Skocz do zawartości

J-rock, J-pop i inna muzyka japońska i azjatycka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, misiekkb napisał:

"Kara no Kyoukai" zapoczątkował powstanie Kalafiny

Wiem :).
 

30 minut temu, misiekkb napisał:

zawsze wolę koncertówki

Do wersji koncertowych podchodzę różnie... Mam kilka w takiej wersji, między innymi "Winter Acoustic". Z kolei za koncertowym Nierem nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryo tym razem jako Supercell, poprzednio wrzucałem Egoist

 

Ryo jako Ryo

 

 

Nano - bardzo ciekawy głosik

 

Pierre Nakano - perkusista, w solowym projekcie z ś.p. wokalistką rosyjską Origa, znaną między innymi jako jedna z czołowych wokalistek u Yoko Kanno, między innymi w GITS SAC. Pierre jest członkiem zespołu Ling Toshite Sigure oraz u Seiko Ooomori

 

Kenji Kawai - chyba nie trzeba przedstawiać, gdyż OST z GITS, Seven Swords, Ringu czy Death Note mówią same za siebie

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Seria sześciu płyt Hymmnos Concert rearanżująca kompozycje z gier Ar Tonelico to przeżycie niemal metafizyczne. I przy okazji niezły test dla sprzętu :). Mam wszystkie te płyty i najchętniej zabrałbym je ze sobą do trumny.

 

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, timecage napisał:

Seria sześciu płyt Hymmnos Concert rearanżująca kompozycje z gier Ar Tonelico to przeżycie niemal metafizyczne. I przy okazji niezły test dla sprzętu :). Mam wszystkie te płyty i najchętniej zabrałbym je ze sobą do trumny.

Przed wczoraj odkryłem to cudeńko. Na razie jedna płyta. Z tym testem dla sprzętu zgodzę się w stu procentach! :D

Wstawiam również:

 

Edytowane przez daviox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego słucham ja (między innymi):

雨のパレード 『ペトリコール』

 

宇宙コンビニ 『Everything Changes』

 

マクシマム・ザ・ホルモン 『F』

 

クウチュウ戦 『追跡されてる』

 

二階堂和美with Gentle Forest Jazz Band 『Nica's Band』

 

イツエ 『ネモフィラ』

 

unkie 『unchain』

 

tricot 『Tokyo Vampire Hotel』

 

i mnóstwa innych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeden z moich faworytów rockowych - Usotsuki Barbie. Aż ciężko o nich wiele napisać poza tym, że są pozytywnie szaleni i grają rocka jak nikt inny.

 

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Maaya Sakamoto na jej pierwszych pięciu albumach, które skomponowała wraz z Yoko Kanno, nadal zasiada u mnie na piedestale najlepszych aktów piosenkowych. Na kolejnych albumach było już nie tak magicznie niestety.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bachankas napisał:

Ostatnio odkurzyłem OST gry Devil May Cry 3... kilotony sentymentu, ale muzyka to znak firmowy tej serii. Tetsuya Shibata robi robotę

Od muzyki z gier jest osobny temat na forum :P.

Ale dobrze wiedzieć, że jak postnę to Wam się przypomina o istnieniu tego wątku :D.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas IMO Japończycy najlepsze OSTy robią, nieważne czy gra, czy anime. :D

U mnie faworytami w tej kwestii są Yuki Kajiura i Jun Maeda.

 

@timecage, o wątku pamiętam :D

 

Trzeba dorzucić trochę contentu: 

Jeden z moich ulubionych utworów grupy Kishida Kyoukan & THE AKEBOSHI ROCKETS, odświeżona wersja z albumu 2007-2010 Touhou Arrange Best. Fajne, rockowe brzmienie, ze świetnym wokalem.

 

Tu dużo pisać nie będę, bo to OST z Ar Tonelico. Nie grałem, ale Soundtrack jest świetny! Prawdziwa uczta dla uszu, może nawet i duszy, oraz świetny sprawdzian dla posiadanego sprzętu. Mógłbym tego słuchać na okrągło.

 

Eufonius - przyjemnie się słucha, takie spokojne.

 

Tu rozpoczynamy maraton z Yuki Kajiurą. :D Na pierwszy ogień idzie utworek z OSTa Mai-Hime, bardzo klimatyczny. Następnie OST z Kara no Kyoukai, istny majstersztyk! Na zakończenie koncertowe wykonanie niektórych utworów z SAO. Może Sword Art Online było, jakie było, ale to dzięki tej produkcji dane mi było poznać twórczość Kajiury. :)

---

Jak ktoś zna coś w podobnych klimatach, niech podrzuci. :D Może coś nowego odkryję.

Edytowane przez daviox
dodanie przemyśleń własnych :)
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujmy napisać parę słów o linkach co wklejamy, wtedy chętniej się klika i słucha. Bo tak to się robi ciąg bardziej lub mniej losowych filmików z youtube, a takich wątków to na forum mrowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, timecage napisał:

Może spróbujmy napisać parę słów o linkach co wklejamy, wtedy chętniej się klika i słucha. Bo tak to się robi ciąg bardziej lub mniej losowych filmików z youtube, a takich wątków to na forum mrowie.

Dobry pomysł. W najbliższym czasie poleci edit. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna piosenkarka z mojego piedestału najlepszych. Akino Arai tworzy niebanalny pop, współpracowała między innym z Yoko Kanno. Znana z wielu piosenek do anime, najbardziej z singla "Voices" do Macross Plus, chociaż ja powiedziałbym, że jej mniej znana muzyka to ta ciekawsza.

 

 

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwie przepiękne piosenki autorstwa Se Sera, zasłynęły z wykorzystania w starym dobrym anime Gunsmith Cats. Mógłbym tego słuchać godzinami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, magnet13 napisał:

W sumie ze sporym poślizgiem, ale podobnego tematu nie było tutaj? 

 

Nasz jest obviously lepszy :P.

32 minuty temu, daviox napisał:

Czas coś wstawić :D

A gdzie parę słów komentarza? :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności