Skocz do zawartości

Integra do Sonorous 6, HE400S, Edifier R2600


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Niedawno kupiłem b. fajne słuchawki w mp3store - Sonorousy 6. Tu należą się podziękowania ekipie ze sklepu i panu Piotrowi za życzliwą i pomocną rękę w kwestii doboru, odsłuchu oraz transakcji.

 

Teraz nadchodzi myślę pomału czasu, by tym słuchawkom (oraz HE400S i być może też przy okazji Edifierom R2600) zapewnić lepsze "paliwo" i sprzęt.

 

Co osobiście byście brali do takiego sprzętu? Osobiście polecano mi m.in. Questyle cma400i albo 600i - zastanawiam się nad różnicą w brzmieniu między oboma - czy jest duża czy nie oraz czy może integra Aune S6 to równie opłacalna (jeśli nie bardziej) inwestycja.

 

Wymagania co do sprzętu:

- nieprzebasowiony dźwięk (nie lubię dużej ilości basu) - ale odpowiednie dociążenie być musi też,

- przestrzenność dobra i dobra separacja dźwięków przy zachowaniu muzykalności (nie lubię efektu zamkniętej puszki oraz dużego ściśnienia dźwięków),

- naturalne brzmienie,

- dobra dynamika,

- góra nie może puszczać "iskier" też, bo moje uszy zbyt kłuje zbyt ostra góra (jestem chyba wrażliwy na zbyt ostrą brzmiącą "górę" i takowe dźwięki i z Sonorousami 6 też pewien czas miałem problemy z pewną ostrością u góry - ale tylko w sztuce testowej chyba, bo ta kupiona wydaje mi się grać o dziwo łagodniej póki co wyraźnie),

- lubię też w różnych warstwach oddzielnych w muzyce wychwytywać różne niuanse muzyczne (Sonorousy 6 grają chyba przestrzennie i jakby transparentnie a do tego b. dynamicznie),

- realistyczne wokale (prezentacja wokali w Sonorousach 6 wydaje mi się b. fajna),

- dobre umiejscowienie dźwięków w przestrzeni, że dźwięki mogę sobie ułozyć, który skąd dochodzi (mam wrażenie, że np. taki X1S w takich aspektach nie jest jakimś high-endem, a do tego chyba brzmi nieco cyfrowo),

- uniwersalne zastosowanie pod różne słuchawki czy głośniki aktywne, bo rozumiem, że DAC + wzmacniacz słuchawkowy + wzmacniacz na głośniki to naraz tego nie ma (ale póki co siedzę na Edifierach R2600 a to głośniki aktywne).

 

Teraz siedzę na X1S i oprócz kompa używam do tego konsoli PS4 przez optyka.

 

 Do tego mam jeszcze słabsze słuchawki K550 i HM5, te dwa ostatnie modele może sprzedam za jakiś czas, ale jeszcze nie wiem.

 

Słuchałem nawet wyższych Beyerów, ale pamiętam, że jeden droższy model mnie tak nie kupił nawet jak te Sonorousy 6, bo grały dla mnie zbyt przewidywalnie i grzecznie, choć tylko jednej parze dałem nieco więcej czasu (T5P), ale Sonorousy wybrałem zdecydowanie. Podoba mi się ich przejrzystość, klarowność myślę i pewna nieprzewidywalność - grają dla mnie ciekawie i wciągająco - mówiąc potocznie dla mnie dają dużo "funu" i chce się do nich tańczyć :).
 

Zastanawiam się ile też wymienione sprzęty mogą wyciągnąć  jakości z Sonorousów 6 czy HE400S, bo mam wrażenie, że Sonorousy 6 na czymś lepszym niż X1S mogą wyciągnąć wyraźnie więcej.

 

Na razie tak się zastanawiam, bo słuchałem chwilę cma400i i wydaje mi się, że na nich Sonorousy 6 wyciągnęły zdecydowanie więcej niż na X1s np. i czyściej przede wszystkim ale i przestrzenniej np. też.

 

W każdym razie wiem o takich pozycjach jak:

Aune S6,

Questyle cma400i,

Questyle cma600i (wg np. pana Piotra Ryka cma600i to najlepszy sprzęt w swoim budżecie).

 

Choć najlepiej byłoby wszystko móc przesłuchać przed zakupem.

 

Od razu mówię, że nie jestem żadnym znawcą, a jedynie co najwyżej miłośnikiem dobrej muzyki, co jest oczywiście subiektywną kwestią, bo każdy uważa, że to co mu się podoba, to dobra muzyka ;). Być może nie dość dobrze udało mi się sprecyzować co lubię.

 

W Sonorousach 6 podoba mi się też, że mają pazur.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odsłuchać Cayin HA-3. Bardzo fajne brzmienie. 

Aune w zasadzie każde można brać w ciemno, bo ja sobie nie przypominam wtopy z ich strony, z tymże mi X1s wystarczało do samego końca w moim stadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ten Cayin ma na wyjściu ohmów, bo Sonorousy mają 8 Ω więc byłbym ostrożny.

Poza tym z niego nie wypuścisz dźwięku, więc to sprzęt tylko słuchawkowy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

A ile ten Cayin ma na wyjściu ohmów, bo Sonorousy mają 8 Ω więc byłbym ostrożny.

Faktycznie - zapomniałem!

Celna uwaga, może zazgrzytać. Duży rozrzut omów  w słuchawkach - ciężko będzie pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu potrzebny jest dosyć mocny sprzęt z jak najmniejszą impedancją na wyjściu. CMA400i może być sensowny, ale nie wiem jak to zagra z Sonorusami VI, nie zdążę odsłuchać bo już je odsyłam. Sprawdzę na IV jak dostanę Q i to może dać jakiś pogląd.

 

A, kolega @timecage będzie miał taki zestaw 400i + VI więc możesz go podpytać jak nam zrealizują pre order.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już przyjemność słuchać Sonorusów VI na CMA400i i duet to bardzo przyjemny. Oczywiście precyzyjniejsze odsłuchy wykonam już na własnym egzemplarzu, ale wrażenia z odsłuchu testowego były jednym z argumentów dla zakupu tego combo. Nie wiem niestety ile lepiej/inaczej gra 600i. Myślę, że można by mp3store poprosić o możliwość odsłuchu porównawczego.

Aune X1s nie jest tak, że gra słabo, raczej nieco za grzecznie i neutralnie dla tych słuchawek. One lubią kopa, najlepiej pośrodku pasma.

 

Apropo ostrości VI - one się otwierają w miarę wygrzewania. Sztuka testowa z pewnością była sporo grana już. W razie problemów z tym oraz z wygodą polecam zmienić im poduszki na HM5 super soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audiomagic przez czata zasugerowano mi, że cma400i nie nadaje się do planarów :/ (a mam jeszcze HE400S). I że cma600i też się z planarami pewnie nie sprawdzi - że może być problem, ale tego akurat nie testowali.

 

Zaproponowano mi parę opcji do sprawdzenia:

1) X1S + X7S (X1S posiadam),

2) S6,

3) S17 (choć takowego Aune'a jakoś nie mogę znaleźć w sieci)

 

i że mogę odsłuchać jeszcze parę konstrukcji iFi jakichś oraz Cayiny.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nienadawaniem się do planarów to bym nie skakał do konkluzji. Ja testowałem 400i z Oppo PM-3 i dla mnie grało to bardzo satysfakcjonująco.

Aune S6 można by testnąć faktycznie.

X7s jest niezły, ale wariacko się grzeje no i nie jest zbalansowaną konstrukcją, a w przyszłości mógłbyś chcieć takiej drogi spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie biorę wszystkiego co mi mówią, może każdy ma też swoje subiektywne - w pewnym sensie nieco spaczone - pojęcie tzw. poprawnego/odpowiedniego grania (?). W tym podejściu to ja też mam spaczone, bo lubię konkretny rodzaj grania itp. (tak jak chyba każdy).

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wtedy na odsłuchu tego CMA400i.

 

Żadne Audeze nie chciały na nim zagrać. Brzmiały jak pokaleczone. Przypadku HE400s uznał bym Questyle jako ryzykowny wybór. Ale z HD650 pięknie zaśpiewał.

Bezpieczniej wybrać będzie Aune albo to iFi, zwłaszcza nowe iDSD Black jest bardzo ciekawą konstrukcją.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3 - dzięki za odpowiedź. Przez Aune masz na myśli S6?

 

Rozumiem, że Aune S6 w każdym razie, że to uniwersalny wybór, choć po niezbalansowanym nie wiem czy on albo cma400i ma dość mocy, gdyż nie wiem czy w zbalansowanie będę się i czy warto w ogóle się bawić, a robione na zamówienie kable trochę kosztują i wtedy bym musiał mieć np. jeden kabel z wyjściem niezbalansowanym i drugi ze zbalansowanym (bo mam X1S i AK Jra, które tego jak rozumiem nie obsługują), bo rozumiem (??) że Forza Audioworks robi kable zbalansowane (kompletnie nie ogarniam tych kwestii).

 

O iFi jeszcze nie słyszałem.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, D@rkSid3 napisał:

Byłem wtedy na odsłuchu tego CMA400i.

 

Żadne Audeze nie chciały na nim zagrać. Brzmiały jak pokaleczone. Przypadku HE400s uznał bym Questyle jako ryzykowny wybór. Ale z HD650 pięknie zaśpiewał.

Bezpieczniej wybrać będzie Aune albo to iFi, zwłaszcza nowe iDSD Black jest bardzo ciekawą konstrukcją.

Jak dostanę swojego to chętnie przyniosę na meeta i posłuchamy raz jeszcze, bo mi się aż nie chce wierzyć. PM-3 grały fajnie. Może Akurat się Questyle z Audeze nie lubią? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Introverder napisał:

No właśnie też nie biorę wszystkiego co mi mówią, może każdy ma też swoje subiektywne - w pewnym sensie nieco spaczone - pojęcie tzw. poprawnego/odpowiedniego grania (?). W tym podejściu to ja też mam spaczone, bo lubię konkretny rodzaj grania itp. (tak jak chyba każdy).

 

3 minuty temu, Introverder napisał:

Ciekawe czy cma600i również mają problemy z planarami.

Najpierw piszesz, że to zapewne kwestia mocno subiektywna, a potem mówisz jakbyś to już uznał za fakt? :P

Nie róbmy z tego urban legend. Ludzie podostają swoje 400i, posłuchają i się okaże. 600i zresztą już niektórzy mają, chociażby @Soundman1200. No i w mp3store można posłuchać i potwierdzić. Normalnym jest brak synergii z konkretnym modelem/modelami, ale o braku synergii z całą jedną technologią przetwornika to jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też ktoś pisał, że to z Audeze nie gra, więc z niektórymi modelami planarnymi zakładam, że jest problem jeśli idzie o cma400i i że prawdopodobnie tyczy się to również cma600i(?). Jak kilka osób mówi, że to nie gra, to trochę im wierzę. Bo rozumiem, że jest kwestia gustu, ale czasem coś rozumiem może po prostu nie grać dobrze po prostu. Poza tym fajnie jakby ta integra, bo chyba takie coś wybiorę grała nieźle ze wszystkim, a tak chyba z tymi cma nie jest(?).

Ale może poczekam z zakupem, do możliwości jakby była, bo nie wiem czy będzie - odsłuchu cma600i np. przed ew. zakupem lub cma400i (i tego co się da), akurat cma400i jest chyba w mp3store do odsłuchu jakby nie było, choć po niezbalansowanym ma chyba wyraźnie mniejszy zapas mocy niż np. X1S.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że z niektórymi to też wierzę, ale z takich skrótów myślowych, że "nie gra z planarami" potem się robią "fakty", które wszyscy powtarzają, zamiast sprawdzić.

Tak swego czasu było z TH610, że niby gra silną V, aż się Pan Ryka oburzał :D .

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z he-4 cma600i zagrały bardzo dobrze,byłem pod wrażeniem...żyletka przekaz,wyraziście i czysto...

Z LCD3 nie wiem, nie słuchałem,  Questyle rok czasu poświęcili na strojenie swego comba z najlepszymi topowcami jak LCD3,HD800,TH900...myślę że powinno być z każdymi nieźle...ale po balansie oczywiście.

Mocy Questyle cma 600i nie ma aż tyle jak inne comba/wzmaki....więc bez szału, to nie Little Dot VI +...

Th610 grają zero v-ką, na co narzeka mój znajomy Synthax...średnica blisko pod nos...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundman1200 napisał:

 

Cytuj

 

Z he-4 cma600i zagrały bardzo dobrze,byłem pod wrażeniem...żyletka przekaz,wyraziście i czysto...

Z LCD3 nie wiem, nie słuchałem,  Questyle rok czasu poświęcili na strojenie swego comba z najlepszymi topowcami jak LCD3,HD800,TH900...myślę że powinno być z każdymi nieźle...ale po balansie oczywiście.

 

 

Jako laik zapytam z jakiego względu oczywiście(?).

 

Przyznam, że na tę chwilę jestem w kropce :(. Może mniej będę jeśli przyjmę częściowo może krótkowzroczne założenie by sprzęt grał dobrze z Sonorousami 6 i HE400S nie zastanawiając się jak zagra z innymi sprzętami i czy do innych rzeczy będzie dość mocy oraz dobra synergia (?) :/.

 

Choć widzę, że jest szansa, że cma400i czy cma600i może zagrać dobrze np. z HE400S :), pytanie czy np. z innymi planarami też czy nie. Już słyszałem, że z cma400i grają Sonorousy dobrze a to jednak pierwsze słuchawki w tej chwili myślę dla mnie.

 

Nie wiem czy w zbalansowania warto się bawić, nie znam się, ale jeśli do słuchawek zamawiam np. kabel od Forza Audioworks to drogo by mnie kosztowało robienie dwóch kabli - jednego z końcówką jak rozumiem pod zbalansowane wyjście i z końcówką pod niezbalansowane, zakładając jak rozumiem, że kable od FAW wszystkie są zbalansowane (?).

 

A to dlatego, że jack 3,5 mm jest uniwersalny chyba (w razie co jest przejściówka na dużego jacka 6,3), a XLR czy 2,5 mm jack zbalansowany jakiś to pod pewne rzeczy nie podepnę, np. pod pewne odtwarzacze przenośne czy sprzęty.

 

Słyszałem, że zbalansowanie to aż takiej dużej różnicy nie robi (??), a zawsze lepiej mieć uniwersalny wtyk do kabla chyba jednak, bo bezproblemowo się podepnie pod wszystko praktycznie - w sensie sprzęty stacjonarne czy przenośne.

 

A co do problemów 400i z planarami to pozwolę sobie zacytować gościa z audiomagic z czata:

 

Cytuj

Na wstępie możemy Panu odradzić konstrukcję Questylem, na pewno CMA400i, ponieważ nie są w stanie poprawnie wysterować słuchawek planarnych.

 

Testowaliśmy CMA400i ostatnio u nas i żadne Audeze nie chciał zagrać nawet poprawnie.

Więc ta konstrukcja odpada w przypadku HE400s.

 

 

Cytuj

 

Z słuchawkami dynamicznymi gra bardzo dobrze. Ale ortodynamiczne / planarne nie chcą na nim grać.

Było to testowane przez nas organoleptycznie w grupie 7 osób i werdykt jest jedno znaczny.

 

 

Ale rozumiem, że może jest to za daleko idąca opinia albo częściowo nieprawdziwa, moze, ja tam się nie znam i ciężko mi powiedzieć czy tak być musi.

 

Nie wiem czy dobrze parametry zczytałem ale z cma400i, cma600i oraz Aune'a S6, to jeśli idzie o niezbalansowane wyjście słuchawkowe to Aune S6 chyba ma najwięcej mocy (?), z tego co pamiętam chyba wyraźnie więcej niż X1S (?). I jak rozumiem najtańsze, najbardziej uniwersalne jest wybranie S6-ki, ale może jakość słabsza.

 

Choć słyszałem też że mam jakieś inne też rozwiązania do wyboru.

 

Ideałem byłoby wszystkie te Questyle'e, Aune'y i inne móc w jednym miejscu posłuchać, ale nigdzie chyba nie ma na miejscu wszystkiego, by wtedy porównywać między sobą. Na podstawie takich testów po parodniowym słuchaniu wybrałem Sonorousy 6 jako najbliższe temu co mi się podoba, choć z X1S gra to wszystko trochę twardo (może czasem, w każdym razie nie czuję już kłucia u góry, a przynajmniej na tej nowej sztuce - i to od zakupu tak - w odróżnieniu od sztuki testowej), na co wpływ ma może też Starlight 7 USB 2.0 od Wireworlda, ale nie sposób nie zauważyć zdecydowanej poprawy jakości z tymi słuchawkonami i możliwość głębszej analizy poszczególnych utworów i zasłuchiwania się w kompozycjach.

 

A tak w ogóle Sonorousy 6 fajnie mam wrażenie oddają wokale, dźwięki pianina czy fortepianu, ale także mają dobrą dynamikę i ostrość + wystarczające dociążenie do cięższej muzyki. Wg mojego gustu i ucha.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz prozaiczna - podstawka - jak rozumiem tylko cma400i ją ma i można go postawić pionowo? Wtedy jak to tak mało zajmuje to jakby brakowało mocy to ew. np. dobrym pomysłem byłoby użycie X1S jako wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMA400i ma zdecydowanie więcej pałera, niż X1s. I tak, tylko on ma podstawkę, niestety sporo płatną.

W AM są organizowane meety pod koniec miesiąca. Jeżeli do tego czasu dostanę swoje 400i, to pewnie go tam przyniosę. Wtedy można by zrobić porównanie z Aune, które mają na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie więcej rezerwy mocy ma Questyle 400i niż X1S? - napędzi to prawie wszystkie słuchawki? - dzisiaj w mp3store już czasu mi zbrakło żeby z Audeze LCD-2 sprawdzić Questyle'a, ale z HE400S moimi grało to jak na mój gust b. dobrze, więc to że nie działa dobrze z planarami to może mit.. Samemu moc może organoleptycznie zaraz sprawdzę bo mam na dziś 400i u siebie :). Choć nie wiem czy to daje pełny obraz.

 

A X1S nie ma w ogóle startu do 400i. Dla mnie to 3 klasy różnicy, ale to kwestia może subiektywna nieco.

 

Trochę dzisiaj gonię na niedoczasie, także sorry za jakieś błędy, jak mi się coś przypomni to dopiszę.

 

A i naturalnie z Sonorousami 6 gra Questyle 400i faktycznie b. dobrze, a teraz to jeszcze dokładniej wezmę pod lupę.

 

Ogólnie muzykalność i detaliczność i dobra separacja się ciśnie na usta, jakoś czuję, że mi takie serwowanie podchodzi i czuć w tym spory urok, X1S na tym tle to "serwuje" tylko dźwięki w znacznie gorszym uporządkowaniu, takie to b. mało muzykalne i niewciągające, do tego wszystko jakby nachodzi na siebie.

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie :) .

Pewnie, że X1s nie ma startu. To świetne combo, ale jednak cenowo to 2k zł niższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam coś problem, bo automatycznie chciało zainstalować sterowniki i napisało, że niepowodzenie i nie wiem co mam robić :(.

 

Ktoś coś jakieś stery ma albo odnośnik/link? :(

 

"Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia.

 

Może to oprogramowanie od Aune X1S się gryzie z oprogramowaniem od 400i ?

 

Na 2-óch portach USB to samo i nie widzi mi urządzenia w systemie.

 

Chodzi o jakieś "xCore USB Audio 2.0" - może z sieci da radę to zainstalować?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i ma 2W z SE i aż 4W po balansie, naprawdę ciężko wyobrazić mi sobie słuchawki, których miałby nie napędzić, chyba tylko takie tuzy jak HE-6. Kwestia synergii to inna sprawa, koledzy piszą, że z Audeze słabo, ale mnie akurat Audeze nie interesują.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności