Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Serwer muzyki do instalacji na NAS


yoGhurrt1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

Czy używa ktoś jakiegoś rozbudowanego serwera multimediów do odtwarzania muzyki w sieci lokalnej? 
Aktualnie poszukuję czegoś do instalacji na moim mikroserwerze (OS: Windows Server) co będzie ściśle tylko do centralnego zarządzania całą biblioteką oraz odtwarzaniu na rożnego rodzaju sprzęcie.

Do wideo aktualnie używam Serviio jednakże moim zdaniem on nie nada się do zarządzania muzyką. Przede wszystkim dlatego, że co najwyżej podłączę się klientem i będę miał dostęp do szczątkowych informacji - a zależy mi na tym abym z poziomu klienta mógł przeglądać całą bibliotekę ze wszystkimi informacjami w niej zawartymi.
W związku z powyższym, zależy mi na czymś co posiadało by wiele możliwości katalogowania muzyki - jak najwięcej kolumn tak abym mógł na pewno wszystko posegregować i żaden utwór mi nie zginął. Najlepiej bym chciał aby była możliwość używania różnych programów jako klientów - ale jeżeli będzie potrzeba, przesiadłbym się na coś przygotowanego ściśle pod dany serwer, byle by nie był to intefejs webowy.
Sam na razie znalazłem tylko takie opcje jednakże nie mam żadnych opinii na ich temat:
- Ampache

- Mopidy 

Subsonic

Roon

- Squeezebox

 

 Z góry dzięki za pomoc

 

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bachankas napisał:

Z poziomu Eksploratora nie można plików podejrzeć jak chcesz więcej informacji?

 

Z eksploratora plików to aktualnie korzystam więc tutaj szczegółowe informacje nie są dla mnie tak ważne bo dokopię się po strukturze folderów. Jednakże już teraz (zapchałem muzyką partycję 320GB a w kolejce do zapisania na dysku czeka dużo rzeczy) jest mi coraz mniej wygodnie przekopywać się przez kolejne podfoldery więc szukam czegoś co lepiej mi to posortuje. Ponieważ żaden serwer multimediów nie będzie potrafił mi sortować plików właśnie po strukturze folderów - będę musiał pracować na listach, które nie są idealne. Dlatego aby jak najmniej zniwelować ten problem, potrzebuję jak najbardziej uszczegółowić dane dotyczące każdego z plików, tak abym zawsze znalazł wszystkie pliki dotyczące danego albumu lub też gdy przeszukuję czegoś po danym gatunku lub podgatunku.

 

Godzinę temu, Chcheckitout napisał:

Nie wiem czy wiesz ale akurat Roon ma strasznie wysokie wymagania. 

 

Ten server to PC ? Jakie bebechy ? 

 

Faktycznie - on chce co najmniej i3 Ivy Bridge do działania co nawet przy nowszej generacji mikroserwerów HP z Xeonem i tak jest za mało dla niego, a ja mam jeszcze starszą generację (G7) z AMD Turion II. W takim razie Roon wypada z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tymi wymaganiami to nie ściema. Na lenovo thinkpad x230 z SSD chodzi to tak sobie. i5 starszej generacji i 8 GB ramu. Do tego wykorzystany jako control.

 

Przy obecnej mojej stacjonarce śmiga super ale to już i7, 16 GB ramu, SSD. Także pomyśl jaki NAS to obsłuży :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chcheckitout napisał:

No i z tymi wymaganiami to nie ściema. Na lenovo thinkpad x230 z SSD chodzi to tak sobie. i5 starszej generacji i 8 GB ramu. Do tego wykorzystany jako control.

 

Przy obecnej mojej stacjonarce śmiga super ale to już i7, 16 GB ramu, SSD. Także pomyśl jaki NAS to obsłuży :) 

 

Dokładnie, dlatego tak jak wyżej - Roon wypada z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat ponieważ znalazłem jeszcze Squeezboxa - z tego co widzę to są jacyś zapaleńcy, który ciągną dalej wsparcie dla Logitech Media Server i można to uruchomić na różnym sprzęcie, ale znowu, pytanie czy więcej jest tutaj "rzeźbienia" niż samego korzystania z oprogramowania. 
Z braku laku i odpowiedzi, mam wrażenie, że chyba trzeba będzie przeboleć rozbudowę serwera pod tego Roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności