Skocz do zawartości
  • 0

Następca HD6000, Denon D600 vs DT150


Luqart

Pytanie

Witam, szukam następcy HD6000 w sumie do ~1000 pln za używki (wzmacniacz i słuchawki).

HD6000 mam sparowane z Geek Out 450 i jest świetnie, oprócz tej nieszczęsnej izolacji od otoczenia.

Postanowiłem kupić coś z dobrą izolacją i z podobnym charakterem grania.

Muzyka nowoczesny pop, mixy, remixy czyli nic wymagającego ogólnie szukam jakieś V z dobrym jakościowo basem i niekującymi wysokimi.

 

Moje typy to:

Denon D600 + Geek Out 450 (podobno dobra synergia)

DT150 + Aune T1 (Beyery lubią lampy)

Druga opcja wyjdzie trochę drożej.

 

Co jest w mojej sytuacji lepsze?

Przeczytałem tematy na forum i dalej nie jestem pewny wyboru, szczególnie co do Denonów gdzie są wręcz skrajne opinie na ich temat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, tybysh napisał:

Nie rozumiem też zarzutu o studni - nie występuje u mnie.

 

Może to jest to co ja nazywam efektem dyskoteki? Tu właśnie jest dla mnie różnica na plus dla D600 gdzie bas jest skupiony i  tak jakby "oddolny", tak ciągnie od ziemi - ostatecznie nazwałbym to takim naturalnym grzmotem. ;) W DT-150 bas pozostawia po sobie tak jakby puste echo rezonujące po kopułkach słuchawek. Idzie się do tego przyzwyczaić, ale ten efekt dość mocno rzuca się w uszy przy przesiadkach na inne nauszniki.

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musiałbym mieć u siebie nową sztukę DT-150 żeby porównać czy na świeżych padach ten efekt występuje, u mnie tego nie ma lub nie zauważam tego (w to drugie raczej wątpię ale zawsze jest taka możliwość).

 

Co do D600 to miałem z nimi styczność tylko przez chwilę na meecie, być może by mi się spodobały gdybym je miał u siebie na dłużej.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, tybysh napisał:

 

Nie wiem jak gra X1S więc nie chcę rzucać w ten sprzęt kamieniem ale w kawałku Oasis bas absolutnie u mnie nie dominuje, albo kwestia źródła/wzmaka albo przebiegu słuchawek. Grać sobie mogą i przez rok w szafie - to nie ma znaczenia, trzeba je wygrzewać na głowie, pady grają tu główną rolę, moje w środku się rozkleiły i jest dostęp do pianki, dźwięk jest dzięki temu zrównoważony.

Tak z pamięci - gdzieś po 1.5 roku używania DT-150 zacząłem je w pełni doceniać, to są dojrzałe słuchawki, osobiście nie miałem jeszcze okazji słuchać lepszych (o wiele droższych - owszem), przynajmniej nie przemawiały do mnie w muzyce, której słucham (w sumie to słucham prawie wszystkiego...).

 

Nie rozumiem też zarzutu o studni - nie występuje u mnie.

 

Ten kawałek NW jest sam w sobie wykastrowany więc nie oceniałbym w nim góry bo to bez sensu. Jakość "góry" w nawet niewygrzanych DT-150 jest dobra, po prostu jest ona wycofana. Jeżeli Tobie to przeszkadza to nie polecam w takim wypadku HD650 na lampie bo tam to już jej wcale nie uświadczysz;)

 

Na K712 góra w tym kawałku nie jest kastrowana. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 27.07.2017 o 06:19, tybysh napisał:

Musiałbym mieć u siebie nową sztukę DT-150 żeby porównać czy na świeżych padach ten efekt występuje, u mnie tego nie ma lub nie zauważam tego (w to drugie raczej wątpię ale zawsze jest taka możliwość).

 

Co do D600 to miałem z nimi styczność tylko przez chwilę na meecie, być może by mi się spodobały gdybym je miał u siebie na dłużej.

 

A tak sobie przypomniałem jeszcze jedną kwestię. Jeśli chodzi o pady, to D600 nie powiem, że miały taką samą przypadłość, ale przed wygrzaniem dźwięk był efektowniejszy, ale jakby z puszki. Też można było mówić o takim sztucznym echo, czy jakoś tak. Jednak po ułożeniu padów (i może wygrzaniu przetworników) ten efekt znikną i zaczęły grać bardzo naturalnie, a jak jeszcze zmieniłem pady na te od HM5 to już w ogóle taki swobodnie naturalny dźwięk się zrobił (choć akurat kosztem impetu, więc w przyszłości chciałbym wrócić do oryginalnych padów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba zdecyduje się na D600, bo teraz sprzedać geek outa 450 to ciężka sprawa, a że akurat zgrywa się on dobrze z D600 to dodatkowy plus.

Jak  będzie źle grać to odsprzedam i kupię DT150 ;)

 

Tylko mam pytanko co do wspomnianych padów.

W razie jakbym musiał je wymienić to te będą dobre? http://www.ebay.pl/itm/Replacement-Earpads-Ear-Pad-Cushion-for-Denon-AH-D600-Headphones-Earphone-/252819624116?hash=item3add3950b4:g:uxcAAOSwTM5YzUIt

 

Jestem ciekaw czy nie zmienią dźwięku względem oryginalnych.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie najlepiej przetestować na własnych uszach.

 

Kupiłem używane DT150 (pady wyraźnie używane, więc dźwięk powinien być okej) z Aune X1S.

Testowałem ponad tydzień i jednak to nie jest to czego szukałem. 

Dźwięk jest za bardzo analityczny, taki chudy życia mało. Nie tego szukałem.

Na szczęście udało mi się sprzedać wszystko tracąc 20 pln.

 

Kupiłem Focal Listen które sparowałem z Geek out 450 i tutaj powiem, że byłem zadowolony.

Izolacja, dźwięk magiczny ;) Ale nie wiem jak to nazwać, bas jest dziurawy. 

Słuchawki udało mi się odsprzedać z małą stratą, ale chyba do nich kiedyś wrócę, bo naprawdę magicznie grały.

 

Trochę wkurzony przeczytałem jeszcze raz wątek i postanowiłem wziąć pod uwagę post zdichona (odrzuciłem, bo go pomyślałem instynktownie, że markowe słuchawki to słaba opcja w tej cenie).

Po kilku dniach śledzenia OLX zauważyłem dwa dni temu  beoplay H6 2 generacji u mnie w mieście,

Kupiłem (570 pln), podłączyłem i to jest to :D 

Grają prawie jak Listeny, tylko bez dziury w basie, a bas schodzi hoho chyba niżej niż w DT150.

Wygodne, mega lekkie, świetnie grają. Jak na dwa dni to mogę zarzucić średnią izolację, ale i tak jest dużo lepiej niż HD6000 (które prawie w ogóle nie izolują).

 

Zostały mi jeszcze do testu Denony D600, ale jakoś nie wiem czy jest sens się w nie pchać.

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To witaj w klubie, piona!:rolleyes:

 

Kolejny zadowolony z Beoplay H6, które ostatnio można było wyrwać za śmiesznie niską cenę. Kto nie skorzystał niech żałuje:wacko:

 

Mogłeś sobie zostawić Aune X1S do nich.

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności