Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac i źródło dźwięku do Superlux HD681 Evo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów ?

To mój pierwszy post więc mam nadzieję że nie popełnię jakiejś gafy ?

 

Przechodząc do tematu kupiłem sobie takie słuchawki Superlux Hd681 Evo w sklepie mp3store w Warszawie.

 

Obecnie odtwarzam na nich muzykę ze Spotify na laptopie Lenovo Y580.

 

Ostatnio spróbowałem posłuchać na nich muzyki z płyt  u brata na odtwarzaczu Yamaha oraz wzmacniaczu Pioneer (nie znam modelu,jakieś starsze wersje) i doznałem szoku co można wyciągnąć z tych słuchawek.

 

Obecnie szukam jakiegoś źródła dźwięku oraz ewentualnie wzmacniacza słuchawkowego żeby osiągnąć podobny czysty dźwięk.

 

Kolega ze sklepu polecił mi FIIO e10k ale co ze źródłem? Czy wystarczy napęd DVD w laptopie i płyta czy zainwestować w jakiś odtwarzacz. Jeżeli tak to jaki?

 

Na odtwarzacz chciałbym przeznaczyć maks 200 zł. Oczywiście im mniej tym lepiej ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Palpatine napisał:

Jak słuchasz z laptopa to masz źródło...czy spotify czy CD przetworzy czy FIIO e10k i nic więcej nie trzeba.

 

To skąd taka różnica na sprzęcie u brata? I nie chodzi mi o samą głośność czy bass ale o szerszą scenę. Chcę uzyskać podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Fiio e10k i w porównaniu ze zwykłą integrą w laptopie różnica jest zauważalna, z Superluxami HD330 zgrywał się całkiem nieźle. Skąd różnica w brzmieniu? Najprościej mówiąc- sprzęt Twojego brata skonstruowany jest tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki, a laptop jest stworzony do wszystkiego i kartę dźwiękową ma zapewne najtańszą z możliwych, kosztującą około 1/100 tego co ten odtwarzacz i wzmacniacz. :)

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, second napisał:

Sam posiadam Fiio e10k i w porównaniu ze zwykłą integrą w laptopie różnica jest zauważalna, z Superluxami HD330 zgrywał się całkiem nieźle. Skąd różnica w brzmieniu? Najprościej mówiąc- sprzęt Twojego brata skonstruowany jest tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki, a laptop jest stworzony do wszystkiego i kartę dźwiękową ma zapewne najtańszą z możliwych, kosztującą około 1/100 tego co ten odtwarzacz i wzmacniacz. :)

 

Czyli jeżeli zakup tego wzmacniacza FIIO nie ma sensu jeżeli muzyka będzie odtwarzana z laptopa? W takim razie jaki sprzęt polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nie ma sensu zakup FiiO do laptopa? Bo nie rozumiem. Karta dźwiękową kartą dźwiękową, ale po to właśnie jest DAC żeby z tej zintegrowanej karty dźwiękowej nie korzystać.

Nie wiem jak e10k, ale e07k i e10 miały dość małą scenę. Z tańszych DAC'y kiedyś długo zagościł u mnie SMSL M2 grając właśnie z HD681(z tym że tymi zwykłymi) ale w sumie to było na tyle dawno że nie chciał bym wprowadzić w błąd opisując różnice. O ile to możliwe polecam posłuchać  porównać.

 

No wracając do kart dźwiękowych, nie są one już tak słabe jak kiedyś. U mnie w lapku zintegrowana karta dźwiękowa potrafi zagrać na tyle przyzwoicie że nie szukam DAC/AMP'a przenośnego do 300PLN. Także tu też proponuje posłuchać różnic, bo w zależności od kostki samej karty dźwiękowej i jej implementacji potrafi to dość przyjemnie zagrać. I nie zawsze różnice są warte ceny. -< TUTAJ ZAZNACZAM IŻ JEST TO MOJE SUBIEKTYWNE ZDANIE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest sens, coś musiałeś mnie źle zrozumieć. Mało tego, w budżecie jaki masz jest to chyba najlepsza opcja. Gdy podłączysz Fiio do laptopa, to wtedy za dźwięk przestanie odpowiadać laptopowa karta, tylko to pudełeczko. Będzie grało dużo lepiej (jeśli naprawdę Twoja karta jest budżetowa). Zarówno audio cd, spotify jak chociaż i np youtube

Edytowane przez second
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, second napisał:

Właśnie jest sens, coś musiałeś mnie źle zrozumieć. Mało tego, w budżecie jaki masz jest to chyba najlepsza opcja. Gdy podłączysz Fiio do laptopa, to wtedy za dźwięk przestanie odpowiadać laptopowa karta, tylko to pudełeczko. Będzie grało dużo lepiej (jeśli naprawdę Twoja karta jest budżetowa). Zarówno audio cd, spotify jak chociaż i np youtube

 

Ja zrozumiałem to tak że sam wzmacniacz FIIO między słuchawkami a laptopem nie pomoże bo źródłem dźwięku będzie wciąż laptop ze słabą kartą i że to on jako źródło dźwięku na wstępie będzie spłaszał scenę a to co poprawi wzmacniacz to będzie po prostu wzmocniony spłaszczony dźwięk? A z tego co Panowie piszecie to ten DAC po prostu by zastąpił słabą zintegrowaną kartę z laptopa.

 

Jeszcze trapi mnie źródło dźwięku. Tak jak pisałem u brata słuchałem muzyki z odtwarzacza bezpośrednio podłączonego do wzmacniacza i słuchawek. Czy laptop nie będzie w tym przypadku wąskim gardłem całego zestawu?

 

Z tego co pamiętam jest to cyfrowy przetwornik więc chyba nie odda w 100% realistyki co płyta i laser z markowego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fiio, czy też wspomniane przez kolegów wyżej smsl, to wzmacniacz i dac (przetwornik cyfrowo-analogowy) w jednym. Po podłączeniu tego będzie tak jak piszesz, integra sobie odpocznie, a dźwięk będzie w pewnym sensie generowany przez daca. Czy odda w 100% to co źródło u brata? W tej cenie raczej nie (chociaż najlepiej by było jakbyś sam posłuchał takiego czegoś, może akurat stwierdzisz, że brzmi równie dobrze). Aczkolwiek są droższe i lepsze urządzenia, które by na pewno zbliżyły się do tej jakości, a nawet ją przebiły (oczywiście przy plikach w bezstratnej jakości). Do Twoich słuchawek jakiś dac/dac+wzmak od Fiio czy smsl będzie w sam raz i zagra zauważalnie lepiej niż sama integra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, second napisał:

Ten Fiio, czy też wspomniane przez kolegów wyżej smsl, to wzmacniacz i dac (przetwornik cyfrowo-analogowy) w jednym. Po podłączeniu tego będzie tak jak piszesz, integra sobie odpocznie, a dźwięk będzie w pewnym sensie generowany przez daca. Czy odda w 100% to co źródło u brata? W tej cenie raczej nie (chociaż najlepiej by było jakbyś sam posłuchał takiego czegoś, może akurat stwierdzisz, że brzmi równie dobrze). Aczkolwiek są droższe i lepsze urządzenia, które by na pewno zbliżyły się do tej jakości, a nawet ją przebiły (oczywiście przy plikach w bezstratnej jakości). Do Twoich słuchawek jakiś dac/dac+wzmak od Fiio czy smsl będzie w sam raz i zagra zauważalnie lepiej niż sama integra.

 

Ten sprzęt brata to Yamaha CDX-460 I Pioneer A-402R.

 

A jeżeli chodzi o DAC to lepiej kupić ten FIIO czy smsl m2? Fiio mam do kupienia za 200 zł natomiast smsl m2 za 150  zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tymi dwoma urządzeniami nie będzie jakiejś dużej dużej różnicy jeśli chodzi o jakość dźwięku, będą zaś nieco inaczej zestrojone i różnić się pewnymi szczegółami. Które okaże się dla kogoś lepsze, to już kwestia indywidualna, gdyż każdy ma inne ucho, inne oczekiwania i upodobania względem dźwięku i inne słuchawki. ;) Jeśli tylko masz taką możliwość, to najlepiej by było jakbyś sobie w sklepie sam osłuchał na swoich słuchawkach. Polecam taką metodę, sam kiedyś tak zrobiłem jak miałem podobny problem i wybrałem Fiio e10k. Lecz dzisiaj już nie pamiętam nawet z czym on wtedy konkurował. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, second napisał:

Między tymi dwoma urządzeniami nie będzie jakiejś dużej dużej różnicy jeśli chodzi o jakość dźwięku, będą zaś nieco inaczej zestrojone i różnić się pewnymi szczegółami. Które okaże się dla kogoś lepsze, to już kwestia indywidualna, gdyż każdy ma inne ucho, inne oczekiwania i upodobania względem dźwięku i inne słuchawki. ;) Jeśli tylko masz taką możliwość, to najlepiej by było jakbyś sobie w sklepie sam osłuchał na swoich słuchawkach. Polecam taką metodę, sam kiedyś tak zrobiłem jak miałem podobny problem i wybrałem Fiio e10k. Lecz dzisiaj już nie pamiętam nawet z czym on wtedy konkurował. :)

 

Wielkie dzięki za te porady ? dużo mi rozjaśniły. W międzyczasie znalazłem wątek na forum dotyczący  porównania tych dwóch wzmacniaczy i SMSL M2 jest stawiany na równi z FIIO, ale tak jak piszesz najlepiej posłuchać w sklepie. Wiem że sklep mp3 store w Warszawie posiada fiio natomiast smsl jest chyba mniej popularne.

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi w wątku. Będę szukał wśród tych dwóch modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze, czy na sprzęcie Twojego brata nie jest ustawione jakieś EQ czy ulepszacz dźwięku. Choć pewnie Luxy dostają trochę oddechu z mocniejszego źródła.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze, czy na sprzęcie Twojego brata nie jest ustawione jakieś EQ czy ulepszacz dźwięku. Choć pewnie Luxy dostają trochę oddechy z mocniejszego źródła.

 

Powiedział, że raczej nie :) Wzmacniacz ma jeszcze dużo zapasu więc słuchawki mają na pewno mocy pod dostatkiem. Kupiłem właśnie SMSL M2 zobaczymy czy różnica będzie odczuwalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TrueGrand napisał:

Pozwolę sobie skorzystać z założonego tematu i zapytam. Panowie mam także słuchawki jak kolega i w swoim PC kartę dźwiękową Xonar D1. Warto zamienić ta kartę na FIIO e10k?

Najlepiej by było jakbyś posłuchał i sam zdecydował. Audio jest specyficznym hobby, tutaj nie zawsze cena czy marka gra. Wiele też zależy od upodobań i budowy ucha.

 

Jak już bardzo chcesz zmian to na Twoim miejscu odłożył bym więcej kasy i kupił AIM'a SC808. Gdyż jest to już dość wysoko postawiony jakościowo "klocek" toru audio, a brzmienie pozwala poprawić i skorygować barwę samymi opampami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie ten dac SMSL M2. NIe wiem czy to normalne, że po zatrzymaniu utworu słychać takie cichutkie piszczenie. Zastanawiam się czy to nie jest wina zasilania z portu USB komputera. CZy ten sprzęt można podłączyć do łądowarki od telefonu? 

 

Edycja:
Podłączyłem do DAC-a jakąś starą łądowarkę od iPhone'a i w porównaniu z zasilaniem z USB to ogromna przepaść. Tak dużo znaczy dobre zasilanie. Dźwięk jest czyściutki i 3x głośniejszy. Teraz w końcu słychać po co zakupiłem ten wzmacniacz. 

Edytowane przez patrykk91
Zmiana zasilania DAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności