Skocz do zawartości

Fiio e11k vs SMSL sAp 5


visage

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze do tego typu muzyki co słuchasz te słuchawki  raczej są słabe. Wiem to z doświadczenia słuchania JBL E45BT i jeszcze jakichś tam E.

E55BT są za około 450, a w tej cenie możesz kupić masę lepszych: ultrasone hfi580, custom one pro, soundmagic hp150/151. Już w cenie 200zł znajdziesz lepsze niż te JBL, np. JVC S680 albo AKG K518 DJ. 

Wzmacniacz to raczej właśnie do tych hfi580/cop/hp150 bardziej, ale jak już się upierasz to wydaje mi się, że jak słuchasz tych gatunków to SMSL sAp-5 jest lepszy. Ja osobiście nie mam zaufania do firmy Fiio a to dlatego, że choćby bass boosty z E10 i E10K zamulają. Zamiast uderzenia, niskiego "ciśnieniowego" basu wprowadzają "buczący" nieprzyjemnie, w dodatku dużo go przez co zalewa strasznie wokale. Ja bym nie wchodził w E11K. sAp-5 wg opinii ma podbity midbas/kickbas a więc nie powinien mulić a bardziej uderzać po bębenkach. Dźwięk pewnie podobny. To ta sama klasa raczej

 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ultrasone oraz custom one pro nie mieszczą się w moim budżecie. Te soundmagic to całkiem ciekawa propozycja ale czy to nie są bardziej studyjne słuchawki które na telefonie będą po prostu grały kiepsko? Wybaczcie za takie głupie pytania ale nie znam się do końca na sprzęcie audio ale mam nadzieje ze mnie nakierujecie na właściwa drogę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego DAC/AMP zewnetrzny przejmie rolę przesyłania i wzmacniania dźwięku bezpośrednio do słuchawek dlatego nie trzeba będzie się martwić czy telefon sobie z tym poradzi. Telefon będzie miał za zadnie jedynie przesłać sygnał do DAC/AMP a on dalej sobie poradzi już.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.07.2017 o 07:00, visage napisał:

Czyli Soundmagic hp150 i któryś z tych wzmacniaczy będzie dobrym zestawem? Postanowiłem jechać do mp3store w Katowicach i tam przetestuje wszystko

Do tych Soundmagic byłby dobry np. SMSL M3. Słuchałem HP151 z nim (to samo co HP150 tylko poprawiona konstrukcja). Oczywiście mają zastosowanie studyjne, ale można ich spokojnie słuchać dla zabawy. Nisko schodzą basem, nie uderzają super mocno, ale potrafią zawibrować z M3 (z integrą nie), wysokie tony bardzo dobre, średnica raczej taka "zwykła". Scena jest naprawdę dobra, pozycjonowanie tak samo 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności