Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K702 jaki wzmacniacz z integrą?


nowmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę w niedługim czasie w posiadaniu K702 więc czas pomyśleć o wzmacniaczu, jak czytał w różnych źródłach słuchawki są wymagające pod tym względem...

 

Słuchawki będą wykorzystywane do grania w FPSy na konsoli ps4, więc dac będzie podpinany przez optyka.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na wzmacniacz 1500 zł

 

Przez ostatnie 2-3 dni szukałem czegoś na własną rękę...

Znalazłem Aune X1s i SMSL M6 pytanie tylko czy dadzą radę z tym słuchawkami a może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Zastanawiam się jeszcze czy w moim przypadku, gdzie słuchawki będą głównie wykorzystywane do ps4, czy jest w ogóle mi potrzebny nie wiadomo jaki dac, czy warto się wykosztować?

Wszak od dac i k702 wymagam dużej sceny i przestrzeni, w skrócie zależy mi na bardzo dobrym pozycjonowaniu dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sound John podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Koledzy dobrze sugerują, jeżeli chodzi o przestrzeń to mojo jest pod tym względem naprawdę niezły, przekłamuje trochę barwę instrumentów i brakuje czasem wybrzmień, ale to dopiero jego starszy brat potrafi przeskoczyć, warto posłuchać, bo to niepozorne pudełko dużo potrafi, może to będzie właśnie to czego szukałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo jest fajny, gdy szukamy czegoś, co możemy zabrać ze sobą w razie czego. Dźwiękowo jest nieco cieplejszy i gładszy w odbiorze, więc jeśli nie na tym nam najbardziej zależy (a Tobie chyba nie) to trudno go postawić ponad S16. 

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mayster napisał:

Mojo jest fajny, gdy szukamy czegoś, co możemy zabrać ze sobą w razie czego. Dźwiękowo jest nieco cieplejszy i gładszy w odbiorze, więc jeśli nie na tym nam najbardziej zależy (a Tobie chyba nie) to trudno go postawić ponad S16. 

mojo jest fajne bo ma wszystkie wejścia cyfrowe przez co można w domu podpiąć pod każdy sprzęt

wada jest oczywiście jedna - trzeba ładować - długo (5h)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune jest dużo lepszym wyborem.

 

Jest przede wszystkim o niebo lepszą bazą pod późniejsza rozbudowę toru. Dac w Mojo jest zauważalnie gorszy od tego z S16. Wyjścia zbalansowane to też duży ficzer, którego Chord nie posiada. 

Jesli szukamy klocka do użytku stacjonarnego, to bym na Mojo nie patrzył wcale.

Gdyby nie to że ma być to źródło do pracy z konsolą, to bym generalnie polecił Cayin HA-3.  Ale brak wejść innych niż USB i analog przekreśla tutaj konstrukcje, a był by to duże lepszy sprzęt pod te AKG.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam używam stacjonarnie Mojo i polecam i żeby nie było, konfrontowałem go z dużymi klockami, M-DAC, Cayin HA-3, Marantz HD-DAC1, TEAC, Questyle CMA600i i dopiero ten ostatni to dla mnie wyższy poziom. W ślepym teście właściciel Cayina nie rozróżnił go od Mojo jak porównywaliśmy. Funkcjonalność i różnice w barwie pomijam. Nie zaszkodzi posłuchać i samemu wyrobić sobie opinię.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo to małe ,niepozorne pudełko wielkości większego pudełka do zapałek, ale gra bardzo dobrze jak na takiego malucha.

Wyraźnie i ładna barwa przekazu.

Ale jak ma być "Wszak od dac i k702 wymagam dużej sceny i przestrzeni, w skrócie zależy mi na bardzo dobrym pozycjonowaniu dźwięku."

To wydaje się już że z X1s   scenowo by przegrał, a szkoda by z K702 ograniczać ich największą zaletę jaką jest wielka scena.

Tak że wolałbym jednak S16, bo ma większe możliwości i moc, napędzi już i planary spokojnie.

Chyba że priorytetem jest słuchanie w terenie, to Mojo jest najlepszym wyborem.

Choć ja wolałbym dołożyć trochę i mieć S6.https://audeos.pl/pl/p/Aune-S6-32bit384kHz-DSD-DXD-DAC-i-wzmacniacz-sluchawkowy-BAL-czarny/703

 

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściami zbalansowanymi bym się nie przejmował, jeżeli coś gra dobrze to nie musi się dodatkowo wspomagać układem zbalansowanym.

Jak wspomniałem warto najpierw porównać i posłuchać samemu, a nie opierać się wyłącznie na opiniach, bo każdemu podoba się co innego.

Ja posłuchałem i wybrałem Chorda Hugo :P  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tym s6, następca s16, według tego co czytałem bardzo udanym...

 

Zanim przeczytałem o s6, przyszła mi myśl, żeby odłożyć zakup na miesiąc i kupić Matrix Quattro II lecz nie jestem pewien jak z opłacalnością... W końcu wzmacniacza z słuchawkami (k702) będę używać jedynie do konsoli, czasem do muzyki lecz żaden ze mnie audiofil :)

 

Sprzęt kupuję na lata więc też nie chcę się przesadnie spieszyć, żeby potem nie żałować.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

A gdzie w Katowicach można dokonać takiego odsłuchu?

W takim euro agd to wątpię ale może się mylę :)

 

Edytowane przez nowmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nowmat napisał:

Poczytałem o tym s6, następca s16, według tego co czytałem bardzo udanym...

 

Zanim przeczytałem o s6, przyszła mi myśl, żeby odłożyć zakup na miesiąc i kupić Matrix Quattro II lecz nie jestem pewien jak z opłacalnością... W końcu wzmacniacza z słuchawkami (k702) będę używać jedynie do konsoli, czasem do muzyki lecz żaden ze mnie audiofil :)

 

Sprzęt kupuję na lata więc też nie chcę się przesadnie spieszyć, żeby potem nie żałować.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

A gdzie w Katowicach można dokonać takiego odsłuchu?

W takim euro agd to wątpię ale może się mylę :)

 

 

Mp3store, ale musiałbyś przedzwonić czy jest / może być w Katowicach.

 

Audiostyl ma na pewno demo S6 na miejscu, bo wczoraj tam byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S16 najlepszy jest po usb, po optyku nie porównywałem, jest ok ale chyba trochę słabiej. Po coaxie jest bardzo czuły na transport. 

 

Niektóre z tych rzeczy wymienionych w temacie jeśli znaleźć je w dobrej cenie to można brać. Ja bym patrzył na całość, nie tylko na samo brzmienie. 

 

Tylko powiem, że nie trzeba wydawać jakiejś konkretnie dużej kasy, aby się cieszyć dźwiękiem i by słuchawki były dobrze napędzone. Dla mnie taki oDAC+the wire to 95% s16 z tym , że w aune te 5% to przyjemniejsze brzmienie i granie z lepszym wyczuciem, różnica w SQ jest marginalna. Do The wire można dać innego daca i mieć inne efekty (bo zarówno s16 jak i oDAC są dość liniowe), żeby mieć dobry dźwięk to nie trzeba brać koniecznie DAC z wyższej półki. Różnice są dość małe, a słuch i tak adaptuje się do dźwięku szybko. Nie można cały czas siedzieć i tylko analitycznie słuchać przełaczając się co lepiej gra. Wystarczy, że dźwiek który słyszymy nie ma większych ułomności. Do konsolki w takim razie ja polecałbym na początek The Wire + np. D03k a z czasem po odsluchać dobrać do tego lepszego DAC (choć może nie będzie potrzeby). Byłaby to jedna z tańszych opcji i nie koniecznie gorsza. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie stanie na S6, raczej w moim przypadku nie opłaca się inwestować wyższą półkę...

 

Szkoda, że ten Cayin HA-3 nie ma optyka, pewnie nie ma jakiegoś sposobu, żeby to podłączyć pod ps4?

Ewentualnie dokupić coś taniego, żeby móc podłączyć pod konsole.

 

 

Edytowane przez nowmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności