Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Meze 99


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.07.2017 o 03:42, Largierek napisał:

A teraz w odpowiedzi bezpośrednio do chronic_pl, powiedz mi gdzie ty słyszysz zalewanie innych pasm basem i zamulanie wszystkiego. Instrumenty brzmią bardzo żywo, wręcz pchają się abyśmy usłyszeli tylko je w niektórych momentach, czy to z basem czy bez...

 

Wszędzie. Dodatkowo ten bas jest słabej jakości. Gra ciągle tak samo, jest spompowany i bułkowaty oraz nie ma zejścia. Słuchane na różnym źródle.

 

Dlaczego uważam, że te słuchawki są złe ? Pewnie dlatego bo mam porównanie - i mam na myśli również tańsze słuchawki.

 

 

 

Edytowane przez chronic_pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawkos napisał:

To jest tylko Twoja opinia. Na szczęście każdy słyszy trochę inaczej.;) Co by tu nie powiedzieć, to aż tak źle z Meze99 nie jest.

 

Dlatego je sprzedajesz :-)

 

Z Classikami ze starej serii nie jest źle (na niektórych kawałkach było/jest fajnie i problem był tylko przy mocno przebasowionych nagraniach), z nowymi Classikami jest bardzo źle (dudnią cały czas), a z Neo jest tragicznie :-) ale to oczywiście moje zdanie (no może jeszcze gościa z innerfidelity).

Edytowane przez chronic_pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chronic_pl napisał:

 

Dlatego je sprzedajesz :-)

 

Z Classikami ze starej serii nie jest źle (na niektórych kawałkach było/jest fajnie i problem był tylko przy mocno przebasowionych nagraniach), z nowymi Classikami jest bardzo źle (dudnią cały czas), a z Neo jest tragicznie :-) ale to oczywiście moje zdanie (no może jeszcze gościa z innerfidelity).

Ja kocham dużo basu i pasuje mi to dudnienie. Ba! Nie obraziłbym się gdyby w NEO było jeszcze więcej basu. No ale jak dla Ciebie za dużo nawet jest w Classics to naprawdę nie lubisz basu. I zrozumiałbym twoją opinię o NEO gdybyś napisał, że tobie nie odpowiadają bo dla Ciebie są przebasowione, natomiast nie rozumiem takich opinii gdy ktoś mówi że jest tak a nie inaczej, czyli w twoim przypadku, że NEO są "kaszaną" przez bass i już...

16 godzin temu, Adam 76 napisał:

 

Edytowane przez Largierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Po przesiadce z:

Ultrasone Pro 900 na:

-Meze 99 Neo w Prodigy - Poison ogarnęły bas , natomiast -Meze 99 Classic poległy.

Tyle na gorąco - może coś jeszcze napiszę, ale wkrótce.

1. Bas - drive akuratny, bez subwooferowej potęgi.

 W funku, reggae, jungle, bigbeat - akceptowalne.

2. Środek - wokale z poprawną dykcją, przestery gitar czytelne. 

3. Góra - blasku nie ma a raczej mat (to zaleta bo nie syczą natarczywie)

 

Mimo przyciemnienia są po radosnej, entuzjastycznej stronie przekazu.

Wyczynowość jest.

Inaczej - przyjemne siłowanie :) [Albo - żyłowanie]

 

W porównaniu do Ultrasone 900 - bez metaliczności, epickiego rozmachu, otwartości przestrzeni.

Znacznie więcej godzin przyjemnego odsłuchu i komfort mogą zapewniać.

Byłbym w stanie się przyzwyczaić (porównując bezpośrednio jedne po drugich niby "koc" poczułem, ale tylko przez ~kwadrans).

Ten "koc" to raczej wynik mojego zmęczenia - tylko w środku dnia w sklepie ich słuchałem.

(Utwory z odsłuchu ) :

Jamiroquai - Deeper Underground

The Cure - Plainsong

Cher - Believe

Dua Lipa - Don't Start Now!

Bijelo Dugme - Tako ti je mała moja kad ljubi Bosanac

Vox - Pogrążona w sobie 

Coma - Przybysze z Matplanety

Tab, Sound N Grace - Dach

Sonia - Oto raj

Armia - Aguirre (5'47") - wersja z '93.

 

 

PS. Jak wycofałem się ponownie na Pro 900 to od razu były wyjątkowo szczupłe i oschłe :)

PPS. Mało wrażliwe na zmiany położenia przetworników względem uszu.

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności