Skocz do zawartości
  • 0

Trwałość słuchawek zamkniętych wokółusznych do 1000 zł


Poziokat

Pytanie

Witam,

ostatnio rozglądałem się za pierwszymi porządniejszymi słuchawkami, z myślą o słuchaniu głównie w pracy, trochę w drodze, czasem w domu.

 

Na chwilę obecną upatrzyłem sobie audio technica msr7, focal listen i sony 100aa.

Soniacze z tej trójki teoretycznie lekko odstają, ale ich dźwięk mnie pozytywnie zaskoczył, a dużo niższa cena sprawiła że zostały do rozważenia.

 

Pytanie miałbym bardziej do tego jak mniej więcej wygląda wytrzymałość takich słuchawek, ewentualne możliwości naprawy czy wymiany elementów.

W sklepach dowiedziałem się że z serwisowaniem jest raczej cienko, a nie chciałbym za 3-4 lata kupować kolejnych bo zużyły się pady czy wykończenia skórzanopodobne na pałąku.

 

Rozumiem, że naturalną sprawą będzie, że te wykończenia w końcu się zużyją, tylko czy w takim wypadku będę miał opcję wymienienia tych elementów na nowe?

Na forum widziałem że do różnych modeli proponowane są inne pady, które akurat są dostępne i w miarę pasują.

Wiecie może jak jest w przypadku tych konkretnych modeli oraz jak wygląda zużycie i ewentualna naprawa/wymiana elementów stykających się z głową na pałąku?

Czy też często  bywa że taki bardziej plastikowy pałąk (focale) czy też ten od msrów w jakiś sposób pęknie, czy wtedy coś można zaradzić?

 

Generalnie interesują mnie kwestie związane z utrzymaniem tych słuchawek w dobrej sprawności przez lata, żebym nie musiał co 3-4 kupować nowych.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez Poziokat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Słuchawki, które wymieniłeś są nauszne, a nie douszne.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to najwięcej zależy od tego jak się o nie dba i jakości użytych materiałów.
Moje oppo pm3 kupiłem jako używane w bardzo dobrym stanie dwa i pół roku temu i uważam, że ciągle są w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o trwałość, to juz bardzo zależy od danego modelu. Poczytaj trochę na forach o każdym. Jak są jakieś wady ukryte to ludzie będą narzekać.

 

Pady zazwyczaj można zazwyczaj dokupić nowe.

 

A jak chcesz słuchawki naprawdę na wiele, wiele lat, to poszukaj wśród modeli studyjnych, takie dt770 czy hd380pro są zbudowane jak czołgi i mają wiele elementów wymiennych, bo to mają być woły robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, lolomanolo said:

Słuchawki, które wymieniłeś są nauszne, a nie douszne.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to najwięcej zależy od tego jak się o nie dba i jakości użytych materiałów.

Mój błąd, nie wiem jakim cudem tam wylądował opis dousznych. Wokół uszne ściślej mi chodzi

Dbać na pewno będę dobrze, właściwie cały sprzęt służy mi przez długie lata, nie chciałbym jednak sytuacji w której będę z kolei za bardzo chuchać na te słuchawki np. ograniczając jak można podróż z nimi i zostawiając w domu/pracy, gdzie mają też służyć teoretycznie mobilnie.

 

3 hours ago, zdzichon said:

Jeżeli chodzi o trwałość, to juz bardzo zależy od danego modelu. Poczytaj trochę na forach o każdym. Jak są jakieś wady ukryte to ludzie będą narzekać.

 

Pady zazwyczaj można zazwyczaj dokupić nowe.

 

A jak chcesz słuchawki naprawdę na wiele, wiele lat, to poszukaj wśród modeli studyjnych, takie dt770 czy hd380pro są zbudowane jak czołgi i mają wiele elementów wymiennych, bo to mają być woły robocze.

Dzięki, na pewno jeszcze popatrzę i popytam :) Właściwie to ten post ma również i to na celu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 za DT770.

Super brzmienie, trwałe, dokupisz wszystko, bo części po prostu są. Do tego w odróżnieniu od AKG, brzmienie dosyć uniwersalne i na pewno nie za chude. 

Ja mam K551 i też z trwałością jest lepiej niż dobrze, niestety w podróż nie dokońca się nadają, bo brzmienie nie jest dosadne i przez to są mniej wyraziste w hałaśliwym otoczeniu. DT770 za to są prawie bez wad jako woły robocze.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności