Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne do 900zł. Pod TheBit Opus #1


murderotic

Pytanie

Cześć, jak w temacie. Szukam zastępstwa dla MF-100 pod Opusa #1. MF-100 grają nadal super, ale zaczynają męczyć uszy. Szukam więc czegoś większego, wokół usznego, ale bez przesady.

W pierwszej kolejności pomyślałem o Sony MDR-1A i tych już słuchałem. Do tego AT ATH MSR7 lub M70X. Te pierwsze jutro będę odsłuchiwał, drugich nie mam gdzie. Słuchałem wczoraj Focal Listen, ale pomimo, że gra fajna to wygoda już nie. Czy poza Soniakami i AT macie jakieś alternatywy. Granie raczej naturalnie, bez ociepleń i kocyka, bas zwarty, punktowy. Generalnie mogły by grać jak MF-100 ale nieco cieplej, z nieco lepszą dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

MSR zmęczyły już po godzinie. Jak dla mnie strasznie agresywne i natarczywe.

 

Listeny tak jak piszesz.

 

Spróbuj, beoplay h6. Też szukałem czegoś takiego ostatnio i stanęło na nich. Opisywałem je w odpowiednim temacie.

 

Bardzo fajne portable. Detaliczne, lekko ocieplone, z mocnym,  punktowym, nisko schodzącym basem. Do tego szalenie wygodne i bardzo muzykalne. I jeszcze świetne stereo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może spróbuj MF200 , są wokół uszne i na aledrogo sa do wyrwania nówki za 399 pln. Jedyny minus (dla mnie) to że są otwarte. Grają jak MF 100 tylko dużo lepiej w każdym szczególe. Przy tej cenie sprzedasz jak się nie spodobają bez straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytuj

Nie grały źle, ale też skórzano materiałowy pałąk mi nie podchodzi. Wiem, wiem, dźwięk najważniejszy, ale nie leży mi design tej firmy.

Nie no, rozumiem. Ja bym w dt150 z kolei nie wyszedł na ulicę ;) gusta

 

A h6 to jedne z najładniejszych słuchawek jakie widziałem, ale w ciemnych kolorach, bo białe wyglądają plugawie.

 

Zaręczam, że pałąka nie czuć na głowie. Po listenach jestem na to bardzo uczulony.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

To może spróbuj MF200 , są wokół uszne i na aledrogo sa do wyrwania nówki za 399 pln. Jedyny minus (dla mnie) to że są otwarte. Grają jak MF 100 tylko dużo lepiej w każdym szczególe. Przy tej cenie sprzedasz jak się nie spodobają bez straty

MF-200 mają kopułki tej samej wielkości co co MF-100, czyli nie są wokół uszne, albo chyba tylko z definicji. Tak samo jak z definicji są otwarte, a w praktyce półotwarte. I to samo ma miejsce z MF-100. Wszędzie piszą, że to słuchawki otwarte (mylą dziurki na kopułkach), a w praktyce są zamknięte. Rozmawiałem kiedyś o tym z serwisantem sklepu, w którym je kupiłem, bo mi nie wierzył. Rozebrał i napisał, że mam rację i są zamknięte. Mają za to słabą izolację, słychać wszystko wokół jak w otwartych.

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jakość dźwięku wynagradza wszystkie niedostatki moim skromnym zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, murderotic napisał:

Domyślam się bo już z 100 jestem mega zadowolony w kwestii dźwięku ale ból uszu powoduje ze postanowiłem poszukać czegoś wokół usznego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Wiesz jakie jest rozwiązanie na ból uszu? Należy wiecej wyciągnąć prowadnice i nacisk maleje i można słuchać bez nieprzyjemnego nacisku. Na początku też miałem problem z tym naciskiem. Kiedyś będąc w stanie wskazującym za bardzo wysunęłem muszle i okazało się to cudownym rozwiązaniem. Teraz czasami i 6-7 godzin bez zdejmowania potrafię w nich spędzić bez bólu małżowin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może u Ciebie działa, ale ja próbowałem i nic z tego. Ja mam wielkie uszy do tego.

Wracając do meritum, wczoraj posłuchałem kilku słuchawek i dalej nie wiem. AT MSR7 zagrały bardzo fajnie, podobnie Sony MDR-1A. Audeze Black Kabel Standard dramat w połączeniu w Opusem i on raczej nie wydala z nimi z mocą, bo na tej samej głośności co dwie poprzednie pary, Audeze prawie nic nie słyszałem. Słuchałem też ATH-SR9, fakt, że niewygrzanych ale grały płasko, jakoś tak bezpłciowo.

Słuchałem na koniec B&O H6 - też fajne granie, ale do kształtu i materiałów nie jestem przekonany. Chciałbym jeszcze posłuchać NADa VISO HP50 i coś wybrać, ale najbliżej mi do MSR7

 

 

Edyta...

a zwiększając budżet.............HiFiman Edition S....warte?

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności