Skocz do zawartości

Odtwarzacz z iso SACD


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo dużego zadowolenia z posiadanego Xduoo x10 powolutku rozglądam się za playerem z wyższej półki.

Zaznaczam, że wybór i zakup są u mnie często dość odległe w czasie.

Niemniej opiszę czego szukam:

I

Funkcjonalność

1) obsługa streamingu 

2) Jeśli jakimś cudem to w niższej cenie jest możliwe to player bez andka

3) czytanie SACD iso - czy to tak działa jak ja myślę, że działa :P ( Cayin i5 i N3 mają taką opcję, wrzuca się iso na kartę bez formatowania i...gra ?)

4) no i jeśli natywnie by łykał 32 to byłoby generalnie bdb. Niemniej ten warunek jest powiedzmy mało realny ;)

Zależy mi by player miał siłę napędzić większe słuchawy bez dodatkowego wzmacniacza ;) 

Wiem, że wymagania dość wyśrubowane. Niemniej chciałbym zobaczyć propozycje mądrzejszych od siebie ;)

II

Brzmienie

No i tutaj mam coraz większy problem bo z jednej strony cenię sobie mega fun jaki sprawia słuchanie x10, z drugiej chcę więcej detali, nieco więcej skupienia.

Lubię - zwłaszcza wieczorem gdy zamykam oczy zapaść w muzykę i szukać w niej tego co wcześniej nie było dla mnie słyszalne, przy obecnym playerze udaj się to - niemniej ciągle zadaję sobie pytanie czy usłyszę więcej na innym (lepszym) sprzęcie?

Konkludując dobry byłby chłodniejszy player z dużą ilością przestrzeni i powietrza, dużą sceną. Dotychczas bardzo podobało mi się brzmienie lekko cyfrowe jak w FiiO x3 II. Nie słyszałem Aliena+ ale ten...jak to ktoś nazwał kliniczny chłód nie brzmi zbyt zachęcająco, a może się mylę ?

 

O moim budżecie nie będę się wypowiadał bo nie jest to zakup na teraz - właśnie kwestia znalezienia odpowiedniego sprzętu zdeterminuje na co będę odkładał środki.

Za przebrnięcie przez powyższy post dziękuję i liczę na odzew :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrePL napisał:

Cowon P1,PM,PM2, P2 odczytuje pliki ISO SACD ale one nie mają streamingu

Dzięki, ale wobec tego to nie są urządzenia, które mnie interesują ;)

Wiele wskazuje, że najlepszą opcją będzie tutaj Cayin i5...lub dziś się dowiemy co kolejne dwa modele FiiO mają do zaproponowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to tu zostaje  tylko właśnie I5 z aktualnie dostępnych odtwarzaczy. Jeśli koniecznie ma być streaming.

No jeszcze jest N3, ale on nie ma wifi i tylko bluetooth poprzez telefon/tablet pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności