Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Proszę o pomoc. Słuchawki nauszne do 400zł


Tomaso

Pytanie

Witam
Z góry przepraszam, jeżeli temat już był, przeglądałem nieco ale chciałbym bezpośredniej opinii.
Chciałbym was prosić o radę - poszukuje słuchawek nausznych, rozważę każda opcje, małe, duże, otwarte, zamknięte itd.
Mój budżet: do 400zł
Na czym słucham muzyki: Komputer, telefon, Spotify premium, pliki wysokiej jakości. Jeżeli będzie konieczność rozważę jakiś wzmacniacz.
Do jakiej muzyki szukam słuchawek: 
1. Po pierwsze interesują mnie słuchawki do muzyki orkiestrowej i symfonicznej, słucham muzyki filmowej oraz muzyki z gier (dla większego zobrazowania polecam zerknąć uchem na albumy Distant Worlds, A New World: intimate music from FINAL FANTASY, OST z gier np. Skyrim).
2. Chciałbym żeby słuchawki również dobrze sprawdzały się w muzyce elektronicznej z basem. Gatunki takie jak trance czy happyhardcore (np. Scooter, ATB).
Do tej pory korzystałem z Sony mdr xb700 - grają nieźle, bardzo basowe, aczkolwiek zaczęło mi przeszkadzać że jest go tak dużo i "wchodzi" na inne pasma.
Dodatkowe info: Szukam sprzetu do biura, raczej nie będę się z nimi przemieszczał, nie zależy mi też na Bluetooth, zależy mi żeby były wygodne.
Miałem okazje przetestować sprzęt Kruger&Matz, podobały mi się modele: KM 665, Soul 2 Wirless (grają lepiej niż zwykłe Soul 2). 
W KM 665 bardzo podobało mi się że każdy dźwięk ma "swoje miejsce" - nie nachodziły na siebie, mimo iż sa basowe to w muzyce symfonicznej nie było go za dużo.
W Soul 2 Wirless podobało mi się to że były mega wygodne, i dźwięk też był niezły...no i budowa oraz wygląd.

Będę wdzięczny za każdą opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To już lepiej Klipsch Reference on-ear lub status

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, dostałem dzisiaj Klipsch Reference on-ear. Napiszę tylko o dźwięku, który wydaje mi się być bardzo neutralny, lecz co najbardziej przykuło moją uwagę to przestrzeń - nie miałem wielu słuchawek na głowie w życiu, ale ten model sprawia że czuje się jakbym był na koncercie muzyki symfonicznej kiedy zamknę oczy. Co prawda słucham na telefonie (Asus Zenfone 5, Spotify Premium) ale i tak te słuchawki są dla mnie pozytywnym zaskoczeniem jak narazie, ale czuje że muszę je jeszcze bardziej "odkryć". Czy mógłbym osiągnąć lepszy rezultat dźwięku z innym odtwarzaczem? Jak tak to jaki polecacie w jakiejś rozsądnej cenie? Ewentualnie jakiś wzmacniacz do komputera, bo po podłączeniu je bezpośrednio nie byłem zadowolony z rezultatu.

Edytowane przez Tomaso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najtaniej do tych Klipschy to Shanling M1. I jedna uwaga musisz je wygrzać ok 60-80 godzin. Wtedy będą jeszcze lepiej grały. Jedyny odtwarzacz którego do nich nie polecam to Aigo Z6. Nie jest możliwe słuchanie na nim, jedna wielka klucha. Bardzo fajnie grają też z Fiio X5 III gen, Pionkiem. Kwestia budżetu. Najtaniej M1, potem pionek, a na końcu listy X5 II gen ze względu na cenę. Ze względu na dźwięk X5, M1 i Pionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz dokupić np.coś takiego i podłączysz do każdego z tych grajków po BT Klipsche lub takie coś i podłączysz i telefon i odtwarzacz. Wtedy możes słuchać muzyki i odbierać w między czasie połączenia, a po zakończonej rozmowie wracasz do dalszego słuchania muzyki

 

Zależy od plików. Jak dobrej jakości to ewidentnie zobaczysz różnicę

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wasze rady, naprawdę jestem mega wdzięczny :). Zastanawiam się...co konkretnie zyskam kupując ten odtwarzacz? Teraz mam bardzo naturalny dźwięk, w muzyce symfonicznej jest super, dźwięki się wyróżniają, nie przeszkadzają sobie, oraz jest duża przestrzeń. W muzyce elektronicznej (trance, techno) jest spoko, tylko może nieco brakuje "mocy". Na 90% głośności telefonu jest akurat w obu tych gatunkach.  Planuje kupić i ewentualnie mogę zwrócić w ciągu 14 dni jakby mi nie podpasował. Ah i jeszcze takie pytanko, noszę już te słuchawki ponad 4h i bolą mnie lekko uszy, nigdy nie używałem tego typu słuchawek - to normalne? Czy moje uszy się "nie nadają"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zbyt dopasowałeś, weź rozciągnij trochę bardziej pałąki to nacisk się zmniejszy

 

I co działo? :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie Shanling powinien dać Tobie lepszą jakość bezpośrednio czy działając z jako DAC, może pomóc je napędzić i nie chodzi o samą głośność ale o wybrzmiewanie niektórych pasm.

 

Możesz też załatwić sobie samego DACa zewnętrznego, są często tańsze. Ja podłączam np. swojego daca (SMSL IDOL+) do tabletu który sam gra dość przeciętnie i efekt b.dobry. Tablet z dobrym softem (Hibymusic, Onkyo HF) obsługuje pliki chyba w każdym fomacie jaki tylko mam na karcie i z DAC i dobrymi słuchawkami gra wyśmienicie.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to moze faktycznie zamówie chociaż "na próbę". Zastanawiam sie jeszcze czy używacie korektora? Np. W tym Shanling mialbym cos majstrowac? Bo na tą chwile w telefonie, Spotify, nie używam żadnego i jest super. Czy to po prostu zależy od preferencji użytkownika?

W zasadzie ten DAC SMSL IDOL+ bardziej mnie urabia, bo jest o połowe tańszy + wciąż jest mobilny (bo mogę go podłączyć do telefonu i do komputera tak?). Czy ten konkretny DAC będzie dobrze współgrał z  Klipsch Reference on-ear? Czy jest jakaś inna lepsza propozycja?

Edytowane przez Tomaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Tomaso napisał:

Ok, to moze faktycznie zamówie chociaż "na próbę". Zastanawiam sie jeszcze czy używacie korektora? Np. W tym Shanling mialbym cos majstrowac? Bo na tą chwile w telefonie, Spotify, nie używam żadnego i jest super. Czy to po prostu zależy od preferencji użytkownika?

W zasadzie ten DAC SMSL IDOL+ bardziej mnie urabia, bo jest o połowe tańszy + wciąż jest mobilny (bo mogę go podłączyć do telefonu i do komputera tak?). Czy ten konkretny DAC będzie dobrze współgrał z  Klipsch Reference on-ear? Czy jest jakaś inna lepsza propozycja?

Tak możesz go podłączyć do Komputera i telefonu o ile telefon obsługuje OTG (najlepiej się dopytaj użytkowników telefonu w odpowiednim wątku). Shanlinga też możesz tak połączyć i robi wtedy tylko za DACa.

Nowsze lepsze playery mają często funkcje DACa.

Tak jakby to najprościej wytłumaczyć DAC omija tor audio w telefonie/kompie i go zastępuje i teraz są lepsze i gorsze DAC-i; mnie ten dzyndzel SMSL IDOL+ na razie wystarcza ale Asus ma chyba dobre audio więc nie wiem czy warto? chociaż na pewno ma da trochę więcej mocy ale dźwięk obrobi po swojemu;)... SMSL M2 jest na pewno lepszy i wciąż tańszy.

 

Korektor?? ja go nie lubię i staram się nie używać bo efekty często są takie sobie. Na starszych moich mp3 playerach nie mam z tym problemu ale na telefonach jest różnie (ale ja się na tym bardzo nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Tomaso napisał:

No wlasnie dlatego sie zastanawiam nad tym dokupowaniem bo na Asusie wydaje mi sie ze gra super, tylko faktycznie potrzebuje mieć go bardzo głośno. Bo podłączone do komputera to faktycznie była lipa...

Brak mocy nie zawsze oznacza cichsze granie - czasem tylko większe szumy, mniejsza scena...

Polecam samemu sprawdzić ale na Twoim miejscu wybrałbym coś lepszego na lata do kompa i ew. telefonu - Moze Dragonfly Black, SMSL M2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności