Skocz do zawartości

Problem z Sansa Clip Sport


Clipmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok. rok temu kupiłem odtwarzacz Sansa Clip Sport. Nie jestem wymagającym użytkownikiem i nie powiem o nim złego słowa. Bateria trzyma długo, klip sprawdza się jak trzeba, konstrukcja jest wytrzymała. Odtwarzacz ma wbudowane radio, łatwy w obsłudze. Jednak w trakcie użytkowania wynikło kilka problemów: słuchawki wyglądające bardzo solidnie przestały działać po kilku miesiącach - problem jak w większości słabej jakości słuchawek - zaczęły przerywać przy wtyczce, dźwiękowo również bez rewelacji, używam obecnie - od dłuższego czasu - słuchawek JBL i sprawują się lepiej od oryginalnych Sansa. Drugim bardzo poważnym problemem jest dostępna opcja powtarzalności menu. Kiedy się ją zablokuje jest ok, tzn. mamy siedem paneli: Muzyka, Książki, Karta, Ustawienia, Sport, Folder, Radio, czyli pierwszy panel Muzyka, ostatni Radio (w odtwarzaczu jest w innej kolejności, ale tu nie ma to znaczenia) i teraz będąc w panelu Radio, aby cofnąć się do menu Muzyka, trzeba kliknąć 6 razy w lewo. Można to ominąć odblokowując powtarzalność menu tak aby po wciśnięciu przycisku "w prawo" przejść z panelu Radio do Muzyka. Tyle, że u mnie po włączeniu tej opcji odtwarzacz nie przechodzi do menu Muzyka, tylko powtarza Radio zmieniając tylko ikonkę i napis Radio np. na R^adio. Nazwy ścieżek muzycznych po pewnym czasie użytkowania również zmieniają swoje nazwy na jakieś hieroglify, a następnie przestają być odtwarzalne. Jeszcze poważniejszy problem który pojawił mi się kilka dni temu. Po podładowaniu odtwarzacza nie chce się on włączyć tzn. w koło się resetuje do rozładowania baterii wyświetlając logo SanDisk a następnie napis "refreshing your media", obecnie szukam rozwiązania na jakichś forach SanDisk - bez rezultatu. I z tym problemem przychodzę na forum, ktoś może miał z tym problemem doczynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy nie wkładałeś przypadkiem karty pamięci do slotu? Kiedyś (na początku użytkowania) chciałem rozszerzyć sobie pamięć dodatkową kartą 16 GB. Mało mi było wbudowanej 8 GB. Zaczęły się dziać cuda w złym tego słowa znaczeniu. Po kilku resetach, samorozładowaniach baterii...wróciło do normy. Odetchnąłem z prawdziwą ulgą. Oczywiście kartę usunąłem "raz na jutro". Nigdy więcej żadnych kombinacji!!! Cieszmy się tym, co mamy; lub kupmy lepsze, gdy nas na to stać:-) Jakieś lepsze "softłery"...po co to??? To ma działać, jak fabryka chciała i tyle w temacie. No...chyba, że na śmietnik;) Moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używam od kilku lat. Tyle że w innym charakterze. Praktycznie od początku załadowałem kartę 64 GB która według instrukcji nie powinna działać a działa:). Kartę sformatowałem w odtwarzaczu i na podłączony wrzuciłem około 5600 plików. Co prawda odtwarzacz liczbę losowo wybieranych plików do odtwarzania ograniczył do 4000, ale odtwarza OK!. Ostatnio zgubiłem starego Clipa więc chciałem użyć Sporta do słuchania książek jednak po podłączeniu do kompa, komp chciał naprawiać uszkodzone pliki. Oczywiście nie pozwoliłem na to. Gdy zajrzałem do pamięci Sporta okazało się że komp widzi "sieczkę". Odłączyłem, po starcie zrobił "refreshing your media" - odczekałem, a potem Ustawienia - ustawienia systemowe i przywracanie ustawień fabrycznych. A potem format pamięci wewnętrznej. Po podłączeniu do kompa wszystko OK! I wgrałem bez problemu najnowszy soft. Tyle że po każdym podłączeniu do kompa, zawsze robi "refreshing your media", ale to też OK!

Edytowane przez Strazak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Clip Sport zawsze odświeża media po odłączeniu od kompa. Ja nigdy nie cudowałem z menu, bo po prostu słucham muzyki tylko wg folderów - w kazdym folderze 1 album. Mam go od kilku lat, nic się ani razu nie popsuło, a bateria trzyma bardzo długo. Słuchawki też wciąż sprawne,  ale zmieniłem stockowe na Remaxy ze względu na jakość dźwięku i na wygodę uzytkowania - stockowe trudno dopasować do uszu, zeby złapać seal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności