Skocz do zawartości
  • 0

Czy idzie temu zaradzić kupnem nowych słuchawek?


Malwina1997

Pytanie

Cześć, ostatnio zakupiłam Samsunga A3 2017 i jestem lekko zawiedziona jakością dzwięku.
Chodzi o to, że myślałam, że za takie pieniądze (1300zł) jakość będzie dużo lepsza niż w moim poprzednim telefonie jakim był Iphone4.


Testowałam na zmianę dzwiek z obu telefonów i odniosłam wrażenie, że iphone wypada trochę lepiej. Dzwięk ma większe basy i jest czystszy (wyrażniejszy)!
I moje pytanie jak to możliwe, że w telefonie 4x droższym 5 lat młodszym dzwięk jest nieco gorszy?

 

W samsungu do odtwarzania dzwięku używam  aplikacji "Muzyka - Samsung Music" w ustawieniach dzwięku mam włączony "Skaler UHQ" + skonfigurowany "Adapt Sound" więc myśle, że zrobiłam wszystko, by uzyskać optymalną jakość dzwięku.
(nawet próbowałam bawić się korektorem, zmiana tonów/basów itp, dzwięk był jeszcze mniej wyrażny, więc bawienie się suwakami pogarszało sprawę.)
Jedynie przy nie których piosenkach pomagało troszkę powiększenie 'instrumentu' - ale to dalej za mało.

 

Używam słuchawek "Panasonic RP-HJE125E-K" grają świetnie na obu tel w porównaniu z np. Sound Magic E10
ale tak sobię myślałam, że może żeby wydobyć lepszą jakość dzwięku konkretnie z Samsunga to muszę zaopatrzyć się w jakiś wzmacniacz, albo
specjalne (lepsze) słuchawki? Chociaż nie wiem, czy to coś pomoże, bo obie pary słuchawek wychodzą nieco lepiej na iphonie.

 

Czy można coś zaradzić w takim przypadku, bo jestem lekko załamana, że w tak drogim 
telefonie dzwięk jest podobny, a nawet gorszy. (tym bardziej, że jestem muzoholiczką i jakość dzwięku jest dla mnie najważniejsza.)

Bardzo proszę pomoc, pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
4 godziny temu, rgomez napisał:


Oo to ciekawe. A S3 grał/gra źle? Mnie się tak nie wydaje.

Przeciętnie 

4 godziny temu, patmal napisał:

iphony? tam się płaci tylko za jabłuszko.:D

Lepiej już kupić jakiegoś grajka telefony pod tym względem są słabe ewentualnie jakiegoś ipoda starsze wersje.

Imo iphony ustępują grajkom które kosztują powyżej 750zł. Nastąpił znaczny postęp w układach audio stosowanych w urządzeniach mobilnych. 

 Chociażby taki sgs8 potrafi zagrać jak konkretny dap.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Słuchałem trochę grajków w tej kwocie  

M1 nie słuchałem, ale kiedyś posłucham.

Może jeszcze powiesz, że  m1 gra lepiej od sgs 8 ?

No powiedz. To zaraz biorę się za zakupy. Skoro SGS3 gra przeciętnie (mój jest modowany więc pewnie gra trochę lepiej niż przeciętnie, a po drugie były różne odmiany trójki. ) to czas na zmiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Johny masz pełną skrzynkę? Chciałem ci zaproponować za tydzień wysyłanie mojego M1 do posłuchania

Słuchałem ok 2 godzin gra lepiej od Note4 ale gorzej od M1 na moje kaprawe uchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj może innego odtwarzacza. Ja polecę Neutrona. Moim , i nie tylko, zdaniem najlepszy odtwarzacz jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ale samego telefonu sprzętowo to żaden odtwarzacz nie poprawi. A jeśli chodzi o sam telefon to nie wiem czy iphone jak była jego premiera nie był telefonem dużo droższym niż ten samsung. Ja używam S3 i J5 i porównanie dźwięku nie ma sensu. S3 bije młodszego kolegę. Chodzi o użyte procesory dźwięku. Jest wątek o telefonach z najlepszą jakością dźwięku, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Malwina1997 napisał:

w ustawieniach dzwięku mam włączony "Skaler UHQ" + skonfigurowany "Adapt Sound" więc myśle, że zrobiłam wszystko, by uzyskać optymalną jakość dzwięku

:ph34r:

 

Przejść się do sklepu i spróbować kilku słuchawek, może któreś się zgrają. To jest kwestia synergii, a nie tylko, że któreś są "obiektywnie" lepsze.

Albo podłączyć dodatkowo przenośny dac/amp, żeby ominąć podzespoły audio Samsunga.

Albo celować w słuchawki bezprzewodowe, one mają własny dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może czas na prawdziwego grajka a nie sam telefon?

Bo jak takie oświadczenie"tym bardziej, że jestem muzoholiczką i jakość dzwięku jest dla mnie najważniejsza", to żaden telefon nie zadowoli tylko grajek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Sound John napisał:

Przeciętnie 

Imo iphony ustępują grajkom które są kosztują powyżej 750zł. Nastąpił znaczny postęp w układach audio stosowanych w urządzeniach mobilnych. 

 Chociażby taki sgs8 potrafi zagrać jak konkretny dap.

Nawet grajkom poniżej tej kwoty Johny, nie zapominaj o M1 - nówka za 599 pln i iphone nie ma szans :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno lepiej od S8 więc od S3 duuuuużżżo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 28.07.2017 o 15:31, rgomez napisał:


Oo to ciekawe. A S3 grał/gra źle? Mnie się tak nie wydaje.

S3 gra(ł) dobrze jak na czas w którym powstał, ale obecnie sporo telefonów gra lepiej. Sam miałem S3, potem S3 LTE (w sumie to mam, bo jeszcze nie sprzedałem) i jak porównuję do Blackberry Z10 czy Ulefone Paris, to jednak nie ta klasa grania. Mimo większej mocy SQ odstaje na większości słuchawek, które podłączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, a wierzyłem że jest to dobre granie. To jest fon tylko do odtwarzania muzyki, do użytku ogólnego używam nowszych smartphonów więc czas pomyśleć o dedykowanym grajku. Możliwe że padnie na Shanlinga M1. Z drugiej strony patrząc, odblokowany /modowany soft + Viper4android ( taki ala rockbox) + Neutron sprawia że jest to jednak inne granie niż na oryginale.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Niestety tak graj dużo lepiej od samsunga :( musisz posłuchać i na pewno zmienisz zdanie, choć moze tego głośno nie powiesz :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -2
[mention=53984]awayeah[/mention] twierdził, że konkurencją dla SGS 8 są dopiero porządne dapy, i mimo całej mojej niechęci do androida muszę przyznać mu rację. 

Z tej dyskusji wynika że nie możesz przyznać mu racji, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Nie słuchałeś M1. To taki mój wniosek, nie przejmujcie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności