Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Campfire Audio Andromeda


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@maciux dobra recenzja. Będę musiał ich posłuchać.


Tylko ta wstawka o ER-4s mi się nie podoba, że one nie mają wokalu, dla mnie seria ER-4s, a przedewszystkim ER-4SR mają jeden z najlepszych wokali bez względu na źródło, lepsze były tu tylko CA Harmony 8.2.

 

PS. nie kopiuj tekstu z edytora tekstowego, gdyż wklejasz style, a przede wszystkim czarną czcionkę, gdyż niektórzy używają czarnego szablonu na forum, więć mają nieczytelne wpis.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiekkb napisał:

@maciux dobra recenzja. Będę musiał ich posłuchać.


Tylko ta wstawka o ER-4s mi się nie podoba, że one nie mają wokalu, dla mnie seria ER-4s, a przedewszystkim ER-4SR mają jeden z najlepszych wokali bez względu na źródło, lepsze były tu tylko CA Harmony 8.2.

 

Chodziło chyba o woal i zmiękczenie, nie o wokal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekkb Chodziło o woal - Andromedy przy Etach wydają się być jakby lekko przykryte cienkim materiałem, delikatnie złagodzone. Ety odbieram jako bardziej bezpośrednie i bezwzględne, tak jak napisał Spawn :)

 

Odnośnie edytora - Homzik wrzuca tekst, ale zakładam że chodzi o to pogrubienie linka? Wstęp przekopiowałem bezpośrednio z testu na zakupek.pl - usunąć formatowanie?

 

Edit: Usunąłem. Dzięki za cynk, rzeczywiście był problem.

 

@Seler666 Ety nadal rządzą cena/jakość i brzmieniowo w przeliczeniu na ilość driverów :)

 

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja :)

Trochę dziwi, moim zdaniem, ryzykowne podejście producenta do kształtu obudowy. Taka surowa, kanciasta. Zapowiadają się świetnie brzmieniowo, gdyby jeszcze miały średnicę EarSonics-a...;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone moje ulubione!

 

je trzeba delikatnie wkręcić w ucho zgodnie z ruchem wskazówek zegara i gra gitara

 

jedynie przy wąskich kanałach i małych uszach może być problem

 

z DX200 dynamika,  impakt basu, szybkość super, jest lekkie ocieplenie i przydymienie/woal, które dodają muzykalności

 

u mnie Andromedy wyparły er4s/er4xr, ex1000, gr07x

 

DX200 gra z AMP2 jeszcze muzykalniej, bardziej analogowo

 

natomiast "miętówki" zdejmują woal/przydymienie ale choć przybywa jasności, to nadal jest bardzo analogowo

 

ale... na 100% Andromenda zagrała mi dopiero z bursonem cv2+ i DX200 jako DAC... tylko niestety szum był dyskwalifikujący

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik shure 846 ich porównanie do Andromed uznałbym jednak za wielce ryzykowne. Moim zdaniem między nimi występuje taka różnica, jaka występuje między słowami "klasowość" a "deklasacja". Jedyne co jest na podobnym poziomie w obu słuchawkach to bas. Pozostałych pasm nie da się porównać, ze względu na występowanie wyżej wspomnianej deklasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie słucham tych Andromed i jestem w nieustannym zachwycie. Cóż to za brzmienie! Coś pięknego. Wydaje się, że niemożliwe jest połączenie muzykalności z wyrafinowaniem i analitycznością. A jednak... Ilość i jakość dźwięków jest po prostu nieprawdopodobna. Bardzo się cieszę, że trafiłem na te słuchawki, bo wreszcie temat dokanałówek w moim przypadku został ostatecznie zamknięty.  

 

PS. Słucham sobie w połączeniu zbalansowanym, na tym srebrnym kabelku poniżej:

 

https://pl.aliexpress.com/item/Pure-Silver-Cable-8-Core-2-5mm-Balanced-Upgrade-Silver-Sterling-Cable-For-Shure-LZ-SE846/32803916582.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.e3DUIe

 

Porządny kawał kabla, wykonanie nienaganne. Tylko te odcinki pamięciowe nieco kulawe, ale to zdaje się niestety powszechna przypadłość. 

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie jaka firma produkuje pianki dołączane do Andromed?

 

Dziś kupiłem pianki TSX Comply, te okrągłe i efekt był mocno średni. Zdemolowały górę i przestrzenność brzmienia. Chyba ten filtr jednak nie jest jednak neutralny brzmieniowo.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 12:13, Chcheckitout napisał:

Bardzo lubię Audeze także może mi podejdą. Oczywiście jedne i drugie bym odsłuchał. Choć bardziej zależy mi detaliczności, scenie, przestrzeni.

 

Vegi nie słuchałem, ale słuchałem Jupiterów i Andromed i wiem, że różnice w jakości są jednak spore. To nie do końca jest tak, jak piszą w recenzjach niektórzy oceniacze, że Andromeda jest rozwinięciem Jupitera. Moim zdaniem Andromedy to są jednak inne słuchawki, inaczej brzmiące. A w zasadzie o innej klasie brzmienia (wyższej klasie). Natomiast odnośnie Vegi - czytałem rozczarowane głosy, które mogły być podyktowane niespełnionymi, a rozbudzonymi oczekiwaniami, albo po prostu odsłuchem niewygrzanych słuchawek. Dlatego Vega to jednak nieco ryzykowny wybór, bo ocena może być wypaczona takim drobiazgiem jak "brzmienie prosto z pudełka". Andromedy zaś grają od razu, tak jak mają grać. 

 

Natomiast do znudzenia będę powtarzał to, czego się nauczyłem na własnej skórze: kupować tylko po odsłuchu, uważnym i szczegółowym. Bo można się nadziać na minę - wysoka cena słuchawek wcale nie gwarantuje wysokiej jakości brzmienia. Dlatego odsłuch przede wszystkim. Andromedy odsłuchałem, chociaż w ich przypadku internetowe opinie się potwierdziły całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam ich kupować w ciemno. Ostatnio miałem słuchawki na 3 dni wypożyczone i w moim odczuciu to mało żeby podjąć decyzję. Może Andromedy i Vegi potrzebują zupełnie innego kompana, a porównania były na tych samych DAPach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności