Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

CD około 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam odtwarzacza CD w budżecie około 1000 zł, plus-minus 200-300 zł jeśli będzie warto.

W grę wchodzą używki (nawet preferuję). Jeśli będzie coś tańszego, godnego uwagi - nie obrażę się.

 

Jestem trochę zagubiony ponieważ nie znam się na przetwornikach cyfrowo-analogowych, mam świadomość że w tej materii przez ostatnie 30 lat nastąpił prawdziwy skok, z drugiej jednak strony zewsząd słychać wychwalanie kości które pamiętają jeszcze poprzedni ustrój. Jestem raczej mocno stąpający po ziemi, opinie handlarzy szrotem z Niemiec dzielę przez cztery (mimo że mój setup jest raczej vintage). Nie mam jednak jak odsłuchać, kupuję więc w ciemno.

Szukam:

-prostego, jednopłytowego odtwarzacza CD (nie kolekcjonuję SACD, DVD audio, nie nagrywam na CD-R itd.)

-nie musi mieć pilota

-zależy mi po prostu na dobrym brzmieniu, które pozwoli cieszyć się muzyką

 

Mój setup:

Yamaha C4 + M4, Yamaha NS1000 (nie, nie jestem fanbojem :D), słuchawki AKG K701

Dotychczas odtwarzałem cedeki z komputera

 

Słucham różnorodnej muzyki - jazz, blues, rock, elektronika, metal, w zasadzie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dotychczas odtwarzałem cedeki z komputera" i bardzo dobrze ;) . Dokup jakiegoś porządnego daca i puść z kompa na niego przez wyjście coaxialne albo optyczne i tyle ;) . Przetwornik za 1000zł. będzie (moim zdaniem) o wiele lepszej jakości i da lepsze rezultaty niż używane cd za 1000-1300zł. W używanych cd naprawdę trzeba wiedzieć co kupić żeby się nie sparzyć. Używany odtwarzacz cd jest sprzedawany przeważnie dlatego że kończy mu się laser. Do 99,99% fajnych odtwarzaczy na rynku laser już nie jest dostepny. Sam wywnioskuj czemu polecam komputer + dac ;) . Jak kupisz coś z laserem który juz ledwo zipie to zostaniesz z dużym, ładnym przyciskiem do papieru ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar

nie strasz, nie strasz. :P

zależy co kto chce i do czego, ale czemu od razu 1 K wywalać?

możesz kupić i Dac i CD  i sobie porównać co ci bardziej odpowiada.  Nie trzeba całego kopa włączać jak chce się płytę CD słuchać., z drugiej strony jak sie coś robi na kompie nie trzeba właczać CD aby słuchać płyty Ampli obsłuży i to i to źródło.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tym temacie warto uświadomić ;) (nie straszyć, bo nie straszyłem ;) ). Dobrze wiesz że już trochę tego przerobiłem i wiem jak to wygląda ;) . Teraz nawet cdm12 nie jest już dostępny. Jedyny laser który idzie dzisiaj bez problemu dostać oryginalny to kss-213. Tylko że z tym laserem fajnych cd jest mało...no dobra może nie mało tylko to są jeszcze w miarę nowe sprzęty i są one drogie w stosunku do tego co oferują. Taki combos jak komputer (cd-rom) i dac w zasadzie nie ma wad. Poza tym że trzeba włączyć całego kompa (ale dla mnie to nie jest wada, bo i tak komputer ma dużo większą funkcjonalność jako odtwarzacz). Jak ci coś padnie to wymieniasz albo cd-rom albo daca, a jak ci padnie laser w odtwarzaczu to odtwarzacz jest już do śmieci (no chyba że jest to jakiś nowszy odtwarzacz z takim laserem jak np. kss-213, ale tak jak pisałem będzie on brzmiał gorzej od starszego odtwarzacz w tej samej kwocie i będzie gorzej wykonany).

 

Kolejny plus zestawu komputer + dac to dziecinnie prosty upgrade. Wymieniasz tylko daca na innego i po sprawie. Tylko DAC ma wpływ na brzmienie bo z kompa idzie wszystko w postaci cyfrowej. Kupno odtwarzacz miało sens jak w kompach nie było jeszcze wyjść sygnału w formie cyfrowej. Dzisiaj to nie ma sensu. Już lepiej sobie kupić takiego malca w obudowie sff albo usff, albo coś na płycie głównej itx i będzie to miało większą użyteczność przy nie gorszej jakości niż tradycyjny odtwarzacz. Kolejny plus to możliwość obejrzenia filmów z dobrym dźwiękiem. 

 

Wiele razy widziałem jak używany jest komputer z dacem podłączonym przez optyka w drogich systemach. Często również widać maca jako źródło bo niektóre miały również wyjście optyczne razem z analogowym. Dzisiaj odtwarzacze cd zanikają i wcale się nie dziwię ;) . Dzisiaj się dąży do tego żeby sygnał cyfrowy był wielobitowy i mial duże próbkowanie. Próbuje się zniwelować różnice pomiędzy sygnałem cyfrowym, a nadal jeszcze niedoścignionym analogowym (w końcu jest ciągły a cyfra to nadal tylko próbki sygnału ;)  ). 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar

Najlepiej niech każdy się przekona co mu dopowiada sam. W miarę sensowny odtwarzacz CD kupi   od 70 pln wzwyż , Dac,a też kupi już za 100 coś tam.

Nie ma jednej słusznej drogi. Ja używam i tego i tego. bo się inaczej już nie da No zależy też na jakim sprzęcie. ( ja tam lubię starocie bo mają i historię i duszę ) ale nie każdy musi  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia i dusza...no fajnie, ale co zrobisz jak ten dziadek z historią i duszą umrze śmiercią naturalną ;) (padnie mu laser)? Jakiś tam odtwarzacz cd może i kupi się za 70zł., ale po pierwsze to będzie już egzemplarz z laserem na wykończeniu (nikt nie sprzedaje odtwarzacza z nowym laserem już prawie dzisiaj nie osiągalnym oprócz podrób za 70 zł. :) ), a po 2 nie spełni on raczej wymagań dźwiękowych :) . Może i nie ma jednej drogi, ale jak dla mnie dzisiaj jest tylko jedna sensowna :) . Jak chcesz odtworzyć sygnał cyfrowy to wybierasz transport/komputer/cd-rom i daca, a jak chcesz sygnał analogowy to najczęściej wybiera się gramofon ;) . 

 

Podaj mi jeden logiczny argument (oprócz tego że trzeba włączyć komputer bo to już przerabialiśmy ;) ) wyższości odtwarzacza nad zestawem dac i komputer ;) . Ja nie widzę ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam różnych źródeł w stereo, najwięcej słucham z dwóch CD-ków, jeden po optyku drugi po analogu.

Czasami wpinam Pioneera xdp-100r, też daje radę. 

Najmniej słucham z Dac_a,  jakoś mnie nie przekonuje. Teoretycznie powinno być najlepiej, ale, zawsze jest jakieś ale...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak @jd1210, jakoś nie mogę znaleźć dobrego cd-transportu z daciem po dzisiaj, zawsze jest nie tak na holografii i to nie ważne jakiego daca podpinam, a przerobiłem ostatnio około 15 ich. A teraz jak zmieniłem cd na powiedzmy wysoki model, to teraz jeszcze bardziej uważam że słuchanie przez daca to utwierdza mnie w przekonaniu że dac może być ale jako coś drugiego, gdzie puszcza się okazyjnie muzykę.


Do autora tematu masz kilka możliwości:
1) kupić jakiegoś daca z wejściem coaxialnym, bądź optycznym i zrobić z cd transport, tutaj będą lepsze odtwarzacze dvd, zamiast cd. 
2) kupić stary "dobry" odtwarzacz cd z jakiegoś pewnego źródła, tematów tu jest pełno, czy na audiohobby, nawet ja sam zakładałem tutaj. 
3) kupić dvd harmana, nawet chyba jest ogłoszenie na forum że ktoś sprzeda i dać go @majkel do zrobienia, według mnie najlepsza opcja.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Zależy jaki to dac i czemu nie przekonuje ;) . 

DAC, to Nuforce DAC-80.

80-tka w sumie dobrze się wkomponowuje w mój duży system. Zdecydowanie lepiej niż wcześniejszy Bifrost czy  AudioGD.

Ale jak porównuję nagrania z CD-kiem, to jednak przyjemniejsza barwa jest z płyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2) kupić stary "dobry" odtwarzacz cd z jakiegoś pewnego źródła, tematów tu jest pełno, czy na audiohobby, nawet ja sam zakładałem tutaj. " na to jest taka szansa jak trafić na dziewicę w sopocie w piątek w nocy w klubie nocnym ;) . 

 

Są bardzo dobre transporty tylko nie każdy niestety jest taki dobry ;) . Akurat odtwarzacze cd z tego co wiem mają to wyjście w przerażającej większości potraktowane po macoszemu. Co dziwne w napędach cd-rom wygląda to całkiem ok. Z komputera też jest lepiej niż z odt. cd. Najlepszym wyjściem było by kupienie dvd pioneera.  http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.html

http://www.audiostereo.pl/goldmund-znajdz-5-szczegolow-quiz_38972.html

No sory ale skoro transport goldmunda można kupić za kilkadziesiąt złotych to ja bym brał :D . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogi na tej aukcji, za swojego dałem 200 zł. Nawet bez modyfikacji brzmi super.

http://allegro.pl/marantz-cd5000-nowoczesny-odtwarzacz-cd-r-okazja-i6865352269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również takiego marantza tylko że pod marką philipsa (cd753) i czy brzmi tak super to pojęcie względne i zależne od tego czego się wcześniej słuchało ;) . Mam dvd sonego które brzmi lepiej (oczywiście jak dla mnie ;) )...tylko że tam jest dac na pół kartki a4 ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super 

8 minut temu, Oskar2905 napisał:

Mam również takiego marantza tylko że pod marką philipsa (cd753) i czy brzmi tak super to pojęcie względne i zależne od tego czego się wcześniej słuchało ;) . Mam dvd sonego które brzmi lepiej (oczywiście jak dla mnie ;) )...tylko że tam jest dac na pół kartki a4 ;) . 

Zawsze można lepiej, wiadomo. Ten CD ma swoje wady, ale ogólnie z tanich i starych odtwarzaczy gra całkiem dobrze.

Sprawdził mi się już kilkoma wzmakami i głośnikami. Dziurkę tez ma spoko, z HP100 zgrywał się pierwszorzędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąży ma inny słuch i oczekuje czegoś innego, jeden lubi basik :P inny nie  , jeden jasne granie inny znowu neutralne. Każdy musi sam spróbować co mu odpowiada. Ja tam mam AKAI 37  i uważam ze jest dobry , tez Dwa najwyższe Duale CD i też ok. Rotela i tyż ok ale  zależy co kto lubi. 

@Oskar nie ma  perpetuum mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/odtwarzacz-pioneer-pd-9300-hi-end-gw-paragon-i6900180477.html

Fajna maszynka, tylko wypadało by sprawdzić czy laser nie zajechany przed zakupem, bo raczej nie należy do łatwo osiągalnych, ale i tak łatwiej dostępny niż KSS-151A  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taniej niż wartość :P nie ma ryzyka nie ma zabawy, z ciekawszych rzeczy jest jeszcze na alle.. maranz 6002 za 600pln tam jest popularny laser, niezły dac CS4398 i da się go też trochę ulepszyć, bo wyższe modele nie rożna się znowu aż tak strasznie, tylko to wiadomo nie ta liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oskar2905 napisał:

a po co się bawić jak można bezpiecznie kupić dobrego daca i spiąć z kompem optykiem?

 

no to spinaj kolego dac'a z kompem i badz zadowolony albo sluchaj z dvd sony. tylko nie upieraj sie przy tym ze to rozwiazanie jest naj naj lepsze. bo nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedź mi czemu nie jest. Akurat w sprzęcie siedzę bardzo dużo i swoje zdanie mam i go nie zmienię, ale może usłyszę jakieś ciekawe argumenty. Na razie napisałeś tylko puste słowa że tak nie jest. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kolega dawno nie miał dobrego cd, żeby nie było to mam parę fajnych daców np hugo, AD1865 itd ale to co odtwarzacze wypluwają na wyjściu cyfrowym, nijak się ma do tego co potrafią zrobić po analogu, muzyka pojawia się tu i teraz, a nie gra tylko poprawnie, dane przesyłane po i2s albo eiaj zawsze zagrają lepiej niż te przekonwertowane do spdf, a o optyku już nie wspomnę bo jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 18:41, misiekkb napisał:

Ja mam podobnie jak @jd1210, jakoś nie mogę znaleźć dobrego cd-transportu z daciem po dzisiaj, zawsze jest nie tak na holografii i to nie ważne jakiego daca podpinam, a przerobiłem ostatnio około 15 ich. A teraz jak zmieniłem cd na powiedzmy wysoki model, to teraz jeszcze bardziej uważam że słuchanie przez daca to utwierdza mnie w przekonaniu że dac może być ale jako coś drugiego, gdzie puszcza się okazyjnie muzykę.


Do autora tematu masz kilka możliwości:
1) kupić jakiegoś daca z wejściem coaxialnym, bądź optycznym i zrobić z cd transport, tutaj będą lepsze odtwarzacze dvd, zamiast cd. 
2) kupić stary "dobry" odtwarzacz cd z jakiegoś pewnego źródła, tematów tu jest pełno, czy na audiohobby, nawet ja sam zakładałem tutaj. 
3) kupić dvd harmana, nawet chyba jest ogłoszenie na forum że ktoś sprzeda i dać go @majkel do zrobienia, według mnie najlepsza opcja.
 

 

AYON CD35 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności