Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shozy Alien+


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, właśnie się zastanawiałem kiedy forumowy guru się odezwie. Rozumiem że musisz teraz zrobić update rankingu dapów i costam poprzestawiać na samej górze? ;) 

 

Swoją drogą zawsze mnie dziwiło że doceniasz dapy colorflaja czy shozy a jesteś w stanie słuchać na pioneerze który jest suchy i matowy.

 

PS

Duże karty działają tylko muszą być sformatowane do fat32.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ma_x_ym napisał:

up

Pionek suchy i matowy? No wszystko bym o nim napisał, ale nie to. 

 

Dla mnie pioneer jest najbardziej suchym, matowym i najmniej muzykalnym odtwarzaczem jakiego słyszałem. Barwe dźwięku określiłbym jako szarą. Technikalia super, obsługa bajka tylko co z tego jak nie chce mi się na nim słuchać muzyki czyli typowa aplikacja ess sabre :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowy tak, suchy raczej nie. Muzykalności wielkiej w Pioneerze nie ma co się dopatrywać, ale nie jest też bardzo niemuzykalny - gdzieś tam po środku sobie siedzi. Ogólnie w tonalności Pioneer jest po środku :) ani zimny ani ciepły, ani ciemny ani jasny, itd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, awayeah napisał:

Matowy tak, suchy raczej nie. Muzykalności wielkiej w Pioneerze nie ma co się dopatrywać, ale nie jest też bardzo niemuzykalny - gdzieś tam po środku sobie siedzi. Ogólnie w tonalności Pioneer jest po środku :) ani zimny ani ciepły, ani ciemny ani jasny, itd.

 

Jednym słowem - to się podobno mówi : neutralny ;)

Dla mnie to on jest spoko, bo pozwala grać słuchawkom tak jak zostały wystrugane.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paratykus napisał:

 

Jednym słowem - to się podobno mówi : neutralny ;)

Dla mnie to on jest spoko, bo pozwala grać słuchawkom tak jak zostały wystrugane.

 

Polemizowałbym bo on ukradł nawet najbardziej eufonicznym słuchawkom jakie znam dużą część funu :) Oczywiście możemy sobie tak gadać co dla kogo co znaczy ale najlepiej było by porównać coś do czegoś. Dla mnie z lewym rogu jest pioneer a w prawym colorflaye, odtwarzacze shozy i pono player. Jak dla osób którym się podoba pioneer grają te odtwarzacze w porównaniu do pionka?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobra recenzja pokrywająca się z odczuciami innych. Pełna zgodność i potwierdzenie, że funkcjonalnie w przypadku Aliena+ jest powiedzmy sobie szczerze słabo, ale za to dźwiękowo naprawdę dobrze, może nawet wręcz rewelacyjnie. A tak na marginesie, to która to już recenzja tego DAP'a w tak krótkim czasie od premiery? Miesza konkretnie ten zawodnik w świecie audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso teraz pora żebyś posłuchał nowych Soniaczy :)

Wg mnie:

1. Sony NW-WM1A - dźwięk niebo, wykonanie miazga, bateria kapitalna, UI+ergonomia cudo. Jak to pięknie gra...

.

.

.

2. Colorfly C4

3. iBasso DX100

...

 

Aliena niestety będę miał okazje posłuchać dopiero w sierpniu :/ - mam przynajmniej taką nadzieję :)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dj1978 napisał:

Kolega Seler pisał w innym wątku, że dla niego w porównaniu do Opusa to Alien gra klasę wyżej - parafrazując.

 

Powiedzienie ,ze cos gra klase wyzej nie Wiele mi mowi. Jedno zdanie Fatso powiedzialo mi wiecej o tym dapie niz kilka recenzji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności