Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Koss Porta Pro vs k518 vs PX100II - nauszne do telefonu 120-150zł


doman18

Pytanie

Szukam mobilnych nausznych słuchawek do telefonu dla mojej mamy. Słucha głównie popu. Z tego typu słuchawek znam tylko powyżej wymienione modele ale wiem że być może w 2017 są "nieaktualne" szczególnie gdy jest swobodny dostęp do Alliexpress (tak, mam 2 pary VE Monk w domu :) )

 

Wymagania

- łatwe do napędzenia

- nie muszą być mobilne, ważne żeby nauszne

- nie zamulające - raczej przestrzenne

 

Więc co byście doradzili w okolicach 150zł?

 


PS. Chciałem jej polecić Monki ale od razu stwierdziła że douszne i dokanałowe odpadają.

 

PS2. Prosiłbym wszelkie propozycje popierać przynajmniej 2 zdaniami argumentacji w odniesieniu do tego co napisałem. Bez nich każda z nich ma taką wartość jak jednozdaniowe opinie na Ceneo.

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym powiedział, że K518 są przy Porta Pro detaliczne, wcale nie muły, a Kossy grają fajną średnicą. K518 izolują i dość mocno uciskają, Porty nie izolują otoczenia w ogóle. U mnie żona korzysta od paru lat z Port, które jej oddałem, a o K518 nie chce słyszeć, mówi, że ją męczą. 

Jest całkiem poważny argument za Porta Pro: jeśli kupisz w salonie (Top Hifi), masz dożywotnią gwarancję, o ile zarejestrujesz słuchawki. Kable są cienkie i mogą przerywać po pewnym czasie i ta gwarancja załatwia sprawę.

Na Allegro możesz znaleźć też podróby Kossów. Być może na Alliexpress też, bo widzę np. kable sprzedają podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K518 nie są mułami. Grają podbitym kickbasem (nie do przesady), ale na pewno szybkie, dosyć mocne uderzenie nie powoduje mulenia. Średnica jest dużo mniej słyszalna niż bas, ale bas nie traci kontroli i nie rozlewa się po średnicy, lecz jest od niej po prostu lepiej słyszalny. Wysokie są w porządku jak na tą cenę, ale mogło być lepiej. :) 

Inna propozycja w tej cenie: Creative Aurvana Live!, a jeśli taniej to całkiem całkiem są Philips SHL3000 DJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cal! Tylko po modach i raczej nie do telefonu. K518 to bardzo słabe słuchawki, płaskie, zmulone, szybko męczące w brzmieniu Od siebie polecę v jays stare ale jare jeśli nie potrzebuje izolacji od otoczenia będą jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, The4anoni napisał:

Polecam Koss Porta Pro gdyż:

-Są lekkie ,nie uciskają głowy

-Łatwo można je złożyć

-Galaxy Tab 4 7.0 LTE (DAC Wolfson!) + Spotify Premium grają świetnie :)

Ps. Jaki telefon ma twoja mama ?

 

Możesz podać źródło tej informacji ?? Czy może masz jakiś zewnętrzny DAC ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytuj

Cal! Tylko po modach i raczej nie do telefonu. 

Już to sobie wyobrażam "mamo masz kupiłem ci słuchawki do telefonu, fajne są ale musisz je zmodować. A i w sumie nie nadają do telefonu ale spoko, kupisz sobie przedwzmacniacz" ...

 

Mama nie potrzebuje izolacji. W tej chwili widzę najwięcej głosów za KPP. Ale na innych forach jeszcze polecali DTX501p i ponoć hitowe Status Audio HD One. Co sądzicie o nich?

Edytowane przez doman18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, sheffunio napisał:

Cal! Tylko po modach i raczej nie do telefonu. K518 to bardzo słabe słuchawki, płaskie, zmulone, szybko męczące w brzmieniu Od siebie polecę v jays stare ale jare jeśli nie potrzebuje izolacji od otoczenia będą jak znalazł.

 

Co to znaczy że słuchawki zamulają czy są zmulone? Sam szukam pchełek/mobilnych do ipoda classic 60 GB. Preferowałbym dynamiczne słuchawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, lewozmywak napisał:

 

Co to znaczy że słuchawki zamulają czy są zmulone? Sam szukam pchełek/mobilnych do ipoda classic 60 GB. Preferowałbym dynamiczne słuchawki :D

W przypadku djek jest to calkowita dominacja basu a jest on zwyczajnie słaby i monotonny z czym by nie grały (dap) zawsze brzmi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no to ja jednak inaczej rozumiem słowo "zmulone" - takie, które spowalniają, nie nadążają za rytmem, rozciągają dół. W sumie to moje K518 kupiłem od forumowicza i były ciut modowane (chyba tzw. Perul mod) i nie nazwałbym ich zmulonymi. Dominacja basu to przebasowienie. Mam teraz np. Sony MDR-ZX600 i te to dopiero są przebasowione. 

 

Porty bardzo fajnie się składają, ale mnie np. czasem "łapały za włosy", kiedy pałąk się rozsuwał. Ale chyba jak ktoś ma dłuższe albo sprytnie zakłada, to nie ma problemu. Porty są też raczej niewrażliwe na źródło. Na wszystkim grają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmulone słuchawki to raczej takie, których bas najeżdża na wokale, jest mocno przeciągnięty, nie uderza szybko a jest bardzo powolny, w dodatku słabej jakości. 

Bardzo mocno uderzający po bębenkach, szybki bas to w żadnym wypadku niemulący. Taki bas może być jedynie dla niektórych przytłaczający ze względu na jego siłę uderzenia. To krótkie, bardzo mocne kopnięcia, nie jakieś tam buuu buuu. Tak grające słuchawki (z szybkim kickiem) to np. Monster N-Tune HD czy choćby z trochę słabszym basem AKG k518 DJ. To takie Sony XB450AP, 650BT czy JVC HA-MR60X zamulają. 

Wg mnie takie Philipsy SHL3000DJ są bardzo dobre w swojej cenie (60zł) do telefonu. SHL3100DJ jeszcze mogą być - chociaż te są bardziej płaskie w brzmieniu (mają ciut mniej basu, średnica ciut lepiej słyszalna, wysokich trochę mniej). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności