Skocz do zawartości

Następca Sansa Clip Sport do bezstratnych formatów


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję lekko ocieplonego playera który zagra lepiej niż telefon i Sansa Sport i dobrze daje radę z odtwarzaniem Alac (ew. Flac ale odpadła by mi niepotrzebna konwersja).

Chcę aby dobrze się zgrywał z Beyerdynamic DTX 501p, Monk+, KSC75 i ew. cieplejszymi Nuforce ne-7m lub jaśniejszymi JVC FRD80 (jeszcze je testuję)

W tej chwili mam telefon Redmi 4 Prime nie jest audiofilski;) ale ma moc i nieźle gra z Beyerdynamikami i Monkami+ i KZ ZST - chcę coś o podobnej sygnaturze bo zamiennie będę używać ww. słuchawek.

 

Sansę kupiłem dwa lata temu właściwie tylko dla Beyerdynamików i tylko z tego połączenia jestem zadowolony (z Monkami też daje radę), z innymi gra trochę ciemno z niewyraźną średnicą. Poza Sansą zamiennie używam Vedię V39 która jest genialna - fajnie gra z Nuforcami ale ma już swoje lata.

Wydaje mi się, że podobnie ocieplony player jak Sport ale jaśniejszy z lepszą średnicą mógłby się sprawdzić, musi też lepiej sobie radzić z Alac/Flac niż Sansa bo ta czasem przycina.

 

Nie chcę wydawać za dużo kasy bo w dalszych planach mam jakiegoś grajka z androidem który obsługuje Tidal, Deezer - chcę coś do 300-400 zł.

Muzyka to przeważnie różne formy rocka (unikam hard-rocka), trochę metalu ale też czasem jazz klubowy, pop, reege...

 

Trochę poczytałem i spodobało mi się Fiio M3 i Xduoo X2, X3, (jeszcze brałem pod uwagę Xduoo x10, Sony a15 ale to już trochę drogo...)

Wstępnie chciałem kupić bez pytania Xduoo X3 ale podobno są trochę basowe a ja generalnie wybieram basowe słuchawki i dlatego skłaniam się do neutralniejszego? Fiio M3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Shanling M1. Małe toto ale daje dźwięk na bardzo dobrym poziomie. Wg warto dołożyć kilka, złotych i kupić coś takiego 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem x10 i mogę powiedzieć, że player jest spoko. Ma także swoje minusy, moim zdaniem czasem coś chrupnie ale jakby coraz rzadziej, a w zasadzie po ostatniej aktualizacji to ciężko z czymś takim się spotkać.

Jest rozrywkowo ale i klasyki, jazzu też na nim posłuchasz....no i ma moc ;)

Wiem, że drogo. Niemniej przy odrobinie szczęścia można go kupić taniej na allegro lub grearbest (ostatnio chodził za coś koło 550 zł z przesyłką).

Mam sporta i nie jest to zły odtwarzacz, generalnie nie pamiętam dobrze plusa ale moment przesiadki między nim a sportem utkwił mi w pamięci - sport zwyczajnie gra lepiej.

Jednak zdecydowanie słabiej, mniej żywiołowo i energetycznie i mniej dokładnie niż X10.

Edytowane przez Binambik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

To kup Shanling M1. Małe toto ale daje dźwięk na bardzo dobrym poziomie. Wg warto dołożyć kilka, złotych i kupić coś takiego 

@Jaro54 Śledziłem już rok temu informacje o tym Shanlingu ale wg mnie przyszłość jest po stronie DAP-ów z androidem i takiego mam w dalekich planach.

Teraz zwyczajnie szkoda mi kasy i trochę boję się o synergię z wymienionymi słuchawkami?? Beyerdynamik na neutralnym źródle grał tak sobie.

Szukam tylko czegoś bardziej "żywiołowego" i z bardziej przejrzystą średnicą, coś co zagra lepiej od telefonu (mam SMSL IDOL ale nie zawsze mi się chce go parować z telefonem).

 

@Binambik Sporta kupiłem dla Beyerdynamików i tu się sprawdza ale ogólnie go nie lubię - z niektórymi słuchawkami gra kluchowato.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że właśnie tak gra. Jak chcesz uderzenie, moc i dynamikę to spokojnie mogę powtórzyć polecankę x10.

Też chcę -jak Ty - wejść w andka i dapy z wyższej półki ale póki co jestem zadowolony z x10 bo to juz jednak granie z większym detalem i czuć - według mnie zdecydowaną różnicę między nim a telefonami. Proponuję nim dokonasz wyboru napisać do BigMarasa z forum i zapytać czy dla forumowicza byłaby jakaś zniżka na wspomniany player ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monkami i JVC na pewno bardzo dobrze zgrają się, mam jedne i drugie i jest bardzo w porządku. A pisałeś o następcy Sansy więc M1 jak najbardziej się nadaje. Nie znalazłem wśród swoich słuchawek żadnych z którymi M1 by sie nie polubił (9 par nausznych/ wokółusznych i przeszło 20 douszne/dokanałowe). Im lepsze słuchawki tym lepiej gra. Np. z MF100 lub Dunu Alpha jest genialna przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Z monkami i JVC na pewno bardzo dobrze zgrają się, mam jedne i drugie i jest bardzo w porządku. A pisałeś o następcy Sansy więc M1 jak najbardziej się nadaje. Nie znalazłem wśród swoich słuchawek żadnych z którymi M1 by sie nie polubił (9 par nausznych/ wokółusznych i przeszło 20 douszne/dokanałowe). Im lepsze słuchawki tym lepiej gra. Np. z MF100 lub Dunu Alpha jest genialna przestrzeń

Wiesz Jaro testowałęm go na moich cresynach c740s i na mnie nie zrobił wrażenia w stosunku do clipa sporta...

Może to wina słuchawek i synergii ale po podłączeniu ich do x10 różnica była wyraźnie słyszalna, odtwarzacz wycisnął z nich więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przetestowałem go z tak dużą ilością  że prędzej czy później musiałbym znaleźć niezgrywajace się z M1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm sam nie wiem ten Shanling jest raczej neutralny a ja wolałbym coś lekko ocieplonego do ww słuchawek...

 

Cena też trochę wysoka dla grajka którego mam zamiar używać sporadycznie.

Przeglądam oferty:

Xduoo X3 - 68 Funtów

Shanling M1 - 119 Funtów

Ibasso DX50 (refurbish od producente) - 78 Funtów

Hidizs AP60 - 75 Funtów

Fiio M3 - 49 Funtów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

 

Przypadkowo znalazłem dziś na head.fi kupon na Xduoo X3  który obniża w jednym ze sklepów z UK cenę grajka do 48 euro.

Wziąłem go bo za tą cenę to chyba warto... Pewnie nie jest referencyjny ale myślę, że nie dostrzegłbym w zwykły dzień poza domem większej różnicy na swoich słuchawkach;) A za jakiś czas i tak pomyślę o czymś z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności