Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry i niedrogi odtwarzacz cd do zestawu onkyo8150 i dali zensor7.


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z Z7 gra po optyku Marantz CD-63II K.I. Signature oraz na IC Johnysa po analogu Marantz CD5000. 

Polecane wcześniej Akai to tez dobry kierunek dla tych głośników, omijał bym stare Denony i Technicsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że nie warto inwestować w nowy odtwarzacz za tysiaka tylko kupić coś taniego z używanych?Tego akai ciężko znaleźć w tej chwili znalazłem marantza cd5000 za 400zł,brać będzie ok?Kwestia jak najlepiej taki stary odtwarzacz podłączyć by to fajnie brzmiało?Po analogu czy optykiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz to to samo co  Philips 753,751. Są na tym samym dacu. Może znajdziesz taniej niż za 400.W sumie to na tym dacu wyszło chyba 8 modeli CD ?

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mikus01985 napisał:

Czyli mówicie że nie warto inwestować w nowy odtwarzacz za tysiaka tylko kupić coś taniego z używanych?Tego akai ciężko znaleźć w tej chwili znalazłem marantza cd5000 za 400zł,brać będzie ok?Kwestia jak najlepiej taki stary odtwarzacz podłączyć by to fajnie brzmiało?Po analogu czy optykiem? 

Ja za swojego dałem 200 zł, to 400 z jest z kosmosu. Spróbuj coś utargować, ale obawiam się, że będzie ciężko.

U mnie gra po analogu na IC Johnysa. 

Marantz CD-63II K.I. Signature jest lepszy bez dwóch zdań, ale za niego trzeba dać około 500-700 zł.

Tu masz inne CD-ki na tym samym TDA1549.

 

CD-TDA 1549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Marantz CD-67 mk ll? Znalazłem za 400zł z pilotem,Z tych co podajecie niestety ciężko znalźć coś w rozsądnych pieniądzach,nie będę płacił przecież za 18-20 letni odtwarzacz 600-700zł to już wolę kupić nowy przynajmniej mam pewność że będzie działał i nie padnie po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 63 KIS wszystko sprawne, odtwarza bez problemu oryginały jak i CDR.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie cdr to jeszcze nie wszystko, najlepiej, jakby czytał nawet najtansze cdr no-name, wtedy raczej laser jest w dobrym stanie. Dobrze jakbyś o to dopytał, albo nawet poprosił o krótki filmik jak czyta tracki z takiego no-name i odtwarza chociaż jednego. Choć handlarzom pewnie nie będzie chciało się zrobić ;p

 

Z drugiej strony jak masz same oryginały albo jeszcze nie nagrywaleś, to możesz kupować verbatimy które są już przyzwoite, a kosztują koło 1zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z PM6005,  po optyku, wzmak ma DACa na pokładzie.

Od wczoraj  testuję  również połączenie po analogu, dostałem IC zrobione na OCC z Audeos.

https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziś przyszedł CD-67 mk ll narazie podpiąłem op optyku i jest okej,trochę utargowałem bo wyszło mnie 369 złych z przesyłką ale pilot nie działa niestety.(może go naprawię albo poszukam zamiennika.Kwestia czy warto kupić kabel analogowy ale już gotowy do podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikus01985 napisał:

Dobra dziś przyszedł CD-67 mk ll narazie podpiąłem op optyku i jest okej,trochę utargowałem bo wyszło mnie 369 złych z przesyłką ale pilot nie działa niestety.(może go naprawię albo poszukam zamiennika.Kwestia czy warto kupić kabel analogowy ale już gotowy do podłączenia?

Jak byle co, najtańsze, to nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikus01985 napisał:

Jaki będzie warto kupić?

Osłuchaj się dłużej z CD i napisz co byś chciał zmienić w brzmieniu, co Ci przeszkadza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Warto kupić kabel analogowy. Zobaczysz czy bardziej odpowiada Ci brzmienie daca z tym marantzu czy twojego "osobnego". Kabelek to jest mała część sukcesu i stosuje się go na "dopieszczenie". Nie wniesie on jakiejś wielkiej zmiany raczej. 

Dokładnie, zmiany są subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mikus01985 napisał:

Ok tak zrobię i dam znać,dzięki wszystkim za sugestie.

Jakby co, to mam kilka sampli w domu, jak dobrze zagadasz to wypożyczę.

Posłuchasz, porównasz i sam ocenisz czy  słyszysz różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem że pomiędzy jakimś uczciwym kabelkiem (np. takim jak niżej) , a jakimś super hiper innym różnica jest znikoma. kabel-2-rca-2-rca-hq-zlocone-wtyczki-15m

Ten poniżej to za to jest totalny shit...bo nie działa i się uszkadza od samego patrzenia :D20pcs-Universal-font-b-RCA-b-font-font-b 

 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności