Skocz do zawartości

Karta dźwiekowa z bardzo dużą sceną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Planuję niedługo kupić słuchawki Ultrasone HFI-580/780, stąd ten temat. Funkcję DACa w odsłuchu pełni SMSL M3, dodatkowo podłączam do niego wzmaka Cayina C5. Niby jest to super połączenie, bo są tak zestrojone, że nawzajem uzupełniają swoje luki w brzmieniu, lecz M3 ma jedną dużą wadę. W recenzji M3 chwalony jest za scenę a tymczasem podczas odsłuchu czy to Ultrasone HFI-580 czy Soundmagic HP151, M3 tą scenę znacznie zawęża. Owszem ma dużą dynamikę, zgniata integrę pod tym względem, ale ma zdecydowanie za małą scenę. Mi chodzi o efekt niemalże 3D. Dużo oglądam filmy i słucham muzyki. Też ważne, żeby karta dźwiękowa zgrała się z Cayinem. Cayin ogólnie jest neutralny w brzmieniu, ma super średnicę i wysokie. Bas w midbasie raczej jest "zwykły" a dociążony mocno zostaje subbas. Dlatego raczej chodzi o kartę dźwiękową dynamicznie grającą, bez mulącego basu, z mocnym wykopem, a co przecież najważniejsze ponadprzeciętną sceną.

Raczej będę szukał używki na olx/allegro i polował na zamianę za M3 z ew. dopłatą, a więc cena nowej karty dźwiekowej - max. 500-600zł.

Wybór raczej ukierunkowuje bardziej w stronę gamingowych kart dźwiękowych typu Sound Blaster / Xonar, ponieważ mają dodatkowe systemy powiększania sceny oraz są chwalone za bardzo dobrą jakość dźwięku. 

A może po prostu Cayina zamienić na wzmacniacz iFi iCan Nano z systemem kreacji sceny w 3D? 

 

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

Imo potrzebujesz otwartych słuchawek

Otwarte niestety odpadają choćby z uwagi na to, że słucham bardzo głośno muzyki i nawet na zamkniętych mocno słychać na zewnątrz to czego słucham. Po za tym też oprócz sceny liczy się dla mnie dynamika i mocny, szybki bas. Chociaż jesli mowa już o otwartych to całkiem niedawno brałem pod uwagę Ultrasone HFI-2400, ale przy nich z kolei pojawia sie problem z dostepnością używek. 

Godzinę temu, Palpatine napisał:

W tej cenie to AIM SC808 i dobrze dobrać Opamp'y. W tej cenie, ciężko o lepszą kartę.

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Miałem i bardzo polecam.

iFi iCan Nano chyba nie słynie ze zbyt szerokiej sceny?

Faktycznie ten AIM jest mocno polecany, ale niestety nie mam komputera stacjonarnego tylko ultrabooka i niestety wybór zawęża się tylko do zewnętrznych kart.

Myślałem nad Sound Blasterem E5 / G5 - podobno klasa Xonara Essence ST. Podobno właśnie w zakresie sceny są do siebie bardzo podobne a Essence ST z tego co czytałem to nie byle jaka karta :) Może byłyby dobre? Mają same dobre opinie

 

Właściwie w iFi trochę bez sensu wchodzić, bo biorąc pod uwagę Cayina C5 - jest jednym z lepszych wzmacniaczy w tej cenie w zakresie sceny. To właśnie bardzo dobra średnica, subbas i scena wyróżnia ten wzmacniacz a iFi zapewne dużo by nie wniósł, bo M3 i tak tą scenę by zawęził. 

 

EDIT: Jeszcze raz tam pamiętam polecałeś mi Aune X1S, ale nie mam niestety tyle kasy, chociaż Cayin C5 kosztuje tyle samo co Aune (1000zł) i kupiłem go za 350, więc wszystko możliwe. W recce wyczytałem, że X1S ma większa scene niż SC808 :o 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej właśnie martwię się o synergię z Cayinem. Dobrze byłoby, gdyby karta uzupełniała luki Cayina. Scena nie należy do luk w tym wzmacniaczu, bo jest naprawdę duża, ale czym większa scena tym wiekszy banan :D Cayin jak już pisałem dociąża mocno subbas (na basowych słuchawkach mocno da się to odczuć, potrafi być naprawdę mocarny nieraz), midbas raczej taki, że nic w nim niezwykłego nie ma, ale jest w miarę. Średnie są super, wysokie też. Ogolnie gra liniowo. Recenzja o nim mówi całą prawdę. :) 

Dlatego nie wiem czy tu ten Dragonfly Red nie bedzie za ostry, bo pisałeś mi, że z Nightawk Carbon było ostro. Tym bardziej, że Cayin potrafi solidnie pokłuć w uszy, oczywiście w pozytywnym sensie. X1S czytałem, że liniowo gra, więc byłby ok, ale nie wiem czy go kupię, bo obecnie używkę widzę za 900zł. Znacznie za dużo.. 

Też tak jak zaznaczyłem, nietylko ważna jest ta scena - oczywiście to dla mnie podstawa, ale ważny jest przede wszystkim styl grania karty, bo jak karta będzie miała bardzo ostre wysokie tony to może być nieprzyjemnie z Cayinem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Play napisał:

to może wymiana m3 i cayina na X1s?

Ogólnie też nie pomyślałem o tym, ale raczej Cayina nie chcę ruszać, bo jest naprawdę bardzo dobry. Potrafi dosłownie "odmulić" niemalże każde słuchawki z rozlewającym się po średnicy basem, np. JVC HA-MR60X. Raczej preferuję właśnie, żeby osobna karta dźwiękowa z osobnym wzmakiem się wzajemnie uzupełniały. W X1S używanym samodzielnie, bez żadnego wzmaka, bałbym się o nieco przesadzoną neutralność przekazu. W recenzjach to zaznaczyli - jest neutralniejszy w brzmieniu niż AIM SC808, ma mniejszą dynamikę, bas, wysokie, ale za to większą scenę. Też nie jest tak, że samą sceną człowiek żyje. Dla mnie też jak napisałem liczy się dynamika i bas. Ogólnie jestem bassheadem, ale o bas w HFI-580 / 780 się nie boję, bo i tak osobno kupuję jakieś basotłuki, ale ważne, żeby po prostu ten bas nie został zaniedbany, a żeby miał w sobie szybkość, dynamikę i w miarę dużo mocy. 

Ogólnie rozmyślam nad takimi połączeniami: 

- Aune X1S + HFI-580 / 780

- Aune X1S + Cayin C5 + HFI-580/780 (w tym przypadku w grę wchodzi zakup po jakimś czasie)

- Sound Blaster G5 / E5 (ten E5 konkuruje z Asusem Xonarem ST, który podobno lepszy niż AIM) + Cayin C5 + HFI-580 /780

 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Ostatnią opcję możesz pominąć, Karty SB są bardzo słabe, a Xonar ST lepszy od AIMa nie jest.

Takie rozważ pierwsze dwie opcji podejmij ją według własnego budżetu.

Aune X1S jest dla mnie stanowczo za drogi. Mógłbym uzbierać i kupić go, ale to raczej musiałbym najpierw go odsłuchać, może jak byłbym w najbliższym czasie w Bydgoszczy to do mp3store może wstąpię, może będą mieli tego Aune. 

Ogólnie chciałbym kupić tego AIMa, ale jak na złość co dobre i tanie to i tak nie w zasięgu ręki, bo w żaden sposób raczej nie podłączę wewnętrznej karty do ultrabooka z integrą... 

 

Może najpierw kupię słuchawki HFI-580/780 i potem w najbliższym czasie wybiorę się do mp3store i co dam radę przesłuchać to przesłucham i zadecyduję co i jak a jak nie to trudno trzeba będzie ryzykować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 09:08, BamboszeK napisał:

Nie ma co się oszukiwać że źródło magicznie wyczaruje ogromną scenę. Słuchawki tutaj grają dużo większą rolę. Możesz ewentualnie sprawdzić jakieś DSP, coś w stylu crossfeed albo Dolby Headphones.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem już do czynienia ze scenicznymi słuchawkami. Sam posiadałem Ultrasone HFI-580, które według mnie miały lepszą scenę niż AKG K550. Po za tym miałem też na swoich uszach Soundmagic HP151 i Custom One Pro, które bardziej stawiają na szerokość sceny niż głębię. Jak napisałem w temacie kupuję HFI-580 albo 780, więc tutaj nie mają znaczenia słuchawki, tylko Imo źródło z tego względu, że te Ultrasone są już mocno sceniczne

SMSL M3 ma węższą scenę niż integra w moim ultrabooku Dell XPS 12 (w nim słyszę największą scenę spośród wszystkich integr z jakich miałem okazje słuchać) i także od Realtek ALC1150. M3 mogę śmiało stwierdzić, że zawęża tą scenę względem mojej integry o jakieś 25-30% także dosyć mocno, podczas gdy podłączając pod M3 Cayina C5 mam już w rezultacie o jakieś 10% scenę większą niż na integrze. Tak to słyszę :) 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności