Skocz do zawartości

Pad ~150zł PC


above4ll

Rekomendowane odpowiedzi

Warto zapolować na pada od Xboxa One - pojawia się często w promocjach w X-Kom, Komputronik itp. chyba za podobne pieniądze. Jeśli nie, to warto rozważyć dopłatę do niego - nadal ma pewne problemy, ale jest wygodniejszy, kabel jest wypinany, a można się też wyposażyć w adapter bezprzewodowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 11:26, maciux napisał:

Warto zapolować na pada od Xboxa One - pojawia się często w promocjach w X-Kom, Komputronik itp. chyba za podobne pieniądze. Jeśli nie, to warto rozważyć dopłatę do niego - nadal ma pewne problemy, ale jest wygodniejszy, kabel jest wypinany, a można się też wyposażyć w adapter bezprzewodowy.

Pad X360 też ma wersję bezprzewodową.

Oba są praktycznie tak samo wygodne (jeśli chodzi o ten aspekt, to nie mają sobie równych), ale też bym teraz brał ten od Xboksa One. Na Allegro jest do wyrwania spokojnie poniżej 150 zł za nowy (z adapterem wyjdzie ponad budżet).

Chyba że autorowi bardziej leżą konstrukcje typu DualShock. Samego DualShocka można też użytkować z PC, ale nie polecam. Więcej problemów z kompatybilnością, no i wyjdzie jeszcze drożej. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pad do Xboxa jest fajnie kompatybilny z Windowsem. mam pada od PS4 i musiałem kombinować z mapowaniem, także inne pady pewnie będą miały podobny problem. no i jak to mówią - jest pad do PS, do Xboxa i długo długo nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Play napisał:

pad do Xboxa jest fajnie kompatybilny z Windowsem. mam pada od PS4 i musiałem kombinować z mapowaniem, także inne pady pewnie będą miały podobny problem. no i jak to mówią - jest pad do PS, do Xboxa i długo długo nic ;)

 

A o ds4windows dzieki ktoremu dual shock widoczny jest w systemie jako xbox one controller slyszal? :) Do dual shocka 3 od ps3 uzywalem kiedys ds3tool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał, kombinował i ciągle mi coś nie stykało ;) może ja źle coś robiłem, może ciemnica mnie jakaś napadała. W każdym razie i tak na kompie prawie nie gram teraz, więc mi to Lotto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, qjin napisał:

Ale po co? Pada od Xboksa podlaczasz i sie niczym nie przejmujesz. :) I wychodzi taniej. I dla wielu bedzie wygodniej. Kiedys myslalem, ze Dualshockow nic nie pobije, jesli chodzi o komfort i wytrzymalosc. Do czasu pada od x360. ;)

 

Po co? Jak masz ps3 albo ps4 to oznacza to ze nie musisz juz nic kupowac aby miec pada ktory dziala swietnie z pc. Standardowy pad od x360 nie dzialal z pc tylko trzeba bylo kupic drogiego dongla bo nie dzialal po kablu albo specjalna wersje x360 gamepad for windows. Dopiero ten od one dziala normalnie po kablu. Ja mam xbox one controller i ds4 i na pc gram raz tym, raz tym w zaleznosci od typu gry i moge powiedziec ze nie widze roznicy bo obydwa dzialaja rownie dobrze, dual shock oczywiscie z wlaczonym ds4windows. Trzeba sie jedynie nauczyc ze A to krzyzyk, B to kólko itd ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno kupowałem pada, zdecydowalem się na ten od xboxa one s w ostaniej wersji z kablem pc (mam akumulatorki i ładowarke, zobacze czy mi bluetooth działa i jazda) nie zdąrzyłem przetestować. Jutro montuje maszynę, jak nie będzie problemów to instaluję darmowego Ryse: Son of Rome i intensywnie go obadam :D.  Robi dobre wrażenie. Mało gralem na padach jak juź to tych od PSa, wiec jak kiedyś u znajomego przyszlo mi grać na tym od 360tki to jakoś dziwnie. Nowy wydal mi sie zgrabniejszy i bardziej dopracowany, wierzę, że zmiany miały sens. Dużo osób zreszta go poleca. 200zł to dość dużo jak za pada, ale uniwersalność i zalety używania go w środowisku windows właściwie nie pozostawiają miejsca do wahania. :)

 

Może @adikadik ma jeszcze na sprzedaź? 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Spawn napisał:

 

Po co? Jak masz ps3 albo ps4 to oznacza to ze nie musisz juz nic kupowac aby miec pada ktory dziala swietnie z pc. Standardowy pad od x360 nie dzialal z pc tylko trzeba bylo kupic drogiego dongla bo nie dzialal po kablu albo specjalna wersje x360 gamepad for windows. Dopiero ten od one dziala normalnie po kablu. Ja mam xbox one controller i ds4 i na pc gram raz tym, raz tym w zaleznosci od typu gry i moge powiedziec ze nie widze roznicy bo obydwa dzialaja rownie dobrze, dual shock oczywiscie z wlaczonym ds4windows. Trzeba sie jedynie nauczyc ze A to krzyzyk, B to kólko itd ;)

Pisałem w odniesieniu do sytuacji autora tematu. Ale nawet w tej, o której mówisz -  wolałbym dokupić pada od Xboksa, powody podałem wcześniej. Zresztą nawet mam dwie konsole Sony, a do PC używam tylko pada od X360 i jeśli zmienię go na cokolwiek, to tylko na następcę. 

Znam też osoby, które grają na DualShockach 4 na PC po dokupieniu adaptera do działania bezprzewodowego (co też takie dobre nie jest, bo Sony zrobiło niestety duży regres w czasie działania względem poprzedniego DS-a) i jednak uważają, że to nie to i zdecydowały się lub myślą o zakupie pada od Xboksa. Bo na DualShocku zawsze jest jakieś "ale". Jak wspomniałem, w przypadku konkurencyjnego pada nie trzeba się niczym przejmować. Pomijam kwestie komfortu - bo to jednak osobiste preferencje, chociaż obecnie za bardziej wygodne uważa się jednak pady od Xboksów, i niekoniecznie tylko dla osób z większymi dłońmi. Chociaż DualShock 4 leży mi bardziej niż poprzednie.

 

Jak ktoś faktycznie ma konsolę Sony i chce używać pada na PC i jednocześnie nie inwestować dodatkowych pieniędzy, to wtedy DualShock jest jakąś opcją. 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warto mieć na uwadze, że masa portów (i nie tylko) korzysta z pada X360 jako wyznacznika, z którego idzie cały input. Pad od PS4 wymaga często korzystania z emulatorów, gdzie musi... podszywać się pod X360. A Xboxowy wchodzi jak Plug&Play przykazał. No i mimo wszystko jest dla mnie mniej przekombinowany niż wibrujące triggery w XBONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności