Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dylemat słuchawkowy i częściowy nawrót Audio ADHD


Mihu83

Pytanie

Witam po dłuższej przerwie.

Właśnie stoję przed dylematem zakupowym - moje HD669 dogorywają i mimo, że lubię ich dźwięk, to ze względu na marne wykonanie nie planuję zakupu kolejnej pary.

Odnośnie dźwięku HD669 - nie jestem wielbicielem przesadnego basu i trochę się dziwię, że wielu odbiera 669 jako basowe potwory. Oczywiście basu jest sporo ale dla mnie nie jest on natarczywy, odbieram go raczej jako tło. Fajnie, że nacisk został położony na sub bas, więc nie ma tendencji do dudnienia i zamulania, czego wybitnie nie znoszę. Basik tupie i wibruje sobie w tle. Co mi się w HD669 nie podoba, to chwilami ostra góra(mogłaby być minimalnie stonowana) i trochę słaba średnica.

Skuszony recenzjami kupiłem ISK HD9999 - niby podobne do HD669 ale to jednak nie to, bas zmiękczony, a góra dziwnie szorstka, sucha i metaliczna. ISK poszły dalej w świat.

Następne były ATH-M40X jako najbardziej zrównoważone z rodzinki i znowu zonk. Góra całkiem fajna, średnica również ale bas to rozczarowanie. Ewidentne podbicie w mid basie i w związku z tym tendencja do dudnienia i zamulania. Dodatkowo problem z balansem. M40X wracają do sklepu, a szkoda bo konstrukcja nawet fajna.

 

Do rzeczy - rozglądam się za dokami lub słuchawkami pełnowymiarowymi, choć coś z mobilnych konstrukcji też może być.

 

W chwili obecnej próbuję wybrać coś z następujących konstrukcji:

- RHA MA750 - zawsze mnie kusiły ale mam problem z wyobrażeniem sobie ich brzmienia. Recenzje są dosyć sprzeczne, z jednej strony czysty, jasny przekaz, z drugiej niby basowe... nie potrafię tego wypośrodkować, każdy recenzent kładzie nacisk na inny aspekt.

- RE400 - miałem, znam i lubię. Bardzo zrównoważony przekaz ale boję się, że teraz odebrałbym je jako nudne.

- Etymotic HF5 - sprawdzone, świetnie grające doki, choć jak to Ety, aplikacja kontrowersyjna. Pamiętam, że z Vienną tworzyły świetną parę.

- Soundmagic HP151 - również sprawdzona konstrukcja i jedne z moich ulubionych słuchawek zamkniętych, tak samo jak Ety, świetnie zgrywają się z Vienną . Jedyna obawa, to przypadkowe pęknięcie widełek. Niby coś tam poprawili ale chyba tylko mechanizm składania, więc widełki będą tak samo liche i podatne na pękanie.

 

Jak widać, każde z powyższych słuchawek są inne i każde oprócz RHA znam i lubię, ale skłaniam się ku RHA ze względu na ich wykonanie, więc fajnie gdyby ktoś znający powyższe słuchawki porównał je do MA750 i rozwiał moje wątpliwości odnośnie grania RHA.

 

Wypadłem trochę z obiegu i nie wiem co się dzieje na rynku, więc każda propozycja mile widziana.

 

Wytyczne odnośnie dźwięku:

- góra - wyraźna, czysta ale nie szorstka i bez tendencji do sybilantów

- średnica - najlepiej nie wycofana

- dół - lekko podbity bas może być ale raczej z tych szybszych, twardszych, dobrze kontrolowanych i osadzony w sub basie.

V-ka również wchodzi w grę ale musi być kulturalnie podana, coś ala HP100/150. Wszelkie HyperXy odpadają.

 

Źródło:

- Ulefone Vienna - dosyć kapryśne źródło ale z powyższymi słuchawkami tworzy fajny duet.

 

Budżet:

- doki - najlepiej do 400 zł

- pełnowymiarowe - do 550 zł

Pod uwagę biorę nówki i używki, używki szczególnie w przypadku Etów i RE400.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kilka razy je rozważałem i w sumie nie pamiętam dlaczego odpuściłem. Inna sprawa, że nie ten pułap cenowy(nówki), a używek nie widać.

Gdybym miał większy budżet, brałbym pod uwagę również P55 Vento - wykonanie świetne, dźwięk całkiem fajny ale izolacja marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Mihu83 napisał:

Wytyczne odnośnie dźwięku:

- góra - wyraźna, czysta ale nie szorstka i bez tendencji do sybilantów

- średnica - najlepiej nie wycofana

- dół - lekko podbity bas może być ale raczej z tych szybszych, twardszych, dobrze kontrolowanych i osadzony w sub basie.

V-ka również wchodzi w grę ale musi być kulturalnie podana, coś ala HP100/150. Wszelkie HyperXy odpadają.

 

Vsonic GR07 Classic. Lepsze od MH750.

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raz że za drogie, dwa, że miałem kilka par VSoniców(chyba VSD3, VSD3S, VSD5) i żadne mi nie podeszły, coś zawsze nie pasowało... tanie KZ ZST chyba lepiej mi pasowały ale przez tulejkę T400 miałem problem z dopasowanie i sealem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Mihu83 napisał:

Kilka razy je rozważałem i w sumie nie pamiętam dlaczego odpuściłem. Inna sprawa, że nie ten pułap cenowy(nówki), a używek nie widać.

Gdybym miał większy budżet, brałbym pod uwagę również P55 Vento - wykonanie świetne, dźwięk całkiem fajny ale izolacja marna.

Listen po 400zł chodziły,daj ogłoszenie na forum o chęć kupna...dźwiękowo jak słuchawki za 2tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Listen po 400zł chodziły,daj ogłoszenie na forum o chęć kupna...dźwiękowo jak słuchawki za 2tys....

Kojarzę, że jakiś czas temu był wysyp w komisie i trochę żałuję, że wtedy się nie skusiłem ale nie mam już takiego ciśnienia na audio, wtedy nie miałem też potrzeby. No nic, rozważe i może dam ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda,ominąłeś życiową okazję...na dwór są idealne,super izolują jak doki, cisną trochę ,ale tak ma być...zero sybilacji,świeży przejrzysty,jasny przekaz, super nisko schodzący bas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nie boisz się półotwartych to spróbuj Musical Fidelity MF200. Zacne słuchawki bardzo fajny punktowy bas i super przestrzenne granie. Mam wersję zamknietą MF100 i mimo, ze zamknięte grają tak, ze masz wrażenie otoczenia przez muzyke a nie grania w głowie. Polecam, mimo, że bardzo mało o tych słuchawkach u nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz mnie dobijacie, coś kojarzę że przed zakupem Listenów wstrzymały mnie recenzje, miałem obawy, że mogą być za jasne. No nic, może coś upoluję...

51 minut temu, Palpatine napisał:

Subbas. Basu tam niewiele. Genialne słuchawki. Chyba do nich wrócę.

Subbas, to jest to, co lubię.

51 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeśli nie boisz się półotwartych to spróbuj Musical Fidelity MF200. Zacne słuchawki bardzo fajny punktowy bas i super przestrzenne granie. Mam wersję zamknietą MF100 i mimo, ze zamknięte grają tak, ze masz wrażenie otoczenia przez muzyke a nie grania w głowie. Polecam, mimo, że bardzo mało o tych słuchawkach u nas na forum

Półotwarte i otwarte odpadają, izolacja od otoczenia to podstawa... gdyby nie to, zostałbym pewnie przy SHP9500, które bardzo lubiłem.

Szkoda, że Vienna nie zgrała się z K551, moje numer jeden wśród zamkniętych poległy w tym połączeniu, a teraz są praktycznie niedostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Szkoda,ominąłeś życiową okazję...na dwór są idealne,super izolują jak doki, cisną trochę ,ale tak ma być...zero sybilacji,świeży przejrzysty,jasny przekaz, super nisko schodzący bas...

Jesteś w stanie porównać Listeny do HP100/150 i K551? Trochę się boję, że FL mogą być za jasne/chude - w recenzji wychodzi, że są ostrzejsze/jaśniejsze niż K551, co mnie martwi, bo o ile K551 na Sony A15 grały genialnie(jasno ale gładko, zwiewnie), to na Ulefone Vienna stały się dziwnie krzykliwe. Dla porównania HP100 wypadają z Vienną świetnie, mogłyby mieć minimalnie delikatniejszą górę ale jako całokształt jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listen są niezwykłe bo mimo że jak trafnie napisałeś są jasne,ja też niby nie lubię takich,to mają niezwykłą właściwość...zero sybilacji!

I to na prawdę oznacza 0...czyli jak damy Metallikę i inne ostre tematy ,Listen łykną to bez problemu ,przekażą wszystko super szczegółowo, ale zero zniekształceń oraz innych sybilacji...to wprawia w euforię,bo takie słuchawki w tej cenie to rzadkość...

Czym byś ich nie katował nadal będą czyste i muzykalne w przekazie...za to Focal powinien dostać słuchawkowego Oskara!

Oczywiście jak szukasz basu mocnego w pełnym zakresie,będzie zawiedziony,mają go dobry Listen ale raczej ten niższy, wyższego basu tam właściwie nie ma...jest uczucie pustki w tym zakresie.

K551 są świetne, scenowo są lepsze od Listen ale wyrazistością przegrywają...bas też lepszy w Listen, w K551 właściwie go nie ma...

Druga wada Listen to że cisną w łepetynę,zwłaszcza jak ktoś ma ją dużą jak ja...ale i tak po paru dniach było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Listen są niezwykłe bo mimo że jak trafnie napisałeś są jasne,ja też niby nie lubię takich,to mają niezwykłą właściwość...zero sybilacji!

I to na prawdę oznacza 0...czyli jak damy Metallikę i inne ostre tematy ,Listen łykną to bez problemu ,przekażą wszystko super szczegółowo, ale zero zniekształceń oraz innych sybilacji...to wprawia w euforię,bo takie słuchawki w tej cenie to rzadkość...

Czym byś ich nie katował nadal będą czyste i muzykalne w przekazie...za to Focal powinien dostać słuchawkowego Oskara!

Oczywiście jak szukasz basu mocnego w pełnym zakresie,będzie zawiedziony,mają go dobry Listen ale raczej ten niższy, wyższego basu tam właściwie nie ma...jest uczucie pustki w tym zakresie.

K551 są świetne, scenowo są lepsze od Listen ale wyrazistością przegrywają...bas też lepszy w Listen, w K551 właściwie go nie ma...

Druga wada Listen to że cisną w łepetynę,zwłaszcza jak ktoś ma ją dużą jak ja...ale i tak po paru dniach było ok.

Nie szukam nie wiadomo jakiego basu, w K551 był dla mnie wystarczający, choć z czasem stwierdziłem, że lepiej by wypadły gdyby przesunąć "dociążenie" z mid na subbas. Subbasu wybitnie w nich brakowało.

Nigdy nie celowałem w słuchawki basowe, wolałem raczej równe lub jaśniejsze granie, choć Vka w stylu Soundmagiców jest świetna i dla mnie HP100 są obok K551 jednymi z lepszych słuchawek zamkniętych. Z kolei K550 zupełnie mi nie podeszły ale słuchałem tylko pierwszej wersji.

Jeżeli chodzi o HP100... bas jaki lubię, z naciskiem na subbas. Taka uwaga, HP100 prawie zawsze słuchałem z zaklejonymi basreflexami, a i tak było dobre kopnięcie. Z odsłoniętymi bassreflexami dołu było chwilami za dużo.

 

Jeszcze kwestia HD669 - myślę, że ich bas jest dla mnie akceptowalny ze względu na utwardzenie padów. Basik ładnie sobie mruczy i kopie w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Soundman1200 napisał:

To jak tak to Listen dla Ciebie idealne będą...:)

Taką mam nadzieję. Jedyną niewiadomą jest zgranie z Vienną ale to już sam muszę sprawdzić, najwyżej Listeny pójdą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, tybysh napisał:

W sprawie natarczywej góry i słabej średnicy w HD669 - polecam zdjęcie padów i wsadzenie pod nie kilku wacików do twarzy, ja  dałem chyba 4 takie okrągłe na słuchawkę i dźwięk bardziej mi odpowiadał.

Właśnie sprawdziłem ten patent i dla mnie wystarczy po jednym waciku, co nie zmienia faktu, że i tak muszę kupić nowe słuchawki. Moje HD669 się rozlatują, a przez ich wykonanie nie chce mi się inwestować w kolejną parę. Ten tandetny, skrzypiący plastik doprowadza mnie do szału... gdyby tylko Superlux wydał je w lepszym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem przekonany, że te pęknięcia są fabryczne, u mnie też są ale ja te słuchawki strasznie rozciągałem. Raczej nie wpływa to negatywnie na ich użytkowanie, pod tym plastikiem i tak chyba jest metalowa rurka. Pady były okropne, od razu wymieniłem ja na te od HM5 (trochę jednak były za małe i je porwałem). Na Twoim miejscu kupiłbym nowe słuchawki ale HD669 sobie zostawił. Sam mam lepsze zamknięte ale rozważam kupno skórzanych padów właśnie do HD669 - mają to "coś" w sobie, są lekkie, grają fajnie nawet z telefonu, jak się rozwalą to nie będzie ich szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, tybysh napisał:

Byłem przekonany, że te pęknięcia są fabryczne, u mnie też są ale ja te słuchawki strasznie rozciągałem. Raczej nie wpływa to negatywnie na ich użytkowanie, pod tym plastikiem i tak chyba jest metalowa rurka. Pady były okropne, od razu wymieniłem ja na te od HM5 (trochę jednak były za małe i je porwałem). Na Twoim miejscu kupiłbym nowe słuchawki ale HD669 sobie zostawił. Sam mam lepsze zamknięte ale rozważam kupno skórzanych padów właśnie do HD669 - mają to "coś" w sobie, są lekkie, grają fajnie nawet z telefonu, jak się rozwalą to nie będzie ich szkoda.

Możliwe, że część z nich jest fabryczna, nie zwróciłem na to uwagi po zakupie, dopiero po kilku miesiącach zauważyłem pierwsze pęknięcie.

Spokojna głowa, 669 zostawię jako słuchawki rezerwowe i odskocznia od Listenów, o ile mi podejdą.

 

Jeżeli Listeny nie podejdą, to nie mam więcej pomysłów:

- Shurki 440 - miałem, nawet fajny dźwięk ale wykonanie tragedia(skrzypienie) i niewygodny pałąk

- ATH- M40X - miałem, fajna konstrukcja ale bas to porażka

- HM5 - miałem, lubiłem ale w chwili obecnej są dla mnie za nudne, no i lubią sobie pęknąć.

- UE6000 - dobra konstrukcja ale dźwięk mocno zamulony, bas aż się wylewa.

- Senki Momentum - ładne i porządnie wykonane ale odbieram je jako trochę zamulone, zupełnie mi nie podeszły.

- HyperX - dla mnie słabe, z natarczywym basem, nie podeszły zupełnie.

- ATH-M50X - znośne ale szału nie robią, nie kumam hajpu na nie. Dodatkowo, zdecydowanie za wysoko wycenione.

- MSR7 - zbyt chude, chłodne. W bonusie skrzypiące plastiki

- K551 - świetne ale trochę duże. Nie zgrywają się z Vienną, mają problemy z balansem i są niedostępne.

- K550 MK1 - dla mnie były delikatnie przymulone, no i badziewny, za długi przewód 

- HP100/150/151 - świetne ale lubią pęknąć ot tak. Gdyby nie to, pewnie bym je wziął.

- ISK HD9999 - za dużo zmiękczonego basu. Góra dziwna, metaliczna. Zdecydowanie wolę HD669

- Amperiory - świetne wykonanie. Granie nie do końca w moim stylu ale całkiem w porządku. Niewygodne na dłuższą metę.

- P55 Vento - genialne wykonanie, dźwięk spoko ale słaba izolacja i nówki za drogie.

- K545 - pamiętam że było nieźle, choć też coś mi nie pasowało. Niedostępne. 

 

Część z powyższych słuchawek brałbym pod uwagę jako używki, nie chciałbym wydać więcej niż 500-550 zł.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obadaj b&o h6 1 generacji. Dźwiękowo to czego szukasz. Bardzo czysty bas z dobrym subbasem. Dociążone, perlista góra. Fantastyczna przestrzeń. 

 

Nie mają problemu z wygodą jak listeny, które przerabiałem i z bólem sprzedałem. Dosłownie z bólem ;)

 

Używki w granicach 5 stów można złapać. Niedługo będę sprzedawał moje. Mam gen 1 i 2 i nie mogę się zdecydować które zostawić, ale chyba 2 bo jednak lubię solidne łupnięcie czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, zdzichon napisał:

Obadaj b&o h6 1 generacji. Dźwiękowo to czego szukasz. Bardzo czysty bas z dobrym subbasem. Dociążone, perlista góra. Fantastyczna przestrzeń. 

 

Nie mają problemu z wygodą jak listeny, które przerabiałem i z bólem sprzedałem. Dosłownie z bólem ;)

 

Używki w granicach 5 stów można złapać. Niedługo będę sprzedawał moje. Mam gen 1 i 2 i nie mogę się zdecydować które zostawić, ale chyba 2 bo jednak lubię solidne łupnięcie czasem.

Jak w h6 wypada izolacja?

Propozycja ciekawa ale nie mam specjalnie dużo czasu na polowanie. Listeny mam już nagrane ale jeszcze się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Izolacja jest ok. Nie taka jak w listenach, ale ok. Na poziomie m50 gdzieś.

 

Zobacz sobie mój post w tym temacie, widzę że mamy dość zbieżny gust jeśli chodzi o słuchawki.

 

Na alle wiszą od jakiegoś czasu za 500 PLN używki 1 gen.

 

Jak już ci listeny zmiażdżą głowę to przejdź się do salonu Denona i posłuchaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, zdzichon napisał:

Izolacja jest ok. Nie taka jak w listenach, ale ok. Na poziomie m50 gdzieś.

 

Zobacz sobie mój post w tym temacie, widzę że mamy dość zbieżny gust jeśli chodzi o słuchawki.

 

Na alle wiszą od jakiegoś czasu za 500 PLN używki 1 gen.

 

Jak już ci listeny zmiażdżą głowę to przejdź się do salonu Denona i posłuchaj ;)

Heh, że też musiało mnie najść na poszukiwanie słuchawek, a już miałem spokój z tą chorobą. Niby tyle tego jest na rynku ale trafić coś, co wpasuje się w gust i nie wypruje portfela, to już jest wyczyn.

Listeny aż takie imadła? Bardziej cisną niż HM5? HM5 nie stanowiły dla mnie problemu. W przypadku HD669 też ludzie narzekali że imadła, a dla mnie git, no może te ich skrzydła na pałąku bywają czasami niewygodne ale ogólnie nie narzekam.

W Listenach obawiam się tylko tej góry, nie wiem jak się zachowają z Vienną - K551 miały problem ale o dziwo, jasne Ety HF5 to była bajka.

 

Właśnie widziałem ten egzemplarz na alledrogo i trochę mnie kuszą...

 

A, pamiętam że kiedyś zastanawiałem się jeszcze nad Harman Kardon CL...

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności