Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Meze 99


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, hibi napisał:

Listeny jednak nie takie złe na tle tych słuchawek 

 

Tak hibi Twoj sprzet zawsze jest najlepszy ;)

 

A w temacie superowe 99 classics uwazam ze sa w tej gornej granicy ilosci basu dla mnie akceptowalnego wiec osobiscie wolalbym nawet odchudzony a nie przyciemniony i dopelniony nowy model. Na plus nizsza cena i stylistyka ktora pewnie przypadnie do gustu wiekszej ilosci osob chociac dla mnie classics ladniejsze.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Tak hibi Twoj sprzet zawsze jest najlepszy ;)

ty to powiedziałeś ;) 

zresztą meze nie mają rekomendacji także żadna chluba dla listenów 

 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca zgadzam sie z ta recenzja. Sluchalem obydwie pary (classiki nawet mam) na roznych torach.

Lubie classiki, ale nie oszukujmy sie - ich bas jest juz  przewalony na jasnych zrodlach, wiec mówienie, ze

moga sie dobrze zgrac z basowym lub ciemnym torem to niezbyt trafne spostrzezenie.

99 neo maja jeszcze wieksza pompe na basie - skoro recenzent nie przepada za duza iloscia basu a mowi ze te

w neo sa jeszcze w normie to zaprzecza sam sobie. Neo graja po swojemu z kazdym torem podobnie. Zawsze pompa na basie juz prawie porownywalna do beatsow. 

 

Prawda jest taka ze classiki maja mega duza pompe w basie ale ratuje je reszta pasma bo wszystko jest podkrecone ale w miare rowne i szczegolowetak (choc z przebasowionymi nagraniami robi sie po prostu ulep i basowa pulpa). Chociaz mam wrazenie ze te nowe pady tez mi dosc mocno zamulily brzmienie classikow - wole stare pady mimo ze mniejsze.

Neo to sluchawki dla kogos kto szuka ladnych beatsow - pompa, zamula i brak szczegolowosci.

 

Nie chce  sie powtarzac ani nic sugerowwc, ale jesli ktos kto nie lubi basu mowi ze ten w neo mu nie przeszkadza to niestety nie chce juz czytac innych recenzji bo po prostu mi to smierdzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie rozbieżność opinii odnośnie 99 Classics i to w sumie po raz drugi. Już podczas testu tego modelu dochodziły mnie słuchy, że są za bardzo basowe, a u mnie okazały się być ok - ot taka muzykalna równowaga bez anemii w dole. Ciekawe czy to jakiś rozrzut produkcyjny, czy efekt konkretnych połączeń - synergii/impedancji. U mnie bas Classics jest bez wątpienia w normie - nie brakuje im dołu, ale też nie są odchudzone.

 

Jeśli jednak Meze 99 Classics są dla kogoś basowe, to rzeczywiście nie ma czego szukać w 99 Neo :) Dopiero tutaj mówiłbym o konkretnej pompie, ale według mnie nadal nie jest to ekstremalna ilość basu - dół mnie nie męczył, nie tłumił reszty pasm. Dobrze mi się ich słuchało w muzyce adekwatnej sygnaturze słuchawek, ale sprawdziłem je ze sprzętem wypisanym w teście/widniejącym w mojej sygnaturce. Niektóre połączenia przesadzały z basem, ale na tych równych i rozdzielczych źródłach było jak trzeba.

 

Rzeczywiście przydałby się model kontrujący - lżejszy brzmieniowo, bardziej analityczny i wyważony. Tylko wtedy musiałby oferować już raczej szkicowe i punktowe granie, żeby miał sens przy 99 Classics.

 

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy są basowe dla kogoś czy nie zależy głównie od połączenia i preferencji dźwiękowych. Znam osobę, która uwielbia połączenie Classiców z Bakoonem HPA-21, a dla mnie te połączenie jest strasznie nie słuchalne, ale z np. Leckertonem do by było akceptowalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej dołu o charakterze jak poprzednik i mniej góry w odniesieniu do classics, mój 10 letni synek byłby nimi zachwycony a ja zniesmaczony czyli co kto lubi;) A miałem nadzieję, że Meze pójdzie w drugą stronę i naprawi to co złe w classics a tu klops i jeszcze dołożyli do pieca...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli charakter basu, dobry bas powinien również cechować się dobrą jego kontrolą, nie powinien momentami  "włazić" tam gdzie go być nie powinno... no ale nie ma róży bez kolców. Ps. Ciekawe czy Meze neo też łapią tak kapitalną synergię z pionkiem 100 jak to ma miejsce w przypadku classics. Co by jednak nie narzekać i szukać na siłę to meziaki 99 classics i DAP pioneer 100 w swojej realnej cenie zakupu tworzą parkę chyba nie do pobicia, co za muzykalność, barwa, nasycenie bez przymulania i usypiania. Cały czas mam w głowie brzmienie tej bardzo atrakcyjnie wycenionej parki.

Edytowane przez Adam 76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawkos napisał:

Mocny bas to mają Beats mixr. Classics przy nich to takie spokojne granie. Neo faktycznie trochę bardziej dociążone, ale tragedii nie ma. Co kto lubi.:)

 

Chodzi o to, że największą wadą Classików jest własnie bas - zwłaszcza przy nagraniach już przebasowionych (ja nie mogę na nich słuchać nagrań z mocniejszym basem - co prawda mam ich mniej, no ale nie ukrywam, że czasem mnie irytuje jak chce odpoczać a te wtłukują mi ciągle ten basiur :)).

 

Neo porównywałem bezpośrednio z MIXR - jeśli mi ktoś powie, że Neo maja mniej basu kłamie albo że te same słuchawki tego producenta mają różną sygnaturę.

Neo mają jeszcze więcej midbasu niż Beatsy. Beatsy mają więcej góry i ogołnie sprawią wrażenie mniej zbitych (po prostu grają V'ką). Neo w porównaniu do nich maja wiecej ciepłej srednicy to jeszcze bardziej je zamula. Te słuchawki to kaszana totalna i nie dałbym za nie nawet 500 zł - ath 50x milion raz lepsze .

 

Mogli zrobić idealne słuchawki przenośnie zmniejszając ciutek bas, a oni dołożyli do pieca i zrobili ulep :) do gitarowej muzyki to juz się nie nadaję bo z gitary basowej robi kontrabas. W elektronice aż tak nie razi, ale żywe basowe instrumenty i perkusja to zlepiona masa dźiwięków dołu ze średnicą. ). Zero czytelności.

 

Po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić słuchawek które sa bardziej basowe od Meze Neo - a autor recki mowi ze nie lubi basu a te sa ok :) Po prostu to jest bardzo dziwne.

 

Jak tak czytam te recki i mieszanie opinie o Meze to wydaje mi sie czasem, że ta firma dalej coś kombinuje z chińczykami z esmootha i raz wyjdzie dobra słuchawka a raz lipna, stąsd takie rozbieżności.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chronic_pl Spokojnie - wszystko to kwestia gustu, powstrzymaj się o oskarżanie o kłamstwa. To subiektywna sprawa, nikt nie ma tutaj obiektywnej racji, a jeśli myślisz że jest po Twojej stronie, to się nie zgodzę. Nie można też ignorować synergii i sprzętu towarzyszącego.

 

Proszę o bardziej precyzyjne cytowanie lup parafrazowanie. Nie napisałem, że nie lubię basu. Nie przepadam za zbyt mocnym basem, a ten w Meze 99 Neo jeszcze jest w normie - jest podbity, konkretny, czasami jest go za dużo, tak jak napisałem w teście. Jednak jeszcze nie zalewa wszystkiego i nadal jest nieźle kontrolowany - przynajmniej z większością sprzętu towarzyszącego. Nie jestem też w swojej opinii odosobniony - to według mnie (i nie tylko) dobre, rozrywkowe słuchawki z basem o fajnej holografii i dobrej ergonomii. Z audiofilskiego punktu widzenia Classics będą lepsze, ale moim zdaniem nie można przekreślać nowego modelu. To jednak 500 zł w dół i raczej inny target.

 

Nikomu nie ograniczam wyboru i opinii - jeśli według kogoś to zbyt mocno basowe i słabe brzmienie, to nic mi do tego i szanuję opinię. Swoje zdanie przedstawiłem, zaargumentowałem, ale jestem otwarty na kulturalną dyskusję, bez podkopywania kompetencji innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maciux napisał:

@chronic_pl Spokojnie - wszystko to kwestia gustu, powstrzymaj się o oskarżanie o kłamstwa. To subiektywna sprawa, nikt nie ma tutaj obiektywnej racji, a jeśli myślisz że jest po Twojej stronie, to się nie zgodzę. Nie można też ignorować synergii i sprzętu towarzyszącego.

 

Proszę o bardziej precyzyjne cytowanie lup parafrazowanie. Nie napisałem, że nie lubię basu. Nie przepadam za zbyt mocnym basem, a ten w Meze 99 Neo jeszcze jest w normie - jest podbity, konkretny, czasami jest go za dużo, tak jak napisałem w teście. Jednak jeszcze nie zalewa wszystkiego i nadal jest nieźle kontrolowany - przynajmniej z większością sprzętu towarzyszącego. Nie jestem też w swojej opinii odosobniony - to według mnie (i nie tylko) dobre, rozrywkowe słuchawki z basem o fajnej holografii i dobrej ergonomii. Z audiofilskiego punktu widzenia Classics będą lepsze, ale moim zdaniem nie można przekreślać nowego modelu. To jednak 500 zł w dół i raczej inny target.

 

Nikomu nie ograniczam wyboru i opinii - jeśli według kogoś to zbyt mocno basowe i słabe brzmienie, to nic mi do tego i szanuję opinię. Swoje zdanie przedstawiłem, zaargumentowałem, ale jestem otwarty na kulturalną dyskusję, bez podkopywania kompetencji innych.

 

Nie miałem zamiaru podkopywać kompetencji - po prostu te słuchawki mają bas na poziomie beat'sów , podbity, niekulturalny, "tani" jak słuchawek  za z przedziału 50zł - 300 zł, że po prostu sformułowanie, że bas "jest w normie" i nie zalewa jest dla mnie czymś niezrozumiałym. Dodam, że ja lubie bas - ba lubie dużo basu. Jednak od Neo po prostu boli głowa, jest wszechobecny i zalewa wszystko - nawet z jasnymi źródłami.

Mam wrażenie - czytając Twoją recenzję - że czytam opis brzmienia Classikow 99.

Nie było moim zamiarem obrażanie kogoś lub podważanie kompetencji - jeśli tak to zabrzmiało to nie celowo. Zaczynam najbardziej powątpiewać w powtarzalność słuchawek tej firmy - a biorąc pod uwagę jakim spamerem był kiedyś Antek Meze (zalewał całe fora aż go blokowali, za chwalenie "swoich" produktów z róznych kont) to coraz bardziej wyczuwam "wałek" i coraz mniej mi się to podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności