczekuje to troszke jasności, detalu, oraz aby bas był chłodniejszy / twardszy. Aczkolwiek tak jak napisałem w tej cenie wezme co popadnie bo i tak będzie to lepsze od integry.

Pod okiem mam takie produkty jak:
Maya U5 (chyba najtańsza opcja oraz granie lekką V co w połączeniu z tymi słuchawkami, powinno dać super zgranie)

SMSL M2
Dragonfly (używki podobno po 200zł można znaleźć) obojętnie która wersje (nie zależy mi na usb otg a podobno v1.2 jest troszke mocniejsza)

Oraz inne modele w tym przedziale cenowym, nie rozglądałem się zbytnio  co jest w dostępnego dlatego przytoczyłem takie modele.

Może prodigy cube black edition znalazłby używke w tej cenie.

 

Nie zależy mi na niczym innym jak wyjście słuchawkowe, nie potrzebuje mikrofonu itp, ani nie będzie to podpinane do innych urządzeń typu tablet dlatego usb otg też nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem DragonFly za 200 zł. Najtaniej ktoś sprzedawał wersję Black za chyba 250 zł, ale to jak był w promocji MP3S za 333 zł (nie wiem czy potem nie był jeszcze za 300 zł).

Osobiście wyżej stawiam Prodigy Cube od SMSL M2 i to w niego bym celował, gdyby nie DF 1.2 na Allegro za 250 zł. Słuchałem tylko Black i Red, ale drastycznej różnicy Black vs 1.2 bym się nie spodziewał, zatem byłby to dobry zakup. Jest to kompletny całościowo sprzęt, aczkolwiek z budżetowych sprzętów wolałem scenę z Cube (w wersji srebrnej wypada zmienić tego paskudnego OPA na np. MUSES 8820).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też patrze na tego dragonfly za 250. Nie jest to zakup na wczoraj, mam czas poszukać "okazji". Ciekawi mnie co w tej cenie mogę jeszcze rozważać

 

Jak się ma w Twojej opini Dragonfly do Prodigy?

 

Może uDAC-2? Brzmienie podobno zbliżone do Prodigy a mocy na V2 powinno wystarczyć

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic więcej bez dopłaty się nie znajdzie, a takich U5 nie ma sensu brać. Teoretycznie FiiO E10K jest jeszcze, przez niektórych chwalony, ale jak dla mnie jest gorszy nawet niż SMSL M2.

 

Nigdy nie porównywałem bezpośrednio, ale oba te modele sobie cenię. DF był bardziej ułożony i neutralny, gdzie Prodigy Cube zaliczałbym do jasnych i przestrzennych sprzętów.

uDAC-2 nigdy nie słuchałem, więc się nie wypowiem.

 

Somic V2 będą hulać na wszystkich ww. sprzętach, tak czy siak.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc bd szukał albo Prodigy Cube albo uDAC'a-2, jako że z recenzji wynika że to jest to czego mi brakuje troszke w somicach, tzn troszke jasności i przestrzeni. uDAC jak dla mnie ładniejszy + praktyczniejszy, tzn tylko potencjometr + gniazdo co dla mnie jest idealne. Zaraz poszukam porównań, jeżeli to bardzo podobne granie to jest uDAC-2 za 240 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Dnia 4.08.2017 o 20:24, snuffdbko napisał:

drastycznej różnicy Black vs 1.2 bym się nie spodziewał

Nigdzie nie spotkałem się z opinią że między 1.2 a blackiem jest niewielka różnica, raczej że jest wyraźna, a black bliżej do red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności