Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Niedrogi wzmacniacz do Fostex t20rp Mk3 pod integrę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam swoją audio przygodę dlatego poszukuję wzmacniacza który tymczasowo współpracował będzie z ALC 1150, podbije odrobinę tony niskie oraz głośność w moich Fostexach. Zastanawiałem się nad Fiio e10k olympus 2 lub  SMSL sAp-II Pro. Z góry dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planary potrzebują mocnego sukinkota. Wspomniane Fiio jest b. słąbe, potzrebujesz min. >10x mocniej - Yamaha CR-620 (vinatge-legenda, kto ma ten rzadko sprzedaje).

 

Audiofilski DAC też mocno pomoże. Możliwe, że nie potrzebujesz więcej basu od wzmacniacza, bo jak właściwie - odpowiednią mocą - słuchawki zostaną wysterowane, to pojawi się wszystko co ma być... czyli głęboki BASSS... , na razie nie potrzbujesz jego podkreślania.

 

Pozdro! i witaj! w audioszaleństwie!

... czyli szykuj się na początek na wydatek 500-2k ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być niedrogo to przetestuj FiiO E09k http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fiio-qogir-e09k/ on ma zdecydowanie więcej mocy niż inne FiiO, więc powinien się sprawdzić.

Jeśli twoja integra ma lekko przymulony dźwięk (a większość integr tak ma) to może być to całkiem udane połączenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matkin napisał:

Planary potrzebują mocnego sukinkota. Wspomniane Fiio jest b. słąbe, potzrebujesz min. >10x mocniej - Yamaha CR-620 (vinatge-legenda, kto ma ten rzadko sprzedaje).

 

Audiofilski DAC też mocno pomoże. Możliwe, że nie potrzebujesz więcej basu od wzmacniacza, bo jak właściwie - odpowiednią mocą - słuchawki zostaną wysterowane, to pojawi się wszystko co ma być... czyli głęboki BASSS... , na razie nie potrzbujesz jego podkreślania.

 

Pozdro! i witaj! w audioszaleństwie!

... czyli szykuj się na początek na wydatek 500-2k ;)

Bardzo proszę przestań powtarzać te frazesy :) Miałem CR620 kilka lat jak i kilka wzmaków innych i spokojnie dawały one rady, np Klon Lehmanna czy nawet Aune B1 daje. Jakiś DAC powinien coś wyciągnąć, np Dragonfly nawet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opinii się naczytałem jako DAC -Yulong D18 niemożliwy do pobicia w swojej cenie, potem daleko, daleko nic..., bd polował/ poluję lub kupię nowy.

 

// mam kilka AMP'ów, wiem co piszę. Planary mają swoje oczekiwania mocowe, aby ujawnić siebie w pełnej krasie klasowości swej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matkin napisał:

Pozdro! i witaj! w audioszaleństwie!

Dziena! :D A co sądzicie o SMSL M3 Black?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tsukinowaguma napisał:

Dziena! :D A co sądzicie o SMSL M3 Black?

Wg mnie słabiutki, a nawet cherlawy ..jakby powiedział mój kierownik budowy ;)

Tam jest 108 mW@ 32Ohm, a ty poczebujesz min. 2000mW@ 32Ohm.

 

Choć jeśli szukasz mobile to się nie znam, mobile zawsze słabe. Dobry klocek waży pare kilo ;)

Wg innych może może być. Nie wg mnie. Planary wymagają, bo mają 2-3x większą membranę do poruszenia i inna technologia o innych wymaganiach to niż niskomcowe dynamiki jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzę takiego. Masz fajne słuchawki, ale za 500 to za Mao.Dozbieraj i , na prawdę, zaoszczędzisz nie kombinując z pośrednimi rozwiązaniami. Bo w tym hobby zawsze dąży się do czegoś większego. Wcześniej wymieniona Yamaha CR-620 lub inne np. CR 820 powinna wykrztusić max i dać dobrego czadu. CR 620 to za 500- 700. Jest to vintage i nie nowe, ale w tych pieniądzach to mocowo (>2000mW@ 32 Ohm) nowe zaaa... 2-4 tysiące :/ to stanowczo za dużo. Masz wymagające słuchafony i one wymagają odpowiedniego zadbania mocowego. Ja forsuję taką tezę. Możesz mi nie ufać. ... na rozwiązaniach pośrednich stracisz, czas, cierpliwość i pieniądze. Bo moc w planarach to ważna sprawa (podstawowa). 

 

Ws Yamah straych - ważne aby były.. to kłopot jest, bo skąd wiesz, ze kupując na portalu akcyjnym trafiasz sprawną sztukę... Gdybym miał taki budżet to szukałbym budżetowego, ale dobrego rozwiązania  I to jest to, ma jednak w sobie nutkę niepewności ... no i Twój DAC jest słaby  - tutaj kolejne 500-1,5k PLN się kłania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Jak ma być niedrogo to przetestuj FiiO E09k http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fiio-qogir-e09k/ on ma zdecydowanie więcej mocy niż inne FiiO, więc powinien się sprawdzić.

Jeśli twoja integra ma lekko przymulony dźwięk (a większość integr tak ma) to może być to całkiem udane połączenie.

 

Popieram. Zmuloną integrę odmuli. Mocy ma sporo. Tanio.

 

1 godzinę temu, Andrewek napisał:

Bardzo proszę przestań powtarzać te frazesy :) Miałem CR620 kilka lat jak i kilka wzmaków innych i spokojnie dawały one rady, np Klon Lehmanna czy nawet Aune B1 daje. Jakiś DAC powinien coś wyciągnąć, np Dragonfly nawet.

 

Takze popieram. Klon , b1, FCL, z palcem w nosie napędzi te fostexy. Nawet ican ifi nano dawał spokojnie radę t40 i t50 mk2.

Z tanich a mocnych i dobrych dźwiękowo rozwiązań - dac i wzmak w jednym - aune t1 - używana - w budżecie się mieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak chcesz tanio, fajnie i naprawdę z dużym wykopem to polecam najmniejszego chińskiego "lampowca" Nobsound NS-01E. 

Na ebayu do kupienia za 40-45 euro. Mam, mogę dać do testów.

Tutaj recenzja https://www.head-fi.org/f/showcase/nobsound-ns-01e-mini-tube-headphone-amplifier-stereo-hifi-amp-audio-preamp-silver.22063/reviews

Edytowane przez timex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jeszcze taki http://hifiphilosophy.com/ifi-audio-ican-nano/

Jak będziesz zainteresowany to mam taki z gwarancją jeszcze , przeskoczyłam na DX80 mi tera nano leży w pudełku. 

Używałem go do AKG Q701 i mocy  to mu nie brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności