Skocz do zawartości

DAC - Atoll in100se, Espressivo.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Potrzebuję Waszej pomocy w ukierunkowaniu się na konkretny model DACa.

Po próbach z roźnorakim sprzętem stacjonarnym już wiem jakiej funkcjonalności oczekuję od tego klocka. Z uwagi na ciągły brak czasu stawiam na wygodę użytkowania i słucham tylko poprzez tidal mobilnie lub w zestawie słuchawkowym. Zatem DAC musi posiadać następujące właściwości:

 

Wpasować się w dwa systemy: stacjonarny wzmacniacz Atoll in100se i kolumny AA Phoebe III oraz słuchawkowy wzmacniacz Espressivo i słuchawki beyerdynamic 990 dt 600 Ohm. Nie chce przepisać kabli wiec DAC musi mieć dwie pary wyjść RCA i XLR (rozumiem ze mogę podpiąć jeden wzmak poprzez przejściówkę XLR do RCA- bo żaden z posiadanych wzmacniaczy nie ma wejść XLR).

 

Posiadać pilot do zdalnego sterowania.

 

Posiadać wejście USB jak najlepsze bo do niego będzie podpięty prawdopodobnie mini komputer/terminal z daphile lub innym systemem obsługującym tidal hifi.

 

Posiadać wejście cyfrowe optyczne do podpięcia PS4.

 

Dodatkowo myślę, źe ostatecznie zmienię za jakiś dłuższy czas stacjonarny sprzęt na wzmacniacz lampowy i wysoko skuteczne kolumny. Wolałbym już wtedy DACa nie wymieniać. Zatem idąc dalej, rozważę DACa na lampach, ale posiadającego powyższe funkcjonalności. Na allegro idzie prodac polskiej produkcji. Fajny ale z jedną para wyjść i bez pilota.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dac co podales na allegro ma tylko jedna pare rca wiec sie nie wpasowuje w Twoj opis. Pilota chcesz tylko zmiany wejsc, wyjsc czy do zmiany glosnosci tez? Jesli do zmiany glosnosci to dac musi miec jeszcze funkcje preampa.

 

Takie ktore przychodza mi do glowy to np matrix quattro II, audiolab m-dac, emotiva xda-2 czy hegel hd20 ktorego posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pilot musi włączać DACa. Sterowania głośności być nie musi bo jest pilot do wzmacniacza.
To że dać z allegro nie ma dwóch par wyjść pisałem w pierwszym poście.
Z dacow które wymieniłeś tylko hegel nie posiada wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, wiec w sumie jako jedyny spelnia wymagania . Drugiego wzmaka sluchawkowego nie potrzebuje bo jestem zadowolony z Espressivo. Hegla nie miałem w domu, spróbuję pożyczyć.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego w dacach zdalne sterowanie nie jest powszechnie montowane. Taki sam stacjonarny klocek jak wzmacniacz czy odtwarzacz CD. Cały tor właczysz na odległość ale DACa juz nie. Nie trzyma się to kupy.
Zaproponowane przez ciebie Dacki to "kombajny". Ja potrzebuje tylko sekcji dac z kompletem wyjść i wejść. Nie wykorzystam w klocku nic poza tym, wiec szkoda płacić za dodatkowe funkcje.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem listwy master/slave. DAC podłączony do slave, a np Atoll do master. Pykasz Atolla z pilota i automatycznie włącza się DAC. Tylko musi być on cały czas fizycznie włączony. Listwa na pilota też może być ale takie rozwiązania mogą siać dużo syfu (trzaski, brumienia inne dźwięki).

 

 

Piloty też mają chińczyki LKS i Gustard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2017 o 21:16, n3m3s1s napisał:

Wpasować się w dwa systemy: stacjonarny wzmacniacz Atoll in100se i kolumny AA Phoebe III oraz słuchawkowy wzmacniacz Espressivo i słuchawki beyerdynamic 990 dt 600 Ohm. Nie chce przepisać kabli wiec DAC musi mieć dwie pary wyjść RCA i XLR (rozumiem ze mogę podpiąć jeden wzmak poprzez przejściówkę XLR do RCA- bo żaden z posiadanych wzmacniaczy nie ma wejść XLR).

 

Cześć,

to nie jest takie proste. Kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu, mając m-daca. Nie zaleca się podłączania xlr i rca równocześnie. Miałem taki cytat Johna Westlake'a zapisany:

"We DON’T recommend using both the Balanced and RCA outputs at the sometime, on the CD, CDQ, DQ & MDAC etc, the Balanced and RCA are internally connected together (well at least the Positive signal is), this means that the Balanced Class A output stages are driving both sets of cables, and you will “unbalance” the XLR output with the RCA cable loading effects. As recommended in the user manual, only use one set of outputs at a time. No damage will be done; it will just degrade the audio performance."

źródło: http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=83778&page=29 

 

Typowe rozwiązanie to podłączenie wzmaka słuchawkowego pod pętlę tape we wzmacniaczu (Atoll in100 je ma). Szukanie daca z dwoma wyjściami to będzie spore ograniczenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności