Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Integra do Sonorous 6, HE400S, Edifier R2600


Rekomendowane odpowiedzi

Pilna i serdeczna prośba o pomoc ze sterownikami!

 

Cytuj

 

Tylko mam coś problem, bo automatycznie chciało zainstalować sterowniki i napisało, że niepowodzenie i nie wiem co mam robić :(.

 

Ktoś coś jakieś stery ma albo odnośnik/link? :(

 

"Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia.

 

Może to oprogramowanie od Aune X1S się gryzie z oprogramowaniem od 400i ?

 

Na 2-óch portach USB to samo i nie widzi mi urządzenia w systemie.

 

Chodzi o jakieś "xCore USB Audio 2.0" - może z sieci da radę to zainstalować?

 

 

Już na te sprawdzane porty USB (3.0 - 3) w które podpinałem nie reaguje jak podłączam Questyle'a 400i.

 

Może ktoś ma namiary jakieś na stery do Questyle'a 400i, bo nie wiem co robić, nie znam się na tych kwestiach techniczno-programowych.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucios gracias! :) dzięki! Chodzi :). Jest dźwięk, widzi i zainstalowało sterowniki wskazane przez Ciebie - na słuchawkach dźwięk, więc chyba już ok :).

 

A czy ryzykowne jest sprawdzanie maksymalnej mocy słuchawek przez dawanie potencjometru na maksa - można tak przetworniki uszkodzić?

 

Cma400i umożliwia posiadanie naraz wpiętych 2 słuchawek i żeby dźwięk naraz przez 2 pary słuchawek szedł czy nie? W tej chwili nie mam takiej możliwości zresztą nawet, ale zastanawiam się tak tylko.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie odpowiedź brzmi: można uszkodzić.

 

Co do jednocześnie wpiętych to najlepiej spojrzeć w instrukcji. Zazwyczaj lepiej jest tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzę, że przełączanie między stereo out - jak rozumiem na głośniki 2.0 - posiadam Edifiery R2600 odbywa się w 400i przez zmianę z ustawienia z "Amp" na "Dac". W ten sposób to automatycznie przełącza, choć oczywiście wtedy przy słuchawkach i ustawieniu "Amp" korzysta i z daca jak rozumiem i amp.

 

Jak się korzysta z głośników to jak lepiej by grało - potencjometr na maksa na Questyle'u i regulacja pilotem głośności Edifierów? Czy to obojętne czy jest na maksa ustawiony wtedy potencjometr czy nie? Z zasady pewnie, że na słuchawki można niechcący przełączyć więc pewnie zachować rozsądną głośność, by w razie co nie przełączyć niechcący na słuchawki i ich nie uszkodzić od nadmiaru mocy(?).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i mają z tyłu przełącznik, który przestawia między trybem line-out (pełna głośność) a pre-out (kontrolowana głośność). W przypadku podłączania głośników ze sterowaniem głośnością warto ustawić przełącznik na line-out (czy tam fix, nie pamiętam jak to nazwali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam, rozumiem, że to ustawienie nie tyczy się wyjścia słuchawkowego, więc nie mam co się martwić że przestawiając z powrotem na "Amp" (by grały słuchawki), że coś uszkodzę?? Tyczy się zapewne tego wyjścia "Stereo Out", no i wszystkich może "wyjśc" (??), oprócz słuchawkowego? Boję się sprawdzać, by słuchawki mi nie poszły.

 

Widzę teraz coraz bardziej, że te moje głośniki Edifier R2600 to "kupa", ale tym się zajmę ew. później, podobno jakieś fajne Fostexy za ok. 1.5 tysi są, to tamto by to może lepiej zagrało, więc pozostaje skupić się na słuchawkach mi, zwł. że nie łapię paru srok za ogon, a słuchawki mam myślę porządne bardzo - Sonorousy VI i HE400S, a głośniki takie tam jak rozumiem tanie budżetówki, które nie zagrają jakoś przyzwoicie nawet na tle moich słuchawek.

 

Głośniki to zresztą dla mnie sprawa 2-rzędna, więc to ew. temat na kiedy indziej.

 

Czuję, że dzisiaj noc w dużej mierze mam z głowy, bo na jutro muszę odnieść Questyle'a ale i tak super, że mam choć na jeden dzień :).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja wyraźnie wskazuje, że nie powinno się mieć wpiętych słuchawek we wszystkie trzy dziury jednocześnie. Nie wiem jak w dwie - pamiętaj, że one będą miały różny power na wyjściu a potencjometr masz jeden.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Introverder napisał:

Ok mam, rozumiem, że to ustawienie nie tyczy się wyjścia słuchawkowego, więc nie mam co się martwić że przestawiając z powrotem na "Amp" (by grały słuchawki), że coś uszkodzę?? Tyczy się zapewne tego wyjścia "Stereo Out", no i wszystkich może "wyjśc" (??), oprócz słuchawkowego? Boję się sprawdzać, by słuchawki mi nie poszły.

Raczej chodzi o stereo out tylko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po USB brzmienie zdaje się być nieco inne, jakie dokładnie staram się wybadać.

 

Może uda mi się to bardziej obadać i jeśli na zmęczeniu mi się to uda. Najlepiej może na tym co znam najlepiej. Na Questyle'u się pływa po dźwiękach można porównać w porównaniu do X1S myślę chyba, się zanurza w dźwięku, w takiej jakby substancji, jakby opary nas spowijały, jest muzykalniej zdecydowanie to na pewno no i wyraźnie wyższa kultura grania.

 

 

Cytuj

400i ma 2W z SE i aż 4W po balansie, naprawdę ciężko wyobrazić mi sobie słuchawki, których miałby nie napędzić, chyba tylko takie tuzy jak HE-6.

 

Czyli nawet po niezbalansowanym napędzi właściwie wszystkie słuchawki? A do Sonorousów 6, HE400S i tego Questyle'a 400i warto bawić się w kable zbalansowane? - jak rozumiem te od Forza AudioWorks wszystkie kable są zbalansowane (?? - mam taki do HE400S z końcówką jack 3,5 mm Viablue - Hybrid Series HPC bodajże zwany na stronie), bo wtedy rozumiem, że też musi być inna końcówka niż zwykły jack 3,5 czy 6,3 mm, a to z kolei sprawia, że np. z częscią DAP-ów czy DAC-ów czy wzmaków np. to nie będzie działać, bo niektóre mają tylko jacka 3,5 czy 6,3 mm - np. z X1S czy AK Juniorem taki kabel zbalansowany nie będzie działał jak rozumiem i że jak do kabla zbalansowanego da się zwykłego jacka 3,5 czy 6,3 mm to będzie ten kabel działał jako niezbalansowany (??). Tak pytam, bo staram się ogarnąć trochę te kwestie, bo w tych droższych urządzeniach wszędzie widzę są wyjścia zbalansowane i niezbalansowane. Rozumiem, że kabel zbalansowany musi mieć większą ilość żył czy coś.

 

Cma600i nie ma więcej mocy zasadniczo od cma400i?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze 400i jest mocniejszy od 600i ale nie wiem jak to się przekłada na rzeczywistość, 400i ma fizycznie mniejszy zasilacz.

 

400i ma dwa wyjścia zbalansowane, małe 2,5mm (na IEMy) i duże XLR. Słuchałem w 600i wyjścia balans i zwykłego, po balansie zyskujesz dużo więcej mocy i może minimalnie lepszą scenę i separację, ale to są bardzo małe różnice jak dla mnie. Ja chyba szarpnę się na kabel XLR do Denonów głównie dlatego, że fabryczny zwykły ma 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego wyjścia 2,5 mm nie można równie dobrze z powodzeniem używać z pełnowymiarówkami, bo np. lepsze DAP-y chyba mają takie u siebie i wtedy można by pełnowymiarówki pod nie podponać? a z kolei nie znam DAP-a na XLR, bo to całkiem spora wtyczka chyba.

 

Zauważyłem, że zawsze chyba wyraźnie wyjście zbalansowane daje więcej mocy i jak rozumiem 400i nie jest wyjątkiem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Introverder napisał:

Czyli nawet po niezbalansowanym napędzi właściwie wszystkie słuchawki? A do Sonorousów 6, HE400S i tego Questyle'a 400i warto bawić się w kable zbalansowane? - jak rozumiem te od Forza AudioWorks wszystkie kable są zbalansowane (?? - mam taki do HE400S z końcówką jack 3,5 mm Viablue - Hybrid Series HPC bodajże zwany na stronie), bo wtedy rozumiem, że też musi być inna końcówka niż zwykły jack 3,5 czy 6,3 mm, a to z kolei sprawia, że np. z częscią DAP-ów czy DAC-ów czy wzmaków np. to nie będzie działać, bo niektóre mają tylko jacka 3,5 czy 6,3 mm - np. z X1S czy AK Juniorem taki kabel zbalansowany nie będzie działał jak rozumiem i że jak do kabla zbalansowanego da się zwykłego jacka 3,5 czy 6,3 mm to będzie ten kabel działał jako niezbalansowany (??). Tak pytam, bo staram się ogarnąć trochę te kwestie, bo w tych droższych urządzeniach wszędzie widzę są wyjścia zbalansowane i niezbalansowane. Rozumiem, że kabel zbalansowany musi mieć większą ilość żył czy coś.

 

Cma600i nie ma więcej mocy zasadniczo od cma400i?

W zwyczajnym kablu są typowo trzy żyły, w zbalansowanym są zwykle cztery. Więc potrzebny jest albo wtyk jack 4pin, albo XLR 4pin. Są też inne konfiguracje, ale to margines.

Nie każdy kabel od Forzy jest zbalansowany, trzeba tam wybrać odpowiednią opcję, albo najlepiej zapytać. No i nie tylko Forza oferuje usługę produkcji kabli ;) .

Do kabla zbalansowanego można dopiąć przejściówkę na wtyk niezbalansowany i podłączyć w gniazdo niezbalansowane. W drugą stronę to nie działa.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając kabel 4-żyłowy Hybrid Series HPC mogę być jak rozumiem pewny, że to kabel zbalansowany(?), Mati coś uprzedzał, że w moim wypadku to będzie zależeć od wtyku chyba, więc rozumiem, że dokładając do tego HPC wtyk jack 3,5 mm zwykły tym sposobem zrobił kabel działający jak niezbalansowany (?).

 

A do kabla zbalansowanego nie można dopiąć przejściówki do wtyku niezbalansowanego i podpiąć w gniazdo zbalansowane?

 

Cytuj

Do kabla zbalansowanego można dopiąć przejściówkę na wtyk niezbalansowany i podłączyć w gniazdo niezbalansowane.

 

Nie widziałem nigdzie takich przejściówek? Ale może źle patrzyłem albo za mało :). Dałbyś linka jakby co, bym takie coś opatrzył sobie? Np. nie widziałem przejściówek z 3,5 na 2,5, z 3,5 na XLR też nie wiem czy (oczywiście wiem, że to nic nie znaczy, słyszałem, że Chińczyki takie głównie robią - te pierwsze (?)).

 

Różne teorie słyszałem natomiast na to czy zbalansowany kabel dużo zmienia/poprawia..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przejściówkę trzeba sobie zrobić na zamówienie, bo chyba żaden producent jeszcze nie wpadł na pomysł produkcji takowych.

Kabel może mieć i dwadzieścia żył, a wcale nie musi być zbalansowany ;) . No i wtyk musi być odpowiedni 4pinowy.

Trzeba po prostu powiedzieć konkretnie, że chce się balans.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dziś od rana odsłuch bo potem muszę zwrócić Questyle'a i naturalny dylemat czy na przedsprzedaź się zapisać. Bo z drugiej nie lubię tak kupować ad hock, ale może warto - w X1S mam dźwięki, w Questyle'u muzykę. Nic w brzmieniu Questyle'a mnie nie drażni, a to już coś myślę, tyle, że nie mam porównania, ale S6 podobno to X1S taki o stopień wyżej, tj. raczej znowu technika a nie muzyczny czar.. No i wierzę trochę chłopakom ze sklepu, że ten sprzęt jest wart swoich pieniędzy.

Zastanawiam się jeszcze np. czy poczekać na 600i, z kolei wtedy pewnie - coś za coś - na 400i nie będę mieć tak dobrej ceny.

 

Rozumiem, że tylko 400i jest przystosowany do stawiania w pionie? Bo to spora zaleta, bo jakby 600i można by stawiać, to daliby do niego też podkładkę pewnie (??).

 

A co do kabli to teraz w Sonorousie 6 będę mógł się w to może pobawić - w zbalansowany kabalek, bo mam krótki do DAP-a z zestawu, może nieco słabszy, ale do przenośnego grajka może git (?), a jakbym chciał dorabiać, to po balansie już, może do któregoś z Questyli, o ile gra jest warta świeczki i o ile warto recablować te słuchawki, choć może i tak w ten recabling się zabawię ;).

 

W każdym razie teraz widzę, że moje HE400S mają chyba potencjał, bo wcześniej tylko Sonorousy 6 zdały mi się grać akceptowalnie,ok, a HE400S odstawały wyraźnie (na ich tle, bo wcześniej HE400S lubiłem, ale potem zmienia się skala porównania i punkt widzenia widzę - do tego stopnia, że na K550 w ogóle już nie patrzę..), a teraz jakby ta różnica stała się powiedzmy stosunkowo mała z Q400i.

 

Ba teraz nawet są kompozycje, gdzie HE400S wg mnie bardziej pasują niż Sonorousy 6 ze swoją bardziej drapieżną naturą, że ugładzenie i obłość i może nawet większa w pewnym sensie muzykalność dają HE400S pole do popisu, bo Sonorousy 6 mają trochę bardziej techniczne zacięcie.. Nie tak, żeby stawiać wyżej HE400S, ale X1S słabo im służy naprawdę. Questyle'e dają im po prostu nowe życie.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Introverder napisał:

Wybrane cma400i, lepsza zdecydowanie synergia niż z cma600i.

 

Możesz napisać coś więcej? Jakie różnice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się oddać to co zauważyłem - z cma400i Sonorousy 6 oraz HE400S grały wydaje mi się prawie jak trzeba (prawie, bo może widzę, że ogólnie słuchawki i sprzęt mogą grać lepiej). Po prostu grało to równo, dynamicznie i z odpowiednim tempem i lekkością, zwiewnością i z dobrym rysowaniem źródeł.

Z cma600i dysharmonia, dla mnie złe zgrywanie, źródła zawieszone nie wiadomo gdzie, przyciężkawo i nierówno i ta nierówność była dla mnie mocno odczuwalna..

 

No potem cma600i zaczęła grać troszkę lepiej jak się chwilę oswoiłem, ale nadal to czułem, że z cma400i grają Sonorousy 6 i HE400S lepiej. Testy nie były może mega długie, 2 godziny czy coś. A późniejsze wnioski są może mniej wiążące - te że z cma600i zaczynało to grać lepiej, bo potem człowiek się doszukuje "podwójnego" dna.

 

Potrzebowałem może 20-30 minut, by oswoić się z różnicą brzmień między jednymi i drugimi i wtedy różnice wydały się znaczące, czasem dla mnie kluczowe i fundamentalne. Może to też kwestia co kto lubi.

 

Niestety jestem słuchaczem z małym doświadczeniem, więc ciężko mi nazwać pewne rzeczy.

 

I od paru dni mam problem ze słuchaniem muzyki w ogóle z gorszych źródeł :/.. nazwijmy to odruchem wymiotnym wręcz. Podobno to choroba.. Teraz jak nie mam muzyki podanej w odpowiedni sposób, to to dla mnie w ogóle nie gra wydaje mi się. A mam tak od dnia równoległych testów cma400i oraz cma600i. X1S i Ak Jr przestały dla mnie w ogóle grać muzykę. Kto wie czy nie pójdą pod młotek oba w trybie dosyć szybkim. Zbiór dźwięków kontra muzyka. X1S gra do bólu technicznie teraz widzę, a nie muzykalnie (a myślałem do teraz, że lubię tzw. techniczne granie, ale jednak na pewno nie w takim wydaniu). Aune S6 to podobna ta sama szkoła, ale na wyższym poziomie. Ale X1S przynajmniej ma "******lnięcie" ( i trochę sceny), w Ak Jrze cały dźwięk jest płaski i bez odpowiedniego wybrzmienia nawet, powietrza jest tyle co na lekarstwo, a poszczególne plany nachodzą na siebie i się zlewają i słabo uporządkowane to dla mnie też (dźwięk widać, że nie ma wielkiego formatu dodatkowo), ale dla niewyrobionego ucha może się podobać (jak moje do niedawna). Nadal nie mogę robić za eksperta, ale liznąłem trochę wyższej szkoły grania powiedzmy.

 

Z cma400i można trochę zanurzyć się w muzykę, a raz miałem wrażenie przy jednym kawałku, że wokale brzmią przenikająco wręcz (przy jednym kawałku wokal kolesia nazwiskiem Caluum jakiś tam ;), ale niestety wtedy musiałem już oddać z wypożyczenia swojego cma400i i zostało takie ulotne wrażenie, a słuchając na zmęczeniu ciężko wszystko wyłapać, ale wtedy poczułem co to znaczy czuć czyjść wokal, a nie tylko słuchać suchego nagrania, w każdym razie na cma400i + Sonorous 6 zabrzmiał wokal bardzo przenikająco, głęboko (od 0:42 początek :) : ;)), no i tak po prostu nawet na Sonorousach podpiętych do X1s nie mogę uzyskać zbliżonej nawet barwy i emocjonalności w głosie, jak do połączenia Questyle cma400i oraz Sonorous 6, wokal wydaje się nagrany a nie słuchany na żywo.

 

 -

Czuję trochę smutek, bo stracilem chyba radość ze słuchania muzyki na gorszym sprzęcie, nie wiem czy bezpowrotnie.

 

Tęsknie za "moim" cma400i :(.

Edytowane przez Introverder
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Introverder napisał:

Postaram się oddać to co zauważyłem - z cma400i Sonorousy 6 oraz HE400S grały wydaje mi się prawie jak trzeba (prawie, bo może widzę, że ogólnie słuchawki i sprzęt mogą grać lepiej).

Czyli nie tylko mi SVI zgrywały się z 400i bardzo dobrze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

timecage napisał:

 

Cytuj

Czyli nie tylko mi SVI zgrywały się z 400i bardzo dobrze :) .

 

 

No nie tylko :). Może to jest to czego Sonorousy 6 potrzebują wręcz :), ale HE400s też np., bo te drugie na X1s już od zakupu Sonorousów 6 zdawały się nie brzmieć tak jak powinny - zbyt płasko i bezbarwnie.

 

Karmazynowy napisał:

 

Cytuj

Nie sądziłem, że aż tak różne dźwiękowo będą 400 i 600, takie można odnieść wrażenie z opisu.

 

Dla mnie różnica była duża. Na kawałkach niektórych Ennio Moriccone np. b. duża - i to w sposobie prezentowania źródeł pozornych to się chyba nazywa. Np. na tym konkretnie (na cma600i i cma400i do Sonorous 6 to brzmi jak dwa rożne utwory), przy możliwości testów polecam posłuchanie tego utworu, żeby zobaczyć o co chodzi:

 

Zdecydowanie wolałem ten utwór na cma400i. Na cma400i czułem umieszczenie dźwięków, a na cma600i dźwięk np. był zawieszony (dochodził, ale nie wiadomo skąd dokładnie), co mnie denerwowało i tworzyło dla mnie efekt pewnej abstrakcyjności, cięzko mi znaleźć odpowiednie słowo. A jeśli takie różnice występują, to chyba całkiem sporo dzieli obie integry.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może synergia ma znaczenie, niestety mam za mała wiedzę w tym zakresie, a nie chcę powtarzać tego co kto mówi, bez osobistego sprawdzenia. Z opowieści tylko słyszałem, że podobno cma400i b. dobrze grają z HD650 a podobno nie z Audeze, ale nie wiem czy tak jest i jak duże znaczenie ma synergia a jak duże preferencje.. Ale byli, nawet tu ludzie co im z planarami dobrze grało, a ja mam wrażenie, że moje - HE400S - też się dobrze zgrywają.

Może szanujący się miłośnik muzyki powinien mieć co najmniej 2 różne kombinacje do podłączania do słuchawek, by dopasowywać poszczególne elementy do danych słuchawek lub sprzętu.

Jeśli puszcza się z cma400i dźwięk na głośniki to dźwięk przechodzi przez całe urządzenie - DAC-a i wzmacniacz w integrze?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam wrażenie, że teraz efekt uboczny nowego sprzętu - cma400i - będzie albo już jest właściwie, iż AK Jra słuchać już nie mogę, X1S też chyba :/. Nie brzmi to dla mojego ucha dobrze :/, a jeszcze niedawno uważałem to za niezłe sprzęty :/. To chyba efekt przestawienia, bo od momentu testów cma400i i cma600i jakoś dźwięk mi nie podchodzi z X1S i Ak Jra. W pierwszym wypadku słyszę suchy dźwięk, w drugim słabej jakości breję zlewającą się bez powietrza, uderzenia i niczego.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności