Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

głosniki do 300zł 2.0/2.1?


radzimil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, ze takich tematow jest multum jednak nigdzie nie moglem znalezc jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy szukał do innego typu muzyki niż ja :D Zastanawiam sie czy wybrac zestaw 2.0 czy 2.1 przy czym jesli subwoofer musialby byc na ziemi to ok. 1m ode mnie za biurkiem bo nigdzie indziej go na ziemi nie posadze. Boje sie, ze w zestawach 2.0 troche zabraknie basu, bo glownie beda mi potrzebne do muzyki typu house i rozne tego odmiany, czasami rap czy ogolnie muzyka elektroniczna i czasami jakies filmy czy gry ale to sporadycznie. Po przeszukaniu wielu tematow w wiekszosci sa polecane glosniki Microlab FC330/B77 lub Genius SP-HF1800A, ale z opinii ciezko sie czegos dowiedziec, jedni sluchaja muzyki powaznej i ktores im nie pasuja, inni metalu wiec nie potrzeba basu itp itd. Wiec ktore glosniki by sie najlepiej sprawdzily do takich zastosowan? Do tej pory mialem Creative a220 i z subwooferem na biurku troche mi brakowalo bassu jak subwoofer stal na biurku i ogolnie jakosc dzwięku była "2/10". Wiem, że za tą cenę nie mogę oczekiwać cudów ale chciałbym, żeby chociaż głosniki zagrały poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie oczekuje żadnego trzęsienia ziemi, tylko własnie czy w systemie 2.0 jest wystarczająco basu do tego house/deep house czy czasami rap? Wiadomo, ze tam jest tego trochę jednak nie jestem zwolennikiem dudnienia i zalewania wszystkiego niskimi tonami, chciałbym żeby to wszystko ładnie współgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po pierwsze primo" - dlaczego trzymasz(łeś) suba na biurku ???

Niskie częstotliwości nie są tak lokalizowane w przestrzeni przez nasz aparat słuchu jak wyższe i niech sobie sub stoi na ziemi ...

"Po drugie primo" jeśli jesteś przyzwyczajony do suba i płynącego z niego basu to nawet jak był marnej jakości, nie dostaniesz takiej ilości basu z pierdziawek komputerowych 2.0. To jest fizycznie niemożliwe.

"Po trzecie primo" nie dostaniesz też takiej ilości basu z zestawu vintage czyli wzmacniacz+kolumny, który ma na myśli Amrowek, bez względu na to jaki zestaw ma na myśli.

"Po czwarte primo" - jak jesteś przyzwyczajony do małych głośniczków z subem to bierz te Microlaby i uuuciekaj stąd czym prędzej, bo jak się w temat wkręcisz to za 2 lata braknie Ci miejsca w pokoju ...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po piąte primo" - nie wiem jak teraz, ale kiedyś to w tych 1800A siadały po pewnym czasie albo kondy albo potek, albo jedno i drugie.

Z Microlabami FC330 to nie wiem, bo nie miałem przyjemności.

"Po szóste primo" - głośniczki komputerowe nie dadzą Ci tego co rasowe kolumny, ale wg. mnie to żaden grzech słuchać z komputerowych głośniczków.

Najważniejsza jest muzyka i radość płynąca ze słuchania.

Ja to wziąłbym te Microlaby i uciekał z Forum.

Jestem mądry teraz, ale jak tu przyszedłem kiedyś na chwilę to nie byłem.

No i zostałem.Efektem tego jest to, że tak obrosłem w przeróżne maszynki do dźwięku, że właśnie skończyłem szukać potrzebnego mi kabelka, po 20 minutach.

W małym pokoju, gdzie niby wszystko ma swoje miejsce.

Jestem chory ...

ale w sumie to mi z tym dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba trzymalem na biurku bo zwyczajnie nie mialem go gdzie postawic :D Z jednej strony bym nie rozlozyl lozka bo by przeszkadzal sub, z drugiej też nie mialem za bardzo miejsca, a pod biurko nie moglem wlozyc bo by mi pod nogami przeszkadzal, bo mam dosc wąskie "wejscie" na fotel. Do suba jako tako nie jestem przyzwyczajony bo było go wyraźniej słychać jak wyszedłem z pokoju lub byłem na łóżku. Siedząc przed komputerem było go tyle co kot napłakał. Nie chce przeznaczac jakiejs wiekszej kwoty na glosniki, bo i tak glownie korzystam ze sluchawek, głośniki idą w ruch jak np. idę coś robic w domu i chce żeby leciała  muzyka, siedząc przy biurku nawet jak słucham muzyki to raczej w miare cicho-"srednio" bo nie lubie jak coś dudni 1m przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia

zmieniłem geniusy HF1225 na akai am2450 i isophony  diamant 2000   , nie ma co porównywać  

a to sa takie popierdółki

http://allegro.pl/isophon-hifi-diamant-2000-mini-monitor-vintage-i6856018668.html

 

w drugim 

Microlaby solo 2 na RFT Corona i Palladium/Nec NSA 7000  , inna bajka dużo lepszy zestaw a już nie taki młody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniczki na biurku ,aktywne,  bez suba i brzmią tak dobrze,  że od dłuższego czasu wolę je od słuchawek gdy siedzę przy pc.

Edifiery 1700bt .Moge też je uaktywniać na blututa bez włączania pc. Używane wyrwałem za 375 zł.

Fakt , ze nie idą bezpośrednio z kompa, ale same tez dają radę.

 

biurko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakość dźwięku w  jbl go lub też jbl charge 2, bo taki też słyszałem, jest całkiem niezła.

Załóżmy, że podobna jest w edifierach 1700bt, z tym że tu dochodzi przestrzenność, głębia,selektywność dźwięku,  masywność tonów niskich,  zarówno poprzez większe znacznie głośniki jak i dwa źródła dźwięku. Ustawienie ma znaczenie, mam na myśli skierowanie ich w kierunku głowy.

http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r1700bt/

 

Wiem , ze w sklepie one wychodzą 2 razy drożej niż zakładany przez Ciebie pułap, ale być  gdzieś można znaleźć  używane w niezłym stanie.

 

Są też edifiery 1600III, trochę tańsze, w zasadzie brzmieniowo  to samo co 1700bt , tyle że bez BT i konstrukcja ich nie jest skierowana pod kątem do góry, w sensie, że jest to budowa klasyczna.

 

EDIT: zrobiłem błąd, 1600III mają taką samą konstrukcję jak 1700bt, czyli są skierowane  lekko pod kątem w górę, jedynie brak im bluetoth

 

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności