Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do YT, gier i różnych dźwięków z komputera :)


Chcheckitout

Pytanie

Siema,

 

Muszę kupić jakieś drugie słuchawki z przeznaczeniem do YouTube, gier (bez mikrofonu oczywiście), muzyki z foobar, soundcloud, bandcamp itp. Słuchawek będę używał do YT jak coś oglądam w nocy, a do muzyki kobita. Audeze za ciężkie no i nie ma co odpalać tego wszystkiego jak ona ogląda jakieś filmy na YT gdzie testują tusz do rzęs i sporadycznie jakiś album Tidal czy inne soundcloudy. Słuchawki raczej pełnowymiarowe otwarte muzykalne, basowe, dużo fanu które polecą z jakiegoś pipka typu ważka. Czym się zainteresować ? Nie chcę na to wydawać kolosalnych pieniędzy ale niech to będzie coś pokroju Sine, Maze może używane HD650 tak dużo o nich słyszę dobrego choć to chyba nie słuchawki z funem, sowy ? Ale musi zagrać z pipka. Może coś BT ? Chociaż nie jestem przekonany do czegoś co nie ma kabla. Jak to widzicie ? Słuchawki na pewno będą częściej używane od LCD bo używać je będą 2 osoby także nie chcę plastik fantastik i jak kichnę to się driver odklei ;) IEMy też może się by sprawdziły ale nie wiem. Na pewno nie chcę drugiego wzmacniacza, DACa pokroju, wielkości tego co już mam.

 

pozdroo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ISK MDH9000, mogę wypożyczyć za jakiś czas. 
Za mniej niż 300zł powinny być do kupienia w PL, a killer potężny. 
Z używanym Icanem micro wyjdzie poniżej 1k ziko, a naprawdę fenomenalny zestaw. 

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to właśnie mają być takie słuchawki. Nic nadzwyczajnego ale jak na szanującego się melomana nie może to być dziadostwo :) Co do Ifi to również się rozglądałem za tym rozwiązaniem ale dochodzi do tego jeszcze kabel USB chociaż może to być jakiś za 50 zł w sumie. Ważkę się wpina i już choć potencjometr byłby wygodniejszy. Słuchawki muszą być łatwopędne. Fun, fun, fun jeszcze raz fun.

 

Podobają mi się z sygnatury Sine, Maze ale to chyba przerost. 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, Szakovsky napisał:

@zdzichon Imo grają sporo lepiej, w szczególności z Icanem. 
+ mają sporo lepsze pady. 

 

Nie no nie wnikam, byc może. M50 lubiłem, ale ich jakimś świętym obrońcą nie jestem. Mówię tylko, że "trochę" się inspirowali wyglądem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Chcheckitout Chodziło mi IFI jako amp, dac może być nawet integra. Ważny jest prąd. 
Z tymi Iskami jest jeden problem, są wybredne.
Jak je dostałem to testów to w pierwszej chwili je skreśliłem. Zagrało to paskudnie z SC808, telefonem, czymkolwiek. 
Ale przyszło mi do głowy aby podpiąć Icana i zobaczyć tak, i to był świetny pomysł. Chyba przez miesiąc nie tykałem he400s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak lubisz LCD3 to HD650 polubisz również...podobna sygnatura dźwięku.

Gęste, scena wcale nie mniejsza niż Audeze, średnica na pierwszym planie,bas broni się przy Audeze.

To najbardziej muzykalne Sennheisery, góra ciut słabsza ale jest ok. jak lubisz Audeze.

HD650 też ciemne , ale trzeba to lubić...

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Soundman1200 Ale za tor do HD650 trzeba wybulić jak za zboże. Same słuchawki to ok 1300-1200 a tor to 2x tyle. Czyli zamykasz się w starej cenie LCD2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Ja cie krence", ale z Was sybaryci :P

Jeśli dobrze zrozumiałem to miało być podpinane do dziurki laptopowej.

Jak tak podpinam to łapię cokolwiek mi w ręce wpadnie ( bo akurat blisko leży ) i cieszę się jak dziki z paciorków :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dragonfly red też powinien być dobry do ISK'ów :v A wyjdzie 2x mniej niż same sine :v 
A Dragonfly jest wielkości... żadnej. Jedyny minus to łatwość zgubienia. 

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Jak lubisz LCD3 to HD650 polubisz również...podobna sygnatura dźwięku.

Gęste, scena wcale nie mniejsza niż Audeze, średnica na pierwszym planie,bas broni się przy Audeze.

To najbardziej muzykalne Sennheisery, góra ciut słabsza ale jest ok. jak lubisz Audeze.

HD650 też ciemne , ale trzeba to lubić...

 

 

Nie wątpię, że to zacne słuchawki ale żeby to odpowiednio napędzić to koszta rosną. 

 

2 godziny temu, Szakovsky napisał:

@Soundman1200 Ale za tor do HD650 trzeba wybulić jak za zboże. Same słuchawki to ok 1300-1200 a tor to 2x tyle. Czyli zamykasz się w starej cenie LCD2. 

 

o to, to, to :) chociaż używki latają koło 700 zł i jakby zagrały z czymś za drugie tyle to jeszcze. 

 

Godzinę temu, Szakovsky napisał:

Dragonfly red też powinien być dobry do ISK'ów :v A wyjdzie 2x mniej niż same sine :v 
A Dragonfly jest wielkości... żadnej. Jedyny minus to łatwość zgubienia. 

 

Ale Sine może zagra na tym kablu z IPhone którego jeszcze nie mam :) no i też potrzebuje wzmacniacza. Chyba w Top HiFI widziałem, że sprzedają je z Redem.

 

Chcę ominąć odpalanie Cayinów. Zresztą DAC teraz też będzie używany z systemem stereo i nie będę latał z tym po chałupie i co chwile przepinał. 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli słuchałeś Sine na dobrym wzmacniaczu to nawet nie spodziewaj się czegoś podobnego z słabszego źródła. To prądojeby straszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Soundman1200 napisał:

No to jak tak,to zostają NightHawki...nic lepszego nie znajdziesz...a i LCD3 mogą się czuć zagrożone w kilku aspektach...:P

Hawki zagrają z byle czego już nieźle...

 

Nie będą się czuć zagrożone :) próbowałem już różnych konfiguracji i ciut lepsza sygnatura, a pieniędzy worek trzeba dopłacić. Muszę się jednak przyznać, że raczej nie odsłu****ę słuchawek poniżej, około 2 tyś, a wiem że to błąd. LCD-3 mam do zarzucenia tylko to, żeby się nie psuły i mogłyby być ciut lżejsze ale mój kark się przystosował. Aa i bym zapomniał :)scena jak w HD800 :) ale to nie koncert życzeń :) jedynie MrSpeakers otwarte mogą im zagrozić ale to też nie jest wow. 

 

Wracając do tematu Howków to jakby z Redem złapać za 1 500 zł to biorę :) 

 

15 godzin temu, Szakovsky napisał:

Jeżeli słuchałeś Sine na dobrym wzmacniaczu to nawet nie spodziewaj się czegoś podobnego z słabszego źródła. To prądojeby straszne. 

 

Sine słuchałem z DAPa, telefonu i dużych klocków. Wiem, że są łase na prąd ale może ten ich firmowy kabel dobrze brzmi z Apple.

 

A co z 990 PRO czy tam te ich inne oznaczenia ? Polecają je do drum and bassów ale czy to nie studyjne suchotniki pozbawione muzykalności ? Kobicie to by się spodobały takie Maze (założę się) bo to dyskoteka. Taki popik, niby rock spoko na tym brzmi. 

 

Edit

 

No i mam tendencje, że szukam kabla do 100 zł, a kończę z takim za 1000 zł. Podobnie tutaj. 300 zł na słuchawki i stop ale może Howki ? Może Sine ? 

 

 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Chcheckitout DT990pro do "mało muzykalnych" "ciupkę" brakuje. Tak naprawdę 990pro to dosyć fun'owe i muzykalne słuchawki, typowa lekka V'ka. Typowe bayerdynamics. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Szakovsky napisał:

@Chcheckitout DT990pro do "mało muzykalnych" "ciupkę" brakuje. Tak naprawdę 990pro to dosyć fun'owe i muzykalne słuchawki, typowa lekka V'ka. Typowe bayerdynamics. 

 

Pójdą z byle czego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Szakovsky napisał:

@Chcheckitout Jak OTL'a nazywasz "byle czym" to najlepiej z takiego byle jakiego espressivo-e.

 

Espressivo to zacny sprzęt i mógłbym go pewnie mieć ale pod YouTube ? :) Jest dużo fajnych osławionych słuchawek do 700 - 900 zł np te 990 PRO czy HD650 ale co z tego ? Jak za trzy razy tyle trzeba kupić wzmaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności