Skocz do zawartości

Zestaw do słuchania muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

z racji tego, że jestem kompletnie zielony w temacie prosiłbym o poradę, jaki zestaw kupić do słuchania muzyki (głównie elektronicznej) w pokoju 4,5x4,5 (jest to salon otwarty z lewej strony z wyjściem na kuchnie). Wymagań zbyt dużych nie mam, sprzętu za 10K nie potrzebuje, budżet jakim dysponuje to 0-2000zł. W górnych rogach pokoju mam już 4 wyjścia na głosniki z podłączonymi przewodami, ale raczej bym z nich nie skorzystał poniewaz myślę, iż 2 kolumny stojące za kanapą w zupełności wystarczą. Jednak pole do popisu zostawiam znawcom, proszę zatem o pomoc. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj jak to wygląda. Ogólnie pokój otwarty nie sprzyja za bardzo dźwiękowi. W rogu nie można kolumn postawić. Za kanapą tym bardziej nie. Kolumny mają stać z przodu, a nie z tyłu. Widziałeś żeby ktoś stawiał kolumny stereo inaczej niż z przodu ;) ?

 

Jaki chcesz dźwięk? Nawet największy znawca Ci nie pomoże jeśli nie określisz jasno jakiego dźwięku chcesz. Możemy Ci coś polecić a ty uznasz że to była kasa wydana w błoto bo Ci się nie będzie podobać. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie wy macie potrzeby, mi wystarcza zwykle głośniki. Po drugie nieuku pisze się tys a nie tyś. chyba że piszesz tyśąc, to zainwestuj lepiej w naukę a nie w głośniki!!. Na każdym forum to samo, wszędzie ironia i typowa cebula "chyba mleka"... mam prawo się nie znać i mam prawo mieć mniejsze wymagania co do muzyki, zwykłe głośniki za nawet 500 zł z sub są dla mnie wystarczające, więc jeżeli za 2 K mogę kupić coś lepszego a gorszego to wolałbym kupić jednak to lepsze, ale jak widzę porady szukać tutaj to jak igły w stogu siana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, siukrzy napisał:

nie wiem jakie wy macie potrzeby, mi wystarcza zwykle głośniki. Po drugie nieuku pisze się tys a nie tyś. chyba że piszesz tyśąc, to zainwestuj lepiej w naukę a nie w głośniki!!. Na każdym forum to samo, wszędzie ironia i typowa cebula "chyba mleka"... mam prawo się nie znać i mam prawo mieć mniejsze wymagania co do muzyki, zwykłe głośniki za nawet 500 zł z sub są dla mnie wystarczające, więc jeżeli za 2 K mogę kupić coś lepszego a gorszego to wolałbym kupić jednak to lepsze, ale jak widzę porady szukać tutaj to jak igły w stogu siana. Pozdrawiam.

Powolutku i po kolei... Ów nieuk od "tys-tyś" to akurat jeden z dosyć poważnych znawców vintage na Forum, ale po Twoim wpisie Panie Kolego, wątpię żeby miał ochotę doradzać jak kupić dobrze i tanio.

Tak się składa, że to Ty napisałeś na Forum z prośbą o pomoc. Nikt na tym czy też innym Forum nie ma obowiązku odpisywać. Może, ale wcale nie musi.I to jest ta zasadnicza różnica.

Dawno temu zaszczepiono mi takie powiedzenie : "pokorne cielę dwie matki ssie" - proponuję pogoolać :) bo ono wcale to, a wcale nie zdezaktualizowało się.

Owszem, może się wydawać, szczególnie teraz, kiedy dochowaliśmy się tzw.pokolenia "facebookowo-roszczeniowych egoistów", że stary ( z wartościami ) świat przeminął.

Nie, nie przeminął i cały czas działa tak jak działał.

Mimo wszystko Życzę żeby zderzenie z tym realnym światem nie było dla Pana zbyt bolesnym przeżyciem.

Pozdrawiam, dziadek paratykus.

PS.Powyżej zacytowany tekst zgłaszam moderatorom.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, paratykus napisał:

Powolutku i po kolei... Ów nieuk od "tys-tyś" to akurat jeden z dosyć poważnych znawców vintage na Forum, ale po Twoim wpisie Panie Kolego, wątpię żeby miał ochotę doradzać jak kupić dobrze i tanio.

Tak się składa, że to Ty napisałeś na Forum z prośbą o pomoc. Nikt na tym czy też innym Forum nie ma obowiązku odpisywać. Może, ale wcale nie musi.I to jest ta zasadnicza różnica.

Dawno temu zaszczepiono mi takie powiedzenie : "pokorne cielę dwie matki ssie" - proponuję pogoolać :) bo ono wcale to, a wcale nie zdezaktualizowało się.

Owszem, może się wydawać, szczególnie teraz, kiedy dochowaliśmy się tzw.pokolenia "facebookowo-roszczeniowych egoistów", że stary ( z wartościami ) świat przeminął.

Nie, nie przeminął i cały czas działa tak jak działał.

Mimo wszystko Życzę żeby zderzenie z tym realnym światem nie było dla Pana zbyt bolesnym przeżyciem.

Pozdrawiam, dziadek paratykus.

PS.Powyżej zacytowany tekst zgłaszam moderatorom.

 

Nowy świat też ma wartości tylko odmienne od tych, które były do tej pory.

Czas idzie do przodu, czasy się zmieniają, postęp technologiczny zapycha szybciej niż my i próbujemy go dogonić, przez co nasz tryb życia też przyspiesza. Typowy wyścig szczurów. Byle szybciej, byle więcej.

Czas na refleksję? Niestety nie, zalewają nas tony informacji, tony obowiązków, nie ma czasu przystanąć i pomyśleć nad sensem pośpiechu.

Stary świat z wartościami nie przeminął, jest to gatunek zagrożony wyginięciem ale czasami nawet wymarłe gatunki da się odratować, więc jest jeszcze szansa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, siukrzy napisał:

nie wiem jakie wy macie potrzeby, mi wystarcza zwykle głośniki. Po drugie nieuku pisze się tys a nie tyś. chyba że piszesz tyśąc, to zainwestuj lepiej w naukę a nie w głośniki!!. Na każdym forum to samo, wszędzie ironia i typowa cebula "chyba mleka"... mam prawo się nie znać i mam prawo mieć mniejsze wymagania co do muzyki, zwykłe głośniki za nawet 500 zł z sub są dla mnie wystarczające, więc jeżeli za 2 K mogę kupić coś lepszego a gorszego to wolałbym kupić jednak to lepsze, ale jak widzę porady szukać tutaj to jak igły w stogu siana. Pozdrawiam.

No to jak są wystarczające to kup i nie udzielaj się tu, a chamówę trzymaj z dala od forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozgoryczenie autora jest jak najbardziej dla mnie zrozumiałe. Jeśli chcemy pożartować, udajmy się do HydeParku. Z drugiej strony, autor nie powinien stosować wycieczek osobistych typu "nieuku", czy "typowa cebula".

Dla wszystkich "żółta kartka" i proszę pisać merytorycznie na temat. Jeśli zauważę coś innego, będą sypały się ostrzeżenia - tym razem na pasku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chamówę to reprezentuje całe grono forumowiczów, które udzieliło się w tym temacie. Faktycznie, fora przepełnione zadumanymi w sobie ludźmi trzeba odstawić na bok i udać się sklepu muzycznego gdzie na prawdę służą pomocą i potrafią coś dobrać pod indywidualne wymagania. Panie moderatorze, jak najbadziej, wycinki osobiste były nie na miejscu :) Zadbajcie czasem też o siebie i o rodzinę, nie tylko muzyka jest najważniejsza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności