Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze słuchawki wokółuszne - M-DAC


lesiu1983

Pytanie

Witam wszystkich , poszukuje pierwszych słuchawek które chcę podłączyć do audiolab M-DAC. Na systemach stereo mam jakies pojęcie ale na słuchawkach kompletnie sie nie znam. 

 

Zmusza mnie sytuacja , zanim człowiek ogarnie sie po pracy to dzieciaki ida juz spać i na stereo moge sobie tylko popatrzeć :(  , zatem szukam słuchawek. 

 

Moje zabawki w stereo to , 

-kolumny studio16hertz Minas Anor 2.5r

-roksan caspian M1NG 

-audiolab mdac 

-sub B&W w obudowie zamkniętej 

- wszystko leci z maka przez audinirvana 

 

takze podobnego dźwięku szukam. 

 

Wymagania mam jeszcze takie , kabel odłączany i minimum 4 metry , moge dokupić jakiś aftermarket. 

Jak mi sie spodoba ta zabawa to pomyśle o jakimś wzmaku z DAC , najlepiej lampa do sypialni. 

 

Muzyka jakiej nie słucham to disco polo ;) muzyka klasyczna , metal

 

kwota Hm.. 1000-1500 ? +- 500 

 

Pomozecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przez parę lat miałem Audiolaba M-DACa ,oczywiście używałem go również jako wzmacniacz słuchawkowy .

Wypróbowałem z nim kilka różnych ,posiadanych przeze mnie słuchawek w tym AKGK701,Sennheiser HD800,Beyerdynamic

990Pro ,990-600 Ohm .Przez weekend miałem też od kolegi Bayery T1v2 .

Grało to raz lepiej ,raz gorzej ale synergia zachodziła praktycznie tylko z Beyerdynamicami ,w moim przypadku 990Pro.

Nie mają one niestety odpinanych przewodów ,ten "telefoniczny" oryginalnie zamontowany jest trochę ,krótki dlatego zakupiłem

sobie oryginalną 3 metrową przedłużkę Beyerdynamica .

Z tego co wiem koledzy z Forum robili rekabling i słuchawki grały jeszcze lepiej.

T1v2 wypadały najlepiej ale to już mocno ponad Twój budżet .

Odnośnie M-DACa ,używałem go z zasilaczem Tomanka .Dzwięk nie był taki osuszony jak na oryginalnym ,który w sumie nie jest

taki zły ,bas był większy w masie ,góra niewyostrzona .

Być może wpływ na to miał też kabel sieciowy ,którego używałem do zasilacza Tomanka (tani Furutech 314AgII) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Praktycznie napędzi większość słuchawek , "dziurka" ma moc ok. 1W ale np. takie Sennki HD800 pokazują więcej wad niż zalet M-DAC-a :-)

Audiolab ma brzmienie raczej neutralne ,bez nadmiernego eksponowania barwy .Zasilacz Tomanka dociąża trochę przekaz ,bardziej to słuchać

na słuchawkach niż na kolumnach .

Dlatego celował bym w Beyerdynamiki ,może niekoniecznie w 990Pro 250Ohm ,ta Firma ma mnóstwo niedrogich modeli ,Piotr Ryka na swojej

stronce przy recenzji M-DAC-a coś pisał na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

Lesiu, ja miałem M-Daca z Tomankiem i grało to u mnie z DT880 250 bardzo fajnie. Jednak ja akurat w większości słuchałem na słuchawkach muzyki klasycznej, natomiast jeśli słuchasz, powiedzmy, rocka, jazzu, popu i okolic to może to być zestaw zbyt mało dla ciebie dociążony. A zakładam tak dlatego, że mam taki sam wzmacniacz, Roksan Caspian M1 NG i dźwięk z niego a dźwięk z m-dac+dt880 to zupełnie różne światy. Bardziej dociążony dźwięk mam już na AKG 551. Ot, tyle mogę napisać w tej chwili od siebie, bo za wielu słuchawek nie testowałem. Prawdę mówiąc, brałbym pod uwagę Sennheiser Momentum OE do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli szukać słuchawek z mocniejszym dołem , a mniej gory , tylko oby średnie nie były wycofane. Wokale musza być ładne. Wiem ze M-DAC jest neutralny i nie jest wybitny , tylko mi sie nie chce juz tak bardzo gonić za tym króliczkiem. Chce uzupełnić zestaw o słuchawki na wieczorne pory i bede zadowolony. Caspian to dla mnie fajny wzmak , nigdy sie go nie pozbędę , najwyżej pójdzie do szafy. Ja obracam sie w gatunkach Rap , Jazz , Pop , tzw. Klubowa muzyka. Co nie znaczy ze bas Man mnie zalewać , tego nie lubie. Poczekam jeszcze na pare propozycji i wyruszę na łowy. 

 

P.S na co zamieniliście swoje MDaci ? DAC służy wam głównie do słuchawek czy stereo ?

Edytowane przez lesiu1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli punktem odniesienia ma być Caspian i Minasy, to nie tyle chodzi o dół i górę (beyery mają jedno i drugie bardzo ok), tylko o bardzo dobrze wypełnioną niższą średnicę, bo m-dac plus beyery względem caspiana sprawiają na rozrywce wrażenie suchych. Ogólnie ze słuchawek będziesz miał zazwyczaj przekaz bardziej szczegółowy, analityczny, co nie znaczy że pozbawiony muzykalności.

Ja zmieniłem M-daca na Hegla HD20 i wzmak Beyerdynamic A20, bo coś mi nie pasowało w przekazie skrzypiec z m-daca, jakoś było za szaro, no ale trochę to była kwestia przypadku. Dac u mnie jednak 70% do stereo.

Planuję poprosić kogoś z forum o wykonanie przedłużacza i recabling DT880, no ale jakoś nie mogę się zabrać za temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wspomniałeś M-DAC nie jest złym dac-em ,dziurka jest tam przy okazji ale też jest całkiem niezła ,

dlatego nie warto pakować się w drogie słuchawki bo i tak Audiolab nic więcej z nich nie wyciśnie .

 

U mnie M-DAC-a zastąpił Questyle CMA-600i ,w połączeniu z Sennkami HD800 to już wyczynowy duet :-)

Questyle w porównaniu do M-DACa jest bardziej dociążony z niezłą barwą jak na konstrukcję półprzewodnikową

a to w moich ustach komplement bo jestem maniakiem brzmienia lampowego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie , temat trochę odpuściłem z braku czasu , zakupiłem ostatnio słuchawki Ath m50x i niestety to nie mój dźwięk , będę je odsyłał.

Co mi w nich nie pasuje , przede wszystkim góra jest dla mnie za ostra , męczy mnie po godzinie , a gorzej zrealizowanej płyty to już w ogóle lepiej nie komentować. Mają jak dla mnie za mało średnicy , wokal jest wycofany choć obecny. Bas ni jest zły ale dupy też nie urywa ;).

Mogę te słuchawki pochwalić za budowę , wykonanie , wygląd oraz wyposażenie , lecz to wszystko nie gra :(

Proszę dajcie pomysł w jakim kierunku mam uderzać.
Fajnie jakby słuchawki były łatwopędne , wtedy bym mógł je nie tylko wykorzystać z mdac ale i ps4.

Pozdrawiam

Jadę w sobotę na odsłuch AKG 550 mk3 oraz OPPO pm3 , zaproponujcie jeszcze jakieś słuchawki , postaram się znaleźć je w swojej okolicy do odsłuchów. 

 

P.S jest możliwość , że ta góra jest taka ostra w tych m50x bo słuchawki maja jeden dzień ? Wszyscy wychwalają te słuchawki za bas , a dla mnie to on jest taki kartonowy. 

 

Jaki materiał mogę podłożyć aby zniwelować wysokie tony ? Takie małe doświadczenie chce spróbować.  

Edytowane przez lesiu1983
Dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 30.06.2017 o 21:56, Eternal Seeker napisał:

Jak wspomniałeś M-DAC nie jest złym dac-em ,dziurka jest tam przy okazji ale też jest całkiem niezła ,

dlatego nie warto pakować się w drogie słuchawki bo i tak Audiolab nic więcej z nich nie wyciśnie .

 

U mnie M-DAC-a zastąpił Questyle CMA-600i ,w połączeniu z Sennkami HD800 to już wyczynowy duet :-)

Questyle w porównaniu do M-DACa jest bardziej dociążony z niezłą barwą jak na konstrukcję półprzewodnikową

a to w moich ustach komplement bo jestem maniakiem brzmienia lampowego :-)

Czyli M-DAC lub Q-DAC nie zgra się z lampą i HD800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audiolab współpracował u mnie prawie dwa lata jako dac ,dawca sygnału ze wzmacniaczem lampowym 2a3 Balanced

konstrukcji Pana Dubiela i po XLR było bardzo dobrze .

Jak wspomniałem wcześniej z HD800 było trochę za "chudo" , nieżle ale brakowało dociążenia .

Z Beyerdynamikami 990Pro nie było tak wyczynowo ale o wiele przyjemniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności