Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio F9


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę u Kuropa. Wygodne na zwykłych tipsach. Izolują dość dobrze choć nie całkowicie. Lekkie i zgrabne. Kable mogli dać lepsze ale ogólnie ok. 

 

Dźwiękowo na AK300 i na zestawie z AMPem naprawdę dobre. Fajnie, energetyczne brzmienie. Nie zmulone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Chwilę u Kuropa. Wygodne na zwykłych tipsach. Izolują dość dobrze choć nie całkowicie. Lekkie i zgrabne. Kable mogli dać lepsze ale ogólnie ok. 

 

Dźwiękowo na AK300 i na zestawie z AMPem naprawdę dobre. Fajnie, energetyczne brzmienie. Nie zmulone.

Skrobnij coś więcej o sygnaturze.

Jaka jest różnica pomiędzy F9 a F9 SE?

Edytowane przez MGH
zupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić dogłębnej analizy bo słuchałem bardzo krótko. Moim zdaniem raczej jaśniejsze. Ale nie przesadnie. Patrzyłem pod kątem czy mi się podobają czy nie. Tylko na el_muzyce.

 

SE są chyba uboższą wersją. Karmazynowy dał linka w temacie promocji do porównania obu modeli.

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lord Rayden napisał:

Nie mogę zrobić dogłębnej analizy bo słuchałem bardzo krótko. Moim zdaniem raczej jaśniejsze. Ale nie przesadnie. Patrzyłem pod kątem czy mi się podobają czy nie. Tylko na el_muzyce.

 

SE są chyba uboższą wersją. Karmazynowy dał linka w temacie promocji do porównania obu modeli.

 

Słuchałeś ich po balansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja SE ma jeden kabel bez odpinanych wtyków

 

zwykła wersja prócz tego kabla z mic ma jeszcze zbalansowany, całkiem niezły czterożyłowy no i oczywiście wtyki mmxc

 

 

jak grają F9?

 

okazało się, że bardzo dużo zależy od tipsów i złapania seala... bez tego grają ostro, bez basu i dynamiki lub bez dowolnego składnika z tych trzech

 

odpowiednie tipsy pozwalają je docenić:

 

fajny bas, nie jest go dużo, ale uderza sprężyście i ma niezłe dociążenie, nie jest super szybki, ale schodzi nisko i jest bardzo przyjemny

 

wokale męski trochę wycofane, ale barwa realistyczna tylko minimalnie ocieplona, brzmią dobrze

wokale kobiece bardziej podkreślone, mają więcej energii - nieodpowiednie tipsy potrafią ją zaostrzyć

 

góra nie jest ocieplona, ale ostra też nie - nie jest to też ich najmocniejszy punkt, braj jej blasku i szybkości, ale barwa ok

 

 

są wygodne, lekkie, dobrze wykonane, kabel bal. bardzo lekki i giętki, pudełko super

 

z DX200 grają bardzo ok, bas super, średnie i góra audiofilskie - w porównaniu z Andromendą bas wolniejszy, mniej faktur łapie, mniejszy impakt, średnie mniej wyrafinowane, a góra choć dość jasna to nie błyszczy i nie czaruje

 

reasumując - dobre słuchawki za rozsądne pieniądze - grają inaczej od gr07 ale to porównywalny poziom jakości do ceny

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w tych słuchawkach jest to, że dostają all inclusive w paczce co przy ich charakterystyce ma minimalne znaczenie dla odbioru - super opakowanie, kable itp - a i tak najważniejsze są tipsy i ich dobór - balans nie robi tu ułamka procentu w stosunku do szczelnego upakowania w uchu!

Niezależnie od układu są wygodne, lekkie, dobrze leżą i nie mają "mięsa" w dźwięku - takie KZ5 na sterydach.

Ma to swoje plusy bo jak człowiek słucha przez kilka godzin to jedynie słaba góra w realizacji może ciąć ALE energetyczne utwory są jak owoce po wyjściu z wyciskarki...

Dubstep, funk, trance, techno - jak bym słuchał w ogródku piwnym na ulicy - a chciałbym w klubie.

I nie chodzi tu o potrzebę dominacji basu tylko jego wagę, masę... W F9 jesteś otoczony bańką do której bas dociera, rozbija się o nią, a do uszu docierają pozostałości.

Szkoda - z lepszym basem byłyby genialne za te kasę a są zaledwie dobre.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość basu zależy w nich od... właściwych tipsów i wymaga pewnej gimnastyki...

 

nawet minimalnie zbyt głęboka aplikacja niby je uszczelnia... a... spłyca mocno bas - tipsy nie tylko muszą być dobrze dobrane, ale też muszą siedzieć na odpowiedniej głębokości

 

wtedy bas nabiera ciała i jest naprawdę dobry, sprężysty i schodzi fajnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10004]RIH[/mention] w połączeniu z czym F9 dały wrażenia opisane powyżej?
X5 3gen (balans i zwykly), OP3T i ze 40 par tipsów i pisanek - najlepiej SpinFit ale też bez szału.
Dla mnie poziom wyżej od KZ5 i tyle - kupujesz dla kabla i a la Pelican case. Jak chcesz wrażeń dźwiękowych w rozsądnych pieniądzach - polecam poszukać Trinity Master 2017 - ja jeszcze spróbuję kupić NOIR do porównania bo na razie strasznie anemiczne te nowe słuchawki są - pójście w "audiofilizm" w sferze budżetowej to moim zdaniem średni pomysł.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S. to nie są złe słuchawki - ale podobnie jak przy "hypie" na "piątki" miał być kiler, potem, że raczej grają naturalnie a moim zdaniem to wersja relaksacyjna z zaakcentowanym "górnym" spektrum pasma, jeśli ocieplona to z 12 na 25 stopni ;) i z mało angażującą sekcją basową (nóżka mi przy nich nie dyga).
Posłucham porady i zobaczę czy "penetracja" ma duże znaczenie... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

@mykupyku z jakimi tipsami według Ciebie jest najlepiej? Któreś z zestawu czy jakieś całkiem inne najlepiej Ci spasowały?

 

najbardziej hybrydowe tipsy - pianka i silikon oraz pianki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mimo wszelkich starań to nie są słuchawki dla osób lubiących ścieżkę basową - sub bas jest traktowany po macoszemu, efekt przestrzeni zrealizowany na zasadach pogłosu i wycinający bas. Jak patrzę na to hasło reklamowe, że stroili zgodnie z naturą - to mi się kojarzy dźwięk, który słyszysz idąc ulicą gdy u kogoś na pierwszym piętrze, z otwartego balkonu sieje radio. Na bas za daleko ale reszta jest słyszalna ok. Może to wina braku synergii ale miały być pod X5 strojone...? Nie moja bajka.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie złapałeś dobrego seala - w F9 nie brakuje basu i jest dobrej jakości, no chyba że bassheadom zabraknie

Może i tak ale kończą mi się opcje w zasobach. Trochę zbyt dużo zabawy jak na "budżetowe iem'y".

 

Aktualizacja - "tłuste Comply" w maksymalnym rozmiarze jaki mieści Ci się do ucha odnajdują bas - nadal nie jest to czego oczekuję ale jeśli ktoś nie lubi mocno basowych słuchawek teraz ma kompletny produkt! :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.09.2017 o 17:31, RIH napisał:

Może i tak ale kończą mi się opcje w zasobach. Trochę zbyt dużo zabawy jak na "budżetowe iem'y".

 

Aktualizacja - "tłuste Comply" w maksymalnym rozmiarze jaki mieści Ci się do ucha odnajdują bas - nadal nie jest to czego oczekuję ale jeśli ktoś nie lubi mocno basowych słuchawek teraz ma kompletny produkt! :)

 

 

To jest tulejka 400 ? I bierzemy Comply największe czyli L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

James Chung pisał (załącznik), że jest tam driver armaturowy Knowles's 30017

f9.png

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności