Skocz do zawartości

Jak zamówiłem słuchawki KZ - historia prawdziwa


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przynajmniej dwa tematy o KZ ciągle są zasypywane postami typu:

- w jakim sklepie kupione,

- jakie mają pudełko,

- jaki kolor,

- jaki kabelek,

- kiedy zamówione,

- kiedy dostarczone,

- obejrzyjcie mój tracking,

proponuję całą otoczkę zamówieniową umieszczać w tym oddzielnym temacie. Tamte niech będą o słuchawkach, a tu fani logistyki mogą szaleć do woli.

 

I żeby jakoś zacząć: mam dwie pary ZST (ala karbon), obie z Gearbest, jedna szła dwa miesiące, druga dwa tygodnie. ZS3 przyszły bez sensacji, a ZS5 kupiłem w EasyEarphones, kolor szary, srebrny kabelek, wyszły 28 maja, jeszcze do Polski nie dotarły.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pisałem i dostałem odpowiedź że nie wiedzą jakie mi wysłali ale teraz mają w małych pudełkach 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też oczekuję niecierpliwie na swoje zamówienie. Przesyłka dotarła 12.06 do WER Warszawa, od tego czasu jest w statusie ,,przesyłka w transporcie''. Tylko tak się zastanawiam skąd dokąd. Odbieram w Wawie. Może nie przeszła jeszcze przez cło?  Macie doświadczenie co oznacza ten status? Bo nie wiem czy dzwonić tam / nie dzwonić? 

 

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2017-06-02 02:14 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2017-06-02 15:48 SHENZHEN
Przyjęto w Polsce 2017-06-12 18:25 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-06-12 18:30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie napiszę, taki ten temat ciekawy ;-).

Więc tak - kiedyś zamówiłem parę zst, szły nie pamiętam jak długo, ale przyszły i sprzedałem po jakichś dwóch tygodniach. Drugą zamówiłem gdzie indziej, przyszły po jakimś czasie i ... też sprzedałem.

Dziękuję za uwagę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Miałem cierpliwie czekać ale sokoro powstał temat to sobie ponarzekam.

 

KZ ZS5. Status utkwił na 28.05.2017 package sent ale nie wygląda jakby to było wysłane. Inne rzeczy zamawiane później już dawno mają bardziej zaawansowany status przesyłki ( w tym inne słuchawki ). 

 

No nic. Ponarzekałem i mi trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sobie ponarzekam :) . Jak przesyłka trafi w ręce poczty Szwedzkiej to chyba idzie z Chin piechotą. Albo inaczej. Co się trochę ruszy to sobie musi poleżeć. Kiedyś tak sobie do mnie szła ponad 2,5 miesiąca od wysyłki. Druga szła niewiele krócej.

Gourney Co Cie skłoniło do zakupu kolejnych ZST ? Różniły się czymś od pierwszych ?

.  Co Cie skłoniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MobyDick napisał:

Co Cie skłoniło do zakupu kolejnych ZST ? Różniły się czymś od pierwszych ?

 

Różniły się kablem, który - w przypadku drugiej pary - miał odcinki pamięciowe i kolorem (to już mój wybór). Zasadniczym powodem powrotu do nich była chęć ponownego posłuchania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gourney napisał:

 

Różniły się kablem, który - w przypadku drugiej pary - miał odcinki pamięciowe i kolorem (to już mój wybór). Zasadniczym powodem powrotu do nich była chęć ponownego posłuchania i tyle.

Odczułeś jakieś różnice pomiędzy tymi wersjami w dźwięku ? Te kolorowe są czasem nazywane ZST Pro. Wg niektórych danych powinny mieć inne parametry ( pasmo przenoszenia, skuteczność ), wg innych różnią się tylko kolorem. Nie wiedziałem że mają kable z odcinkami pamięciowymi. Kable z ciężarkami lepiej się zakłada i sprawdzają się dość dobrze. Przewody z pamięcią pewniej się trzymają na miejscu. Trzeba trochę przy nich uważać aby nie zdeformować dobrego ich ukształtowania. W KZ ATE-S mam takie z pamięcią ROM :) . Bo praktycznie nie da się zmieniać ich kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o teorii różnic w dźwięku w zależności od koloru. Przerwa pomiędzy czasem, gdy miałem pierwszą parę, a momentem otrzymania drugiej była tak znaczna, że nawet jeśli brzmiały inaczej, to i tak bym tego nie wychwycił. Co do kabla - ciężarki były ok, choć to pierwszy raz, gdy spotkałem się z takim rozwiązaniem, ale IMO odcinki pamięciowe (przy odpowiednim uformowaniu) były wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jak z samochodami. Czerwone jeżdżą szybciej :D

W czarnych ZST widziałem w specyfikacji że mają głośnik dynamiczny 8 mm. Z tego co zmierzyłem wygląda na większy ( 9 mm ). W ZST Pro ma mieć 6-10 mm. I tu może to oznaczać użycie dwóch driverów dynamicznych + armatura ? Lub komuś się pomyliło z ZS1. Mogą również istnieć normalne ZST w kolorowych obudowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też oczekuję niecierpliwie na swoje zamówienie. Przesyłka dotarła 12.06 do WER Warszawa, od tego czasu jest w statusie ,,przesyłka w transporcie''. Tylko tak się zastanawiam skąd dokąd. Odbieram w Wawie. Może nie przeszła jeszcze przez cło?  Macie doświadczenie co oznacza ten status? Bo nie wiem czy dzwonić tam / nie dzwonić? 
 
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2017-06-02 02:14 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2017-06-02 15:48 SHENZHEN
Przyjęto w Polsce 2017-06-12 18:25 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-06-12 18:30

Ja z tym statusem czekam już 3 miesiące , też WER Warszawa. Pisałem nawet reklamacje do Poczty Polskiej

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności