Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Duze AGD... pralki zmywarki itp


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze urzadzam dom i takiego tematu nie znalazlem to zakladam ;)

Moze jest na forum jakis spec od duzego agd? Albo macie jakoes swoje obserwacje co do marek poszczegolnych typow sprzetow albo ko kretnych modeli.

 

Ja zawsze zylem w przekonaniu ze jak woda to Bosch, lodowka Samsung... i tez niby zaczeli robic dobre pralki.

Ale dzis odwiedzilem jeden sklep i Pan sprzedawca ktory wzbudzil we mnie zaufanie troche mi pomieszal. O ile kuchnie (whirlpool) i lodowke (samsung) juz zostaje przy swoim wyborze to z reszta mam teraz zagwozdke.

Mianowicie mialem praktycznie wybrane:

Pralka

http://www.samsung.com/pl/washing-machines/washer-ww90j5446fw/WW90J5446FWEO/

Lub

https://www.euro.com.pl/pralki/samsung-addwash-slim-ww80k5210vw.bhtml?from=ceneo&p=2199.00&cr=0&t=20170718-1023&ceneo_spo=true

 

Suszarka

https://www.ceneo.pl/51379974#tab=click

 

Zmywarka

https://www.ceneo.pl/47529260

 

To dzis wlasnie Pan mowil ze zmyware to on by wzial raczej:

https://www.ceneo.pl/36957081#tab=click

 

A pralke i suszarke to Beko

https://www.ceneo.pl/31904478

https://www.ceneo.pl/35670275

 

Ze niby samsung dobry marketingowo a produkty jednak nic szczegolnego. Awaryjnosc jak kazda inna. Ze bosch tez sie dawno skonczyl... ze to nie ta jakosc co 10 lat temu.

Nie wiem... znajomi glownie bosche siemens i samsungi i zadowoleni. Ale na necie czytam ze te electroluxy zmywarki tez super. A beko wlasnie bardzo rozsadnie wyceniony za dobry sprzet. Patrze silniki tez inwerterowe. Ciche... wiec sie zastanawiam..

Macie jakies doswiadczenia albo wiedze?

Wiem ze wszystko teraz ma srednia dlugosc zycia 5 lat nie waZne co sie kupi.

Ale moze jednak sa jakies bardziej i mniej ryzykowne marki?

Moze jakis unikac przez tragiczny serwis i koszt czesci a jakies tutaj bryluja? Doradzcie :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się bo pracuję w LG jako specjalista od od TV, a wielu znajomych z pracy są promotorami AGD. Polecane są pralki i lodówki LG, silniki direct drive w pralkach czy kompresor liniowy w lodówkach LG są uważane za jedne z lepszych, Z tego co wiem dobre lodówki robi Liebherr, jednak w cenach poniżej 3 tyś, plastiki są średniej jakości i wyglądają "Biednie" wewnątrz. Mieszkasz we Wrocławiu tak jak ja, jak chcesz odezwij się na priv, podam Ci numer do koleżanki która specjalizuje się  AGD od lat i wybierze Ci w kwocie którą chcesz przeznaczyć możliwie jak najlepszy sprzęcior. 

I z tego co wiem to w tych Addwash'ach samsunga, te z otwieranymi drzwiczkami na górze, problemem jest uszczelka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Samsunga (entry level) i zapomnij o temacie - ja tak miałem parę miesięcy temu, na początku tylko Siemens (nawet Bosch był beee) był brany pod uwagę, ale po kupnie zmywarki Siemensa (wielkie rozczarowanie) resztę kupowałem Samsunga i .....zaoszczędziłem sporo kasy, a sprzęt działa, bo o to przecież chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne negatywne doświadczenie jakie miałem z AGD to piekarnik parowy Samsunga - na gwarancji zepsuł się wentylator od termoobiegu, potem drugi raz po gwarancji, a po 3 latach dół zaczął rdzewieć i sprzęt poszedł na śmietnik. Co do reszty to słyszałem od serwisanta, że Beko mają najtańsze części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG i Samsung np. w pralkach to to samo, nawet mają identycznie wyglądające modele. Siemens się sprzedał Boschowi więc to też to samo, tylko Siemens jako brand pozycjonowany jest wyżej. W kuchni mam wszystko Boscha i działa od 2 lat, pralkę kupiłem LG i póki co zrobiłem 4 prania także za dużo nie powiem. 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowalem sie, troche sprzetow przerobilem i generalnie moim zdaniem albo chcesz konkret, slono placisz i kupujesz sprzet firmy Miele albo bierz byle co byle tanio i spelnialo wymagania bo to i tak jedno i to samo. Mam pelen mix producentow w kuchni i lazience i totalnie nie ma reguly co do producenta co dziala dobrze i dlugo. Przykladowo mamy pralke jakiegos no name (nie pamietam nazwy ale nie slyszalem o tym ani wczesniej ani pozniej) i super dziala juz 10 lat a byla kupiona tylko dlatego ze byla najtansza w sklepie. Lodowka electroluxa ktorego uwazalem ze to dobry producent za to wydaje dziwne dzwieki, takie trzaski dosyc glosne i ustalilem ze ten typ tak ma... Niby dziala juz pare lat ale drugi raz bym nie kupil

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie.
Wlasnie coraz czesciej slysze "bierz co badz sredniej klasy bo i tak loteria":)
Kurde... sprzety co kupowalem 10 lat temu kazdy jeden dziala do dzis bezawaryjnie... a teraz wszystko taka lipa?:(

A ktos moze cos o tym beko? Bo funkcjonalnie i wizualnie mi sie podoba.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez nie chce wierzyc, ze teraz taka lipe produkuja. Urzadzalem sie 6lat temu i wszystkie sprzety kupowalem najtansze, z tymze unikalem tych, co mialy slabe opinie: whirlpool, amica i nounejmow. I do dzis wszystko chodzi bez zajakniecia. Teraz jakbym kupowal, to oprocz tego co wczesniej, unikalbym tez nowych wynalazkow typu heier i beko, aczkolwiek widze, ze byc moze tez nie takie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w sklepie z AGD i wydaje mi się, że problemy były tylko z pralkami Samsunga. Nie wiem - może to wina tych staruszek, które nie umieją tego obsłużyć, ale nie kojarzę reklamacji na innych producentów, a na Samsunga kilka było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić pralkę LG - masz 10 lat gwarancji na silnik. Sam użytkuję ją od ok. 2 lat i jedyne co przy niej robię to raz na 6 m-cy oczyszczam filtr.

 

Co do lodówki - zdecydowanie Samsung, wygoda obsługi, bezawaryjność i w moim przypadku również design zdecydowały.

 

Oczywiście zaproponowałem tylko to z czego sam użytkuję.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin

A co sadzisz o beko? Bo np euro rtv ma slabe opinie o beko i niby dlatego wyrzucili je z oferty. Na ile to prawda nie wiem.

Bo ma papierze dobrze te beko wygladaja...

Bo wlasnie pralka i siszarka glownie beko vs samsung rozwazam

Do LG mam awersje osobista

 

I ta zmywarka electrolux... moze byc dobra... bosch juz tak nie lideruje w wodnych produktach?

 

A pttanie najlepsze... macie skad wyciagnac dane czy te pralki maja wymienne lozyska czy nie?

A zmywarki czy maja dwie pompy wody czy jedna? Bo internet i instrukcje sprzetow milcza o tym

 

 [mention=48174]Compton[/mention] Masz wlasne doswiadczenue z beko czy tez jakies dojscia do "konsumentow" i statystyk?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupować AGD od takich firm jak LG czy Samsung, te firmy nie mają wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i produkowaniu takich urządzeń i popełniają banalne błędy, które nie zdarzają się Boschowi ba a nawet Indesitowi, np. LG robi w pralkach w uszczelkach za duże bruzdy, w które wpadają kapsułki, szmatki odbarwiające lub nawet małe skarpetki

 

Co z tego więc, że kupisz sobie coś Samsunga pozornie naszpikowanego technologiami, ja bym kupował duże AGD tylko od firm zajmujących się tym od dziesiątków lat, czyli definitywnie przekreśliłbym Samsunga i LG, chyba że chcesz być ich królikiem doświadczalnym...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pralkach to się przypadkiem nie zużywają łożyska, a silnik dalej chodzi :) ? Jak już miałbym kupować pralkę to z wymiennymi łożyskami, bo z silnikiem da się jeszcze coś zrobić, a jak masz klejony bęben i jest nierozbieralny tylko wymienny w całości to jest kaplica bo cena takiego bębna to często wartość pralki. Niby są magicy co rozcinają bębny, dopasowują łożyska i kleją bęben, ale ja raczej bym unikał :) . Jak dla mnie podstawowa zasada to im prościej tym lepiej. W pralkach (z tego co widzę i słyszę w około) najczęściej padają programatory, a konkretnie kondensatory. Wcale nie sztuką jest zrobić taki programator żeby padł :) . Ja bym na twoim miejscu kupił starą pralkę miele, a nie te nowe ze sklepu :) . 

 

W domu korzystamy z lodówki i pralki electroluxa od ~2002roku i działają dalej. W pralce niestety łożyska są nie wymienne, a zresztą jakby nawet były to komplet łozysk przewyższa w tej chwili realną wartość tej pralki (łożyska do top loaderów electroluxa są dosyć drogie)  :), a widać i słychać że łożyska mają już dość :)  . Lodówka dalej działa perfekt. W młodym techniku ostatnio znalazłem gotowy projekt pralki DIY :D . Chcesz pralkę na lata to ci prześlę :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dlubie sobie sam pralke ... taaa ;)
No wlasnie dlatego chcialem poszukac info czy ktores z tych pralek ma wymienne lozyska. Al nic nie moge znalezc :/
Cos mi sie zdaje ze zaryzukuje z beko. Moze gware przedluze do 5 lat...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na elce kiedyś był temat i serwisanci (niby ;) ) pisali które pralki mają wymienne łożyska. Da się też prościej...o ile to nie jest to jakiś najnowszy model to wyszukujesz w google czy do danej pralki są dostępne łożyska i tyle :)

Z tego co wiem pamiętam to wszystkie amici mają wymienne łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno musiałem wymiaenić lodówkę i zmywarkę. Serwisant kilku znanych marek mi doradzał mi aby kupić coś maksymalnie prostego bez żadnych "bajerów", które i tak używa się zwykle raz czy dwa. Marka ponoć to rzecz drugorzędna bo różniece są niesłyszalne ;)

No i pochwalił się, ze wykupił sobie na jakieś urządzenie 5 lat gwarancji. Serwisant !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z tv miałem sony, samsunga i lg - najbardziej podszedł mi LG na tyle że znów kupiłem telewizor tej marki. Z innych rzeczy typu pralka mam wrażenie, że nie ma tu nic wyjątkowego, wszystkie się psują w podobny sposób i w podobnym czasie. Chcesz mieć spokój nie kupuj taniochy z promocji ani staroci sprawdź w necie towar i wykup dodatkowa gwarancję. Naprawdę przy pralce 5 lat się przydaje!

W lodówkach mam trochę inne doświadczenie. Praktycznie każdy produkt jest na lata. W tym roku po 12 latach będę wymieniał lodówkę Gorenjie (nie pamiętam jak to się pisze) i nie dlatego że się psuje a dlatego bo jak moja zona mówi są ładniejsze i bardziej funkcjonalne i w sumie to jest w lodówkach najważniejsze. Funkcjonalność/możliwości/wygląd.

 

Napisałem to jako użytkownik i były kierownik sklepu agd/rtv :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności