Skocz do zawartości
  • 0

Uniwersalne słuchawki otwarte/półotwarte – zmiana Takstar Hi2050 (modowane) na Somic v2?


ticalion

Pytanie

Cześć. Od jakiegoś czasu posiadam Takstary Hi2050 (obecnie sprzedawane jako ISK hf2010?) zmodowane metodą polecaną przez Perula. Napędzane są SMSL m2 lub dziurką w Mac Mini 2012. Było to moje pierwsze przejście na słuchawki otwarte/półotwarte i chciałbym się dalej z tą konstrukcją zmierzyć. 

 

Ogólnie jestem zadowolony z dźwięku, jednak chciałbym wskoczyć oczko wyżej i z powodu zachwytów wylewających się po Internecie zainteresowałem się Somic v2. Z racji tego, że słucham bardzo zróżnicowanej muzyki – od elektroniki (np. M83, Kavinsky, The Prodigy, Gorrilaz) przez jazz (np. Oddarang), soul, blues, rock, garage, nujazz / akustyczny hip-hopu (np. Bonobo, 20syl, Brock Berrigan, David Cutter Music), filmową po muzykę lat 70’-80’ (rodem ze Strażników Galatyki :)) – słuchawki muszą sobie z tym wszystkim dobrze radzić :)

 

Obecnie wydaje mi się, że w Hi2050 góra potrafi czasem zakłuć(główne w elektronice) a dół mógłby być trochę „pełniejszy”. Lubię ich klarowność ale po dłuższym posiedzeniu podczas pracy potrafią czasem zmęczyć zamiast zrelaksować. Ideałem byłaby ugładzona detaliczność.

 

Jak zatem mają się do obecnych słuchawek tak zachwalane Somic v2(podobno dźwięk jak z kilkukrotnie droższych)? Może ktoś je porównać? Warte przejścia z obecnych? Szukać dalej? Budżet 200-300 zł mi pasuje.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chcesz iść w górę to dołóż 100 pln i kup Musical Fidelity MF200 na alledrogo z darmowym shipem. Mam MF100 (zamknięte a grające taką przestrzenią jak otwarte). MF 200 są półotwarte ale grają jeszcze lepiej. Dla mnie wada otwarte, bo korzystam w środkach komunikacji i niechcę by moja muzyka komuś zakłócała spokój. Dlatego wybrałem MF100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam słuchawek do odsłuchu w domu(także do słuchania podczas pracy), więc otwarta/półotwarta konstrukcja nie jest przeszkodą a nawet poprawi komfort noszenia/wentylacji uszu. Sprawdziłem MF-200 na szybko(cena bardzo niska na allegro w stosunku do sklepowych, to oryginały?), ale nie ma dużo opinii. Są estetyczne ale jest to konstrukcja chyba nauszna i podejrzewam, że po godzinie mogą być niezbyt wygodne. Nie szukam przebasowionych "mułów" ale z recenzji także wynika, że jednak są pewne braki w basie i brzmienie jest "energetyczne". Martwi mnie się opinia o sybilowaniu, ostrej górze i trochę mieszanej jakości dźwięku. Mam obawę, że całość byłaby dosyć bliska obecnym hi2050.

Miałeś do czynienia może z Somicami v2? Można jakoś porównać?

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za polecenie. Poczytam. Na szybko przejrzenie 2 opinii/recenzji jednak zwróciło moją uwagę ponownie na minusach w postaci "braków w basie". Mocno odczuwalne, masz doświadczenie z tymi słuchawkami? Zwłaszcza pod kątem uniwersalności dla słuchanej przeze mnie muzyki.

Powoli zaczynam się zastanawiać czy nie zaryzykować po prostu Sennheiserów HD6xx z Massdropa (czyli HD650 w granatowym kolorze, z trochę krótszym kablem). Budżet co prawda 3x Somiców i sporo czekania, ale może po tym ruchu poszukiwania idealnych słuchawek by się zakończyły ;)

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, ticalion napisał:

Budżet co prawda 3x Somiców i sporo czekania, ale może po tym ruchu poszukiwania idealnych słuchawek by się zakończyły ;)

Raczej budżet niemalże 5x Somiców po opłatach importowych i czekanie prawie pół roku.

 

Co powiesz na Fidelio X2 - nowoczesne granie w stylu hd650?

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Caution napisał:

Raczej budżet niemalże 5x Somiców po opłatach importowych i czekanie prawie pół roku.

 

Co powiesz na Fidelio X2 - nowoczesne granie w stylu hd650?

Miałem nadzieję, że razem z ewentualnym vatem wyjdzie maksymalnie ok. 900 zł a jak udałoby się bez to ok. 750 zł :) Nie robiłem jeszcze zakupów na Massdrop, nie wiem jak wygląda sprawa z naliczaniem opłat.

 

Fidelio X2 to dobra propozycja i są jak najbardziej w kręgu moich zainteresowań, praktycznie od momentu ich pojawienia się na rynku. Nie miałem przyjemności ich posłuchać, ale ze wszelkich recenzji oraz opisów wynika, że jest to dokładnie to czego szukam. Podejrzewam, że to mój "graal" nawet bardziej niż HD650/HD6xx(one raczej kuszą promocją na massdropie). Fidelio X2 są chyba bardziej uniwersalne, łatwiejsze do napędzenia, nawet wizualnie bardzo mi odpowiadają. Niestety cena 1100-1200 zł sprawia, że skutecznie odbijam się od decyzji o zakupie. Była na początku roku w Szwecji (mam tam znajomego) jakaś super obniżka za (chyba) 500 zł, którą zupełnie przegapiłem. Brałbym bez zastanowienia w tej cenie :/

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To się mocno przeliczyłeś, bo wyszłoby cię to nie mniej jak 1060 zł. Też sądziłem, że massdrop to niezły interes dopóki sam tam nie kupiłem. Nie zaniżają ceny przedmiotów, a szanse na uniknięcia VAT są zerowe. Celnicy biorą 80 zł za samą usługę celną plus vat i ew cło wliczając to koszt przesyłki.

 

Mi wczoraj właśnie przyszły nowe Fidelio X2 kupione za 635 zł. Swoje pierwsze wrażenia opisałem tu. Aktualnie kupisz je trochę drożej, bo za 770 zł z dostawą.

Edytowane przez Caution
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności