Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Noah napisał:

"Opus bardziej analityczny i szkieletowy w graniu. Bardziej techniczny."

 

Takie porownanie mowi mi w prosty sposob po ktorej stronie mocy dany dap lezy 

 

Pytanie czy porównywał łeb w łeb czy z pamięci bo jak z pamięci to z mojego doświadczenia wynika że ona bardzo zawodna jest. Oczywiście można powiedzieć z pamięci jaki coś tam miało generalny charakter ale w bezpośrednich porównaniach wcale to się nie musi pokrywać. Inszy ma obydwa odtwarzacze koło siebie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus#1 :) jest powiedziałbym wygładzony, bo ma delikatną wyższą średnicę może stąd to stwierdzenie o zamuleniu. Aliena nie słuchałem, ale przy Opusie#3 to wersja #1 mogłaby podawać w dźwięku więcej konturów. Ale to jest pewnie cena jego dużej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awayeah napisał:

A co za różnica? Po balansie gra minimalnie szerzej i trochę traci na głębi. Poza tym to samo. Tonalnie nic się nie zmienia.

 

nawet takie FLC8s graja z nim po balansie inaczej, tzn jest tak jak mowisz, szerzej ale wedlug mnie separacja i detaliza jest lepsza ,jak rowniez gra zwiewniej

tylko z drugiej strony trudno stwierdzic ,czy to zasluga samego balansu czy innego kabla...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Noah napisał:

 

nawet takie FLC8s graja z nim po balansie inaczej, tzn jest tak jak mowisz, szerzej ale wedlug mnie separacja i detaliza jest lepsza ,jak rowniez gra zwiewniej

tylko z drugiej strony trudno stwierdzic ,czy to zasluga samego balansu czy innego kabla...

Porównywałem na FLC8s na tym samym, srebrnym kablu i rozdzielczości lepszej nie uświadczyłem. Za to zapomniałem że jeszcze basu na balansie trochę ubyło - stąd pewnie mogą wydawać się zwiewniejsze. Ale poziom gry ten sam a zmiany mogą być rozpatrywane pozytywnie lub negatywnie jedynie w zależności od preferencji. Opus sam w sobie już gra bardzo szeroko więc moim zdaniem raczej więcej głębi by się przydało (co zdaje się ma miejsce w wersji LE) niż szerokości. Separacja poprawie ulega też w jednej płaszczyźnie kosztem gorzej różnicowanych planów. A basu pomimo że mniej to na klarowności nie zyskał.

Wszystko co pisze jest oczywiście subtelne i z obu dziurek zagra baaardzo podobnie, chyba że słuchawki poproszą o więcej mocy (co FLC nie dotyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opus jest bardziej techniczny i analityczny od aliena, to ten musi być strasznym mułem, a taki pionek to jakaś niewyobrażalna żyleta. Jak się z pionka na opusa przesiadłem, to poczułem jakbym z twardego krzesła usiadł w miękkim fotelu. W alienie się zatem chyba zapadne

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję oczywiście z pamięci, i to jeszcze z dość długą przerwą w słuchaniu opusa. Miałem go też dość wcześnie, na wczesnym sofcie. Nie wiem jak teraz gra. Także jeśli chłopaki piszą że jest odwrotnie, to musi być odwrotnie. HOWGH!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AK380 bardziej wchodzi w tekstury, oraz ma trochę bardziej miękki i wygładzony dźwięk od Alien+. Natomiast Kann podobnie jak AK380 jest miękki, ale tu już można powiedzieć że na basie czy wysokich tonach jest dużo bardziej miękki oraz wygładzony, natomiast średnica jest tak minimalnie miększa. Szczegółowość, rozdzielczość jest minimalnie słabsza na Kannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności