Skocz do zawartości

Stereo do 2000zł


Lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam zestawu audio do 2000 zł, będzie używany do słuchania muzyki elektronicznej i bardzo rzadko do filmów (maks 5 razy w roku) jako że na audio znam się bardzo słabo zastanawiam się czy lepsze w moim pokoju będzie zestaw stereo czy może 5.1. Pokój ma 8 metrów wszerz i 6 metrów wzdłuż. Jako że w salonie od paru lat mam jamo s606 stereo ,zastanawiam się czy nie wziąć zestawu 5.1 jamo s606 plus do tego jakiś wzmacniacz. Jeżeli to ważne to wzmacniacz będzie podłączony do prodigy cube. Dziękuję za wszystkie propozycje i pozdrawiam :)

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli to ma służyć do muzyki a nie do oglądania filmów to 5.1 możesz sobie spokojnie odpuścić. Żaden amplituner w kwocie jaką chcesz wydać nie zagra jak stereo. No i w tej kwocie najlepiej jakbyś się rozejrzał za sprzętem używanym ponieważ uzyskasz znacznie lepszy stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o sprzęt używany :) No cóż, przemeblowania niestety nie zrobię bo ściane nad łóżkiem i stanowiskiem #2 mam pod kątem więc nawet jakbym chciał to po prostu nie ma jak :/  To jak, idzie coś polecić czy w moim pokoju nie można słuchać muzyki? :D Na innym forum polecili mi Dali 400 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowisko nr 2 co to jest? jaka jest przestrzeń pomiędzy tym stanowiskiem a ścianą ukośna?

a jaka jest odleglość od stanowiska nr 1  do okna po lewo w ścianie?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... Powiedzmy to wprost - ten rozkład jest beznadziejny, niestety.

Gdybyś mógł to trzeba się do tego zabrać tak - opróżnić pokój, ustawić sobie sprzęt, zapełnić pokój "gratami" pod ustawiony sprzęt.

Amen.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że nie jestem audiofilem, po prostu lubię jak coś dobrze gra więc polećcie coś co waszym zdaniem jest dobre do muzyki elektronicznej, i będzie miało szybki i krótki bas tak jak powiedziała to osoba na innym forum :) 

 

Jako że nie potrafimy się dogadać daje zdjęcia mojego pokoju, może to w czymś pomoże 

Tu gdzie dałem czerwone kwadraty myślałem nad postawieniem kolumn
https://drive.google.com/open?id=0B6ceg1Wxbr1pRmF4UmhfWjJDa1k

https://drive.google.com/open?id=0B6ceg1Wxbr1pSjdzVTdRbHZyQXc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Oskar2905 napisał:

W pokoju 48m2 chcesz polecić kolumny podstawkowe...? Tu duże podłogówki z 30cm wooferem by się przydały.

 

Jak chcę nagłośnić całe takie pomieszczenie to i 2 x 30 cm by się przydało. Można też umieścić podstawki przy stanowisku i nagłośnić tylko okolice biurka fotela itp. Szczególnie, że to tylko 2k na sprzęt więc pewnie będą to monitory studyjne. 

 

No i są podstawki takie jak Harbeth 40.2 czy Klipsch Cornwall pomijając już budżet oczywiście :) 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawki  będą bardziej ustawniejsze,

zacznij rozglądać się za czymś konkretnym jak wzmak/amplituner, kolumny 

ja przy takim umeblowaniu postawił bym na kolumny  podstawkowe,

albo zrób przemeblowanie i weź podłogówki.

ewentualnie  weź podłogówki  i kombinuj z ich ustawieniem

jak by nie patrzył dalej jesteś z ręką w nocniku albo spodniami do kolan( sorki ale :D) czyli w pkt wyjścia.

jeden dobry wzmak już poszedł więc jest o jednego mniej

:P

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd mi to wiedzieć??? zapytałeś się o podłogówki jakieś dobre i dostałeś  odp.

przy takim zagospodarowaniu pokoju jak u Ciebie wg mnie lepiej sprawdzą sie podstawki (wieksze mozliwości jesli chodzi o ustawienie)

ale Ty zrobisz jak będziesz chciał i co chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności