Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

słuchawki do 400zł


walker666

Pytanie

Witam,

 

poszukuję słuchawek nausznych do 400zł. Przeznaczenie to słuchanie muzyki w drodze na uczelnie i gry komputerowe. Mikrofon nie jest wymagany. Czy za taką cenę można znaleźć w miarę dobre słuchawki z dobrym kablem, czy nie ma szans?. Ewentualnie parę dyszek mogę dodać. No i dochodzi kwestia rodzaju tych słuchawek. Chyba półotwarte lub zamknięte są najlepsze prawda?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie biorę słuchawek z Chin. 400zł to mało?. Większość bierze za 200-300zł. Kabel będzie podpinany do integry i smartfona. Myślałem o audiotechnica, ale przeczytałem że są dobre tylko do słuchania a do gier fps się kompletnie nie nadają. Miło widziana możliwość odpięcia kabla. Niektóre słuchawki mają komplet dwóch kabli np 1,2m i 3m. Nie wiem, jeśli naprawdę nic nie ma dobrego to budżet mogę zwiększyć, ale nie przesadzajmy zbytnio. Wielką osobą szukającą doznań muzycznych nie jestem. Chcę po prostu dobre słuchawki z dobrymi recenzjami nadającymi się do obu tych rzeczy, które podałem. Od razu mówię, że otwarte odpadają bo w komunikacji miejskiej będę słyszał głównie jazdę tramwaju

 

 

Do używek mam urazę. Pan chciał ode mnie 200zł za naprawę słuchawek, które kupiłem za 250zł  i mam stały uraz. Gwarancja na przynajmniej 1 rok musi być, bo nie widzi mi się łażenie po serwisach

Edytowane przez walker666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@walker666

Chyba najrozsądniej zrobisz jeśli weźmiesz Creative Aurvana Live!, a przynajmniej je gdzieś sprawdzisz/odsłuchasz np. w Saturnach

Alternatywnie Encore Rockmaster OE

 

Poza tym popieram kolegów, że nie należy bać się słuchawek z Chin, bo są znacznie tańsze i zazwyczaj miażdżą stosunkiem jakości do ceny

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, walker666 napisał:

Nie biorę słuchawek z Chin. 400zł to mało?. Większość bierze za 200-300zł. Kabel będzie podpinany do integry i smartfona. Myślałem o audiotechnica, ale przeczytałem że są dobre tylko do słuchania a do gier fps się kompletnie nie nadają. Miło widziana możliwość odpięcia kabla. Niektóre słuchawki mają komplet dwóch kabli np 1,2m i 3m. Nie wiem, jeśli naprawdę nic nie ma dobrego to budżet mogę zwiększyć, ale nie przesadzajmy zbytnio. Wielką osobą szukającą doznań muzycznych nie jestem. Chcę po prostu dobre słuchawki z dobrymi recenzjami nadającymi się do obu tych rzeczy, które podałem. Od razu mówię, że otwarte odpadają bo w komunikacji miejskiej będę słyszał głównie jazdę tramwaju

 

 

Do używek mam urazę. Pan chciał ode mnie 200zł za naprawę słuchawek, które kupiłem za 250zł  i mam stały uraz. Gwarancja na przynajmniej 1 rok musi być, bo nie widzi mi się łażenie po serwisach

A co ci przeszkadza że z Chin? Bosshifi to w swojej cenie i dwa-trzy razy droższe nie mają szans. Dźwięk niczego sobie a wykonanie jakbyś dał 10x więcej. Na pewno wytrzymają lata. Mam i polecam. Z czystym sumieniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Kiss_ napisał:

Shure SRH440.Łatwo napędzane,grają dobrze nawet z "kartofla".Cena ok.300zł,doliczyć przydałoby się pady od HM5 (70zł).Z takim zestawem na codzień się nie rozstaje.

Też polecę te Shure jeśli nie musisz mieć dużo basu.

 

Z cieplejszy brzmieniem są z kolei Takstar HD6000 - dla mnie wygodniejsze, ale nie mają odpinanego kabla jak SRH440.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Creative Aurvana Live - odpada, bo wyprodukowane prawie 10 lat temu i kosztują połowę mojego budżetu. Po prostu średniak. Kabel nie jest odpinany, brak dwóch kabli. Niczym nie wyróżniające się słuchawki. Do gier typu cs go nie są za dobre. Może do słuchania muzyki by mi się podobały, ale chcę mieć kompromis. Dobra jakość w fpsach i w słuchaniu. 

 

Dobra, mogą być z Chin ale jakieś porządne, dobrej jakości dźwięk do słuchania muzyki i słuchania kroków w fps. Słuchawki mają to do siebie, że się psują często a tu kabel a tu coś w słuchawce nie tak. Takie wysyłanie do Chin na 3 miesiące mi się po prostu nie widzi ;/. A w Polsce będę musiał, jak za zboże zapłacić, bo tak sobie serwisy sobie  życzą. 

 

Shure SRH440 - chyba pierwsza w miarę dobra propozycja. Już mam jedną pozycję do zaczepienia. Poczekam jeszcze na inne propozycje, bo może ktoś znajdzie coś jeszcze lepszego w tej cenie, ale ogółem podobają mi się. 

 

Sorry, że tak narzekam i odrzucam wiele propozycji. Po prostu życie mi już trochę pokazało i patrzę nieprzychylnym okiem na używki i produkty z Chin. Miałem naprawdę sporo przygód. Jak naprawdę będzie warto to jestem skłonny podjąć kolejną próbę. 

 

Generalnie, jak będzie duża różnica jakościowa to mogę dać te ~520zł

Edytowane przez walker666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprecyzuj czego oczekujesz od słuchawek /jaką charakterystykę brzmienia mają one posiadać.Jest naprawdę dużo modeli,które również wszyscy na forum znamy ale nie podaliśmy (nikt nie będzie wymieniać 5 par słuchawek).Pamiętaj rady nigdy nie zastąpią osobistych odsłuchów ;) .

Edytowane przez Kiss_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem wielkim miłośnikiem muzyki kiedyś miałem słuchawki pioneer mj532 i po za tym, że wszyscy słyszeli czego słucham były przyzwoite. Później posiadałem słuchawki dokanałowe od xiaomi piston v3. Szukam czegoś ciut lepszego dźwiękowo no i także bym chciał by słuchawki nadawały się do fpsów bym nie czuł, że to słuchawki głównie do słuchania muzyki podczas grania w fps. Nie jest mi potrzebny mikrofon. Sam myślałem o audiotechnica m40x tylko, że one grają fajnie, ale do gier typu cs:go są słabe. Co do typów muzyki, jakie słucham nie umiem odpowiedzieć. Jest to naprawdę różne. Na pewno nie słucham ciężkiego metalu

Edytowane przez walker666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, walker666 napisał:

400zł to mało?. Większość bierze za 200-300zł.

 

Do używek mam urazę. Pan chciał ode mnie 200zł za naprawę słuchawek, które kupiłem za 250zł  i mam stały uraz. Gwarancja na przynajmniej 1 rok musi być, bo nie widzi mi się łażenie po serwisach

 

Nie leciałbym ślepo za większością, to nie zawsze jest dobry pomysł ;) .

Jest taka ogólna zasada, że im więcej kasy wydajemy tym bardziej mamy prawo wybredzać.

W tej cenie ciężko wybredzać i mieć nowe słuchawki z Europy. Propozycja Sound Johna jest rozsądna. Ja mam Momentum i to są naprawdę dobrze wykonane słuchawki, przy okazji nawet fajnie wygądają. Jeśli nie są podrabiane, to Momentum 2 za 400-500 zł spokojnie można brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy wiesz jak komuś nie zależy na jakosci dźwięku lub ma mniejsze wymagania to 100 czy 200 zł wystarczy, większa kwota daje Ci większe możliwości.

Kwota 400zł daje Ci możliwość wybrzydzania ale nie taką możliwość jaką masz przy kwocie np 5k i tak dalej.

Ale znów zwiększając kwotę, możesz natrafić na słuchawki które będa wymagały wzmacniacza, bo np twój telefon czy karta dźwiekowa w komputerze będzie za słaba.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności