Skocz do zawartości

Konwersja z Alac na Flac w Macu


Mcarto

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ja najłatwiej doraźnie konwertować bezstratną zawartość biblioteki iTunes (Alac) na Flac.

Zawsze słuchałem muzyki na grajkach w formacie mp3 ale karty są coraz tańsze, technika idzie do przodu wiec postanowiłem przejść na format bezstratny ale większość playerów nie obsługuje Alac.

 

Nie chcę rezygnować z iTunes bo jest dla mnie genialny, dość dobrze gra i łatwo mi się w nim zgrywa płyty. Potrzebuje tylko jakiegoś sposobu aby na podłączonego playera wgrywać muzykę w formacie Flac. Doraźnie używam Media Human Converter ale nie jest on najwygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SlawekR napisał:

XLD i nic więcej nie potrzebujesz

 

 

Czy w przypadku XLD mogę od razu muzykę zgrać na playera?? bez tworzenia niepotrzebnych katalogów.

 

XLD nie jest programem zatwierdzonym wiec muszę w celu jego instalacji zmienić ustawienia zabezpieczeń - czytałem o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mcarto napisał:

Czy w przypadku XLD mogę od razu muzykę zgrać na playera?? bez tworzenia niepotrzebnych katalogów.

 

XLD nie jest programem zatwierdzonym wiec muszę w celu jego instalacji zmienić ustawienia zabezpieczeń - czytałem o nim.

 

 

XLD służy do konwersji każdego formatu na każdy, to bardzo wydajne i uniwersalne narzędzie, ale służy tylko do tego. To nie jest program do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.

 

I z całą pewnością ten program nie zrobi krzywdy Twojemu systemowi. XLD jest znany i uznany od lat i nie wymaga nawet uprawnień administratora. A że nie jest w sklepie, a dostępny ze strony, cóż, tak to bywa z programami niekomercyjnymi Open Source. To samo jest Firefoxem i Thunderbirdem i dziesiątkami innych. I nie oznacza to, że są one z definicji groźne. Jeśli tylko będziemy je instalować ze znanych i zaufanych źródeł, a nie dziwnych stron, to wszystko będzie ok.

Stąd: http://tmkk.undo.jp/xld/index_e.html

jest bezpieczny, tak samo z Macupdate.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SlawekR napisał:

 

 

XLD służy do konwersji każdego formatu na każdy, to bardzo wydajne i uniwersalne narzędzie, ale służy tylko do tego. To nie jest program do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.

 

I z całą pewnością ten program nie zrobi krzywdy Twojemu systemowi. XLD jest znany i uznany od lat i nie wymaga nawet uprawnień administratora. A że nie jest w sklepie, a dostępny ze strony, cóż, tak to bywa z programami niekomercyjnymi Open Source. To samo jest Firefoxem i Thunderbirdem i dziesiątkami innych. I nie oznacza to, że są one z definicji groźne. Jeśli tylko będziemy je instalować ze znanych i zaufanych źródeł, a nie dziwnych stron, to wszystko będzie ok.

Stąd: http://tmkk.undo.jp/xld/index_e.html

jest bezpieczny, tak samo z Macupdate.

Dzięki, sprawdzę ale wymagał on uprawnień administratora a nie tylko zgody na instalacje spoza systemu Apple, od lat nic nie zainstalowałem co wymagało zdjęcia zabezpieczeń.

Sprawdzę linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, w sumie już nie pamiętam w tech chwili, używam od dawna i dawno też instalowałem. Ale skoro dodaje kodeki w systemie, to być może faktycznie wymaga. Poza tym potrafi czytaś obrazy ISO. 

Cóż, jak się  obawiasz, to nie instaluj :) Ale coś lepszego od XLD raczej trudno znaleźć. A co do zabezpieczeń, to dawniej nie było aż takiego obostrzenia ustawionego domyślnie, na instalacje aplikacji wyłącznie ze sklepu, dlatego może i nie wołało. Ale wiele aplikacji niedostępnych w sklepie od zawsze było instalowanych w ten sam sposób. To nie są jakieś szczególne zabezpieczenia tylko zezwolenie "zezwól na instalacje z dowolnego źródła". A nie każda aplikacja ląduje w sklepie, bo wymaga to często dodatkowych nakładów od twórców, w związku z polityką Apple.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę jednak przy MediaHuman. W sumie sama konwersja z Alac na Flac to tylko zamiana danych a do zgrywania płyt na ALAC czy mp3 używam i tak iTunes.

 

W sumie to doraźny problem bo chciałem zgrać na Sanse Sport kilka kawałków w lepszej jakości. Na spokojnie zgram sobie wszystko do Flac bo miejsca na dysku i tak wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności