Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Meze 99


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, chronic_pl napisał:

a biorąc pod uwagę jakim spamerem był kiedyś Antek Meze (zalewał całe fora aż go blokowali, za chwalenie "swoich" produktów z róznych kont) to coraz bardziej wyczuwam "wałek" i coraz mniej mi się to podoba.

 

Jak znikne kiedyś z forum to będziesz wiedział dlaczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronic, dobrze że zwracasz uwagę, iż tak różowo w Neo z brzmieniem nie jest, dzięki takim wpisom więcej osób najpierw zanim kliknie - "kupuję" - dokładnie ich wcześniej posłucha no chyba, że właśnie taaaakiego basu i o takiej jakości szukają. Za to T. Karasiński ze StereoLife wręcz pisze, że nie dość, iż Neo są tańsze to jeszcze lepsze od Classics... No cóż, - wybór redakcji!

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 76 napisał:

Chronic, dobrze że zwracasz uwagę, iż tak różowo w Neo z brzmieniem nie jest, dzięki takim wpisom więcej osób najpierw zanim kliknie - "kupuję" - dokładnie ich wcześniej posłucha no chyba, że właśnie taaaakiego basu i o takiej jakości szukają. Za to T. Karasiński ze StereoLife wręcz pisze, że nie dość, iż Neo są tańsze to jeszcze lepsze od Classics... No cóż, - wybór redakcji!

 

No właśnie nie jest różowo :-) Meze 99 Classics są lepsze (ale tylko ze starymi padami - choć dobrze znam ich wady w basie i nie widzę sensu ukrywania tego na forum) - niestety czytając niektóre opinie na forum to również jest problem z powtarzalnością jakości/sygnatury bo dla niektórych to już w Classikach bas potrafił być "beatsowy".

 

Ogólnie Tyll z innerfidelity też coś wuczywa bo zastanawia się, żeby zdjąć Meze Classics ze swojej słynnej "wall of fame".

 

 

 

 

 

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie zastanawia. Wiadomo, różnimy się, mamy inny gust - z tego najczęściej wynikają odmienne opinie. Jednak w przypadku Classics bywają skrajne - od zalewającego, dominującego basu do muzykalnej równowagi. Ja jestem bliżej równowagi z optymalnym basem, a sprawdzałem dwie sztuki. Według mnie Neo bez wątpienia nie są równe, a niektóre opinie mówią wręcz o liniowym graniu - tutaj już trudno w to uwierzyć.

 

U mnie słuchawki reagowały na jakość źródła - łatwo dawało się wychwycić różnice w rozdzielczości, separacji, scenie, fakturach instrumentów. Reagowały też na sygnaturę, ale w mniejszym stopniu - Cayin N3 był ciut za ciemny, DX200 trochę za mocny w basie. Jednak nie były to duże zmiany. Może po prostu tak trafiłem i u mnie nie ma większych problemów synergicznych, ale z innym sprzętem dzieją się cuda. Może to rzeczywiście kwestia stosunku impedancji lub też repertuaru/realizacji muzyki. Tak czy siak, warto odsłuchać przed zakupem - jak zawsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy jakości to ja niestety odesłałem do salonu audio swoje Meze 99 classics. Chociaż wydawało mi się na początku, że wykonanie jest perfekcyjne to okazało się, że gumowa - nazwę to "uszczelka/amortyzator" znajdująca się między jedną drewnianą kopułką (czy jak to fachowo się tam nazywa) a metalowym pałąkiem nie była przyklejona i do tego okręcona kilkukrotnie wokół własnej osi i w takiej pozycji ugnieciona przez docisk pałąka, nie wiem jak to inaczej opisać. Do tego miałem wrażenie że lewy i prawy głośnik grają nierówno, stąd spakowałem i poszły do salonu, gdzie miałem nadzieję, że zostaną wymienione na nowe ale salon audio odpowiedział, że w słuchawkach meze takie i inne przypadłości się zdarzają i że zwracają mi kasę. Tak zakończyła się moja przygoda z meze 99 classics. Nie wiem czy pech czy faktycznie nie do końca jest tak dobrze z ich powtarzalnością brzmienia i jakością wykonania ale zastąpiły je opponki i tu nie słyszę, żeby coś nierówno grało czy było felernie złożone materiałowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiekkb napisał:

To czy są basowe dla kogoś czy nie zależy głównie od połączenia i preferencji dźwiękowych. Znam osobę, która uwielbia połączenie Classiców z Bakoonem HPA-21, a dla mnie te połączenie jest strasznie nie słuchalne, ale z np. Leckertonem do by było akceptowalne.

 

Teoretycznie tak - ale przy MEZE mamy za duże rozbieżności. I nie chodzi tu o jedną osobę tylko o tabuny.

Na superbestaudiofriends gościu zrobił pomiary Classików na starych padach - i również wyszło mu zupełnie inaczej niż u Tylla i zwrócił uwagę na szatański midbas.

Ja na moich aż tak tego nie czuje - jest bas - ale w więszkości muzyki której słucham mi nie przeszkadza (mimo, że słuchawki na pewno nie są liniowe tylko bas gra głowną rolę) - ale chyba powoli zaczynam rozumiem czemu niektórzy mówią, że classiki są dla nich nie słuchalne własnie przez bas (pewnie mają inaczej grająca sztukę).

Skoro wiele ludzi zgłasza AŻ TAK rozbieżne opinie to coś jest na rzeczy.

 

Może zasada - wysyłamy świetne sztuki do recenzji, a masowo robimy coś innego lub "niech chinczyk robi teraz chce co i tak sie sprzeda" :)

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Compton napisał:

Podasz linka?

 

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/meze-classics-99-impressions-and-measurements.2343/

 

" Wow, talk about a ton of bass! Once you get the fit and seal right on these, and they are rather consistent performers if you have them on your head right, it's like someone sat you down in their '95 Civic with dual 15", ported subwoofers and opened the windows. " :-)

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

I największy błąd recenzenta.

Nie czytałem całego tekstu, ale nie widzę wypunktowanego źródła na jakim odsłuchiwane były Meze.

Widzę jedynie wzmiankę o Feliks Elise. Ale lampowiec??

 

"Side note regarding amplifiers, the Meze Classics 99 did not like my Super 7 or the Feliks Audio Elise. It made them sound a bit sloppy, and they picked up a lot of hum even with the volume pot at zero.... The Mezes seem to prefer portable sources and solid state amps..."

 

Po prostu mówi, że najlepiej grały mu z przenośnych. Z tego co rozumiem, to własnie Feliks wymieniony jest jako "niepasujący" :-)

 

 

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie rozbieżność opinii odnośnie 99 Classics i to w sumie po raz drugi. Już podczas testu tego modelu dochodziły mnie słuchy, że są za bardzo basowe, a u mnie okazały się być ok - ot taka muzykalna równowaga bez anemii w dole. Ciekawe czy to jakiś rozrzut produkcyjny, czy efekt konkretnych połączeń - synergii/impedancji. U mnie bas Classics jest bez wątpienia w normie - nie brakuje im dołu, ale też nie są odchudzone.
 
Jeśli jednak Meze 99 Classics są dla kogoś basowe, to rzeczywiście nie ma czego szukać w 99 Neo  Dopiero tutaj mówiłbym o konkretnej pompie, ale według mnie nadal nie jest to ekstremalna ilość basu - dół mnie nie męczył, nie tłumił reszty pasm. Dobrze mi się ich słuchało w muzyce adekwatnej sygnaturze słuchawek, ale sprawdziłem je ze sprzętem wypisanym w teście/widniejącym w mojej sygnaturce. Niektóre połączenia przesadzały z basem, ale na tych równych i rozdzielczych źródłach było jak trzeba.
 
Rzeczywiście przydałby się model kontrujący - lżejszy brzmieniowo, bardziej analityczny i wyważony. Tylko wtedy musiałby oferować już raczej szkicowe i punktowe granie, żeby miał sens przy 99 Classics.
 
 

Ja mam wrażenie że to rozrzut
produkcyjny, wersje pierwsze testowe i inne pady niż w obecnej wersji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pady niż w pierwszej wersji. Bo taki był respons od klientów pierwszych partii że są za płytkie. Dla tego Meze później dało głębsze poduchy.


Od samego początku mówiłem że 99 Classic są ciepłą konstrukcją, nie nadająca się do źródeł koloryzujących. Jeśli ktoś je podłącza do czegoś co nie gra technicznie, to robi ogromny błąd.
Dodatkowo, kwestia impedancji wyjścia słuchawkowego w wzmacniaczu / odtwarzacza. Meze są bardzo skuteczne, jak ktoś je podłącza do 8 Ohmowego gniazda to nic dziwnego że mu nie gra.

Meze nie można traktować też jako referencyjnej słuchawki, od tego są AKG K702.

4 godziny temu, maciux napisał:

...U mnie słuchawki reagowały na jakość źródła - łatwo dawało się wychwycić różnice w rozdzielczości, separacji, scenie, fakturach instrumentów. Reagowały też na sygnaturę, ale w mniejszym stopniu - Cayin N3 był ciut za ciemny, DX200 trochę za mocny w basie...

 

Cayin N3 ciemny? Jeszcze w żadnym połączeniu N3 nie było dla mnie za ciemne. To właśnie Cayin do Meze jest najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlugo uzywalem meze z podkolorowanym colorflajem. Czy musze dodawac ze jestem fanem etow i staxow ktore ani cieplymi ani basowymi nazwac nie mozna? Moze to kwestia oczekiwan? Chcialem usmiechniete, przyjemne granie z basem z niezlymi technikaliami w zamknietych sluchawkach. Wszystko to dostalem i dla mnie to super sluchawki. Sprzedalem po poltorej roku tylko dlatego ze mam za duzo sluchawek i w biurze jednak czesciej siegalem po audiofilskie  er4xr acz niewykluczone ze do meze kiedys wroce bo to dla mnie taki bezpieczny allrounder.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchaliśmy chyba zupełnie innych N3. Jedyny powód być może filtry cyfrowe w Cayinie mieliśmy inaczej ustawione. Bo ja go odbieram jako grającego z znacznie mocniejszym akcentem w wysokim paśmie niż DX200 czy X5III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadania Meze99 wtrącę swoje trzy grosze.Może to nic odkrywczego,ale zgadzam się z @maciux,że te słuchawki różnie reagują na zródło .Fakt niektórym osobom mogą się one wydawać za ciepłe.Miałem takie same wrażenie i z czasem zaczęło mi brakować tej przejrzystości może i rozdzielczości. Ja wiem ,że trudno oczekiwać tego po dość ciepłych nausznikach. Pomyślałem,że lekarstwem na to może być nasz forumowy spec od kabli JD. Obecnie mam srebrny balans i są podpięte pod Aune s6 i jak dla mnie jest naprawdę duża zmiana in plus. Jest większa rozdzielczość i dynamika. Ten sam efekt zyskuję po balu w Fiio X7.Na pewno swoje tutaj robią zbalansowane wyjścia słuchawkowe,ale też przez wymianę kabla zyskały jak wpomniałem na większej dynamice i szczegółowości.Meze zostaną u mnie na dłużej i nie mam zamiaru się ich pozbywać bo nie dosyć ,że fajnie wyglądają to niezle grają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rozbieżna recenzja Meze 99 Neo ? Tutaj recenzent odebrał je zupełnie inaczej niż maciux. Jako bardziej równe. https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe-lista/3218-meze-99-neo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jejku, ludzie o co wam chodzi z tymi 99 NEO. Według mnie to bardzo dobre słuchawki mimo, że nie jestem żadnym audiofilem. I jeżeli to prawda, że 99 Classics mają mniej basu od NEO to dobrze, że się na nie nie zdecydowałem, to że niektórzy z was nie lubią potężnego basu to nie znaczy, że słuchawki są do bani, i wcale szczegółowość od niego nie zanika w tych słuchawkach, nie rozumiem o co niektórym chodzi i jeszcze teksty od jednej osoby, że bas na poziomie słuchawek za 50-300zł...

A właśnie, tak jak ktoś wcześniej pisał, Pan Tomasz Karasiński(https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe-lista/3218-meze-99-neo) uważa je za lepsze nawet od Classics, z nim też właśnie się kontaktowałem o pomoc w wyborze. Po za tym, jeżeli Classics są rzeczywiście dużo lepsze to przecież nie ma w tym nic dziwnego. Kosztują przecież prawie około 400zł więcej w oficjalnej sprzedaży więc też nie rozumiem tego naskoku na NEO względem C.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/07/suchawki-meze-99-neo.html O to kolejna recenzja osoby która również uważa NEO za lepsze.

A teraz w odpowiedzi bezpośrednio do chronic_pl, powiedz mi gdzie ty słyszysz zalewanie innych pasm basem i zamulanie wszystkiego. Instrumenty brzmią bardzo żywo, wręcz pchają się abyśmy usłyszeli tylko je w niektórych momentach, czy to z basem czy bez...

Edytowane przez Largierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Largierek said:

Jejku, ludzie o co wam chodzi z tymi 99 NEO. Według mnie to bardzo dobre słuchawki mimo, że nie jestem żadnym audiofilem. I jeżeli to prawda, że 99 Classics mają mniej basu od NEO to dobrze, że się na nie nie zdecydowałem, to że niektórzy z was nie lubią potężnego basu to nie znaczy, że słuchawki są do bani, i wcale szczegółowość od niego nie zanika w tych słuchawkach, nie rozumiem o co niektórym chodzi i jeszcze teksty od jednej osoby, że bas na poziomie słuchawek za 50-300zł...

A właśnie, tak jak ktoś wcześniej pisał, Pan Tomasz Karasiński(https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe-lista/3218-meze-99-neo) uważa je za lepsze nawet od Classics, z nim też właśnie się kontaktowałem o pomoc w wyborze. Po za tym, jeżeli Classics są rzeczywiście dużo lepsze to przecież nie ma w tym nic dziwnego. Kosztują przecież prawie około 400zł więcej w oficjalnej sprzedaży więc też nie rozumiem tego naskoku na NEO względem C.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/07/suchawki-meze-99-neo.html O to kolejna recenzja osoby która również uważa NEO za lepsze.

A teraz w odpowiedzi bezpośrednio do chronic_pl, powiedz mi gdzie ty słyszysz zalewanie innych pasm basem i zamulanie wszystkiego. Instrumenty brzmią bardzo żywo, wręcz pchają się abyśmy usłyszeli tylko je w niektórych momentach, czy to z basem czy bez...

wszystko ok, na tle jakich słuchawek je opisujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj blogerowi ze stereo i wesolo pytanie o jakies konkretne porownania, elementy brzmienia np. sluchawek x do innych sluchawek y np. w podobnym przedziale cenowym a dostaniesz odpowiedz w stylu - klamot x wypada dobrze przy klamocie y- koniec porownania oraz usmieszek:P na dowidzenia, czyli np. meze dobrze wypadaja na tle y (y - tu bez znaczenia o jaki klamot odniesienia zapytasz, nie musza byc to nawet sluchawki... a np. wzmacniacz..., gumowe rekawiczki do mycia kibla czy wrotki), po prostu "recenzowany" klamot wypada dobrze na tle czegokolwiek a slowo - dobrze- to caly opis roznic i podobienstw. Nie wiem jak trzeba byc naiwnym, zeby nie widziec, iz ten bloger przepisze wszystko od danego dystrybutora klamota audio byle obie strony byly zadowolone. Zobacz jak wygladaja recenzje na zakupek czy u audiofanatyka, sa porownania, dokladne porownania. U blogera ze stereo i wesolo nigdy porownan nie bedzie, ma byc stereo i kolorowo dla blogera i dystrybutorow i tak wlasnie jest. Oczywiscie moge sie mylic...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaj blogerowi ze stereo i wesolo pytanie o jakies konkretne porownania, elementy brzmienia np. sluchawek x do innych sluchawek y np. w podobnym przedziale cenowym a dostaniesz odpowiedz w stylu - klamot x wypada dobrze przy klamocie y- koniec porownania oraz usmieszek:P na dowidzenia, czyli np. meze dobrze wypadaja na tle y (y - tu bez znaczenia o jaki klamot odniesienia zapytasz, nie musza byc to nawet sluchawki... a np. wzmacniacz..., gumowe rekawiczki do mycia kibla czy wrotki), po prostu "recenzowany" klamot wypada dobrze na tle czegokolwiek a slowo - dobrze- to caly opis roznic i podobienstw. Nie wiem jak trzeba byc naiwnym, zeby nie widziec, iz ten bloger przepisze wszystko od danego dystrybutora klamota audio byle obie strony byly zadowolone. Zobacz jak wygladaja recenzje na zakupek czy u audiofanatyka, sa porownania, dokladne porownania. U blogera ze stereo i wesolo nigdy porownan nie bedzie, ma byc stereo i kolorowo dla blogera i dystrybutorow i tak wlasnie jest. Oczywiscie moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 w zasadzie wyczerpał temat. A ponieważ znamy recenzję tego Pana tutaj na forum to wiemy, że każda recenzja wygląda tak samo. Wiele słów, mało treści i każdy sprzęt dostaje "rekomendacje". Recenzent zadowolony, dystrybutor zadowolony tylko kupujący drapie się po głowie i zadaje pytanie "serio?"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności