Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki do 500zł


Jaari

Pytanie

Witam! Od razu zacznę od tego, że nie jestem znawcą, jeśli chodzi o słuchawki. Jednak kontakt z muzyką mam od dziecka i myślę, że potrafię odróżnić dobre brzmienie od słabego.

 

Kilka informacji:

  1. Słuchawki dokanałowe do ok. 500zł
  2.  Poprzednio używane przeze mnie słuchawki: Fisher Audio Silver Bullet, oraz ostatnio JVC HA-KX100
  3. Źródło: HTC ONE M7 (Zastanawiam się nad kupieniem dodatkowego odtwarzacza. Czy lepiej jest kupić słuchawki za 500zł i mieć przeciętne źródło, czy może lepiej dać trochę mniej za słuchawki, za to zainwestować w lepsze źródło? np. słuchawki 250zł i źródło 250zł)
  4. Muzyka: 50% rock, 30% EDM, 20% muzyka klasyczna
  5. Dokanałówek przeważnie używam na zewnątrz, podczas chodzenia (w JVC denerwował mnie bardzo słyszalny efekt mikrofonowy)
  6. Bas jest ważny, ale nie najważniejszy, na pierwszym miejscu dla mnie jest szeroka scena, potem wyrazistość i oddzielenie wszystkich dźwięków (żeby poszczególne dźwięki nie zlewały się), a potem wokal i bas
  7. Mam talent do łamania kabli w słuchawkach. Silver Bullety, jak i JVC wytrzymały ze mną po ok. 1,5 roku. Dlatego dość ważnym aspektem jest konstrukcja pozwalająca ewentualne zrekablowanie słuchawek lub po prostu odłączany kabel.
  8. W tym momencie słucham tylko muzyki w formacie MP3, ale planuję się przerzucić na formaty bezstratne
  9. Czy słuchawki, których kabel przechodzi za uchem są wygodne? (wiem, to subiektywna sprawa każdego człowieka, ale czy kogoś z Was kabel na uchu uwierał podczas używania tego typu słuchawek?)
  10. Słuchawki, które miałem na razie na oku:
  • VSONIC VSD3S (Czy one mają odłączany kabel przy każdej ze słuchawek? Bo tak wyglądają na zdjęciach, ale nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia.)
  • Shure SE215 (Odłączany kabel, opinie pozytywne. Dziwi mnie jednak różnica w cenach tych słuchawek. Na pewnym znanym portalu aukcyjnym słuchawki można dostać za 250zł, a z oficjalnych sklepów, lub tutaj na stronie są już o 200zł droższe.)
  • VSONIC GR07 (Trochę droższe, ale wnioskując po opiniach grają miodnie. Czy opłaca się trochę dopłacić? Czy różnica jest zauważalna w stosunku do tańszych słuchawek?)

 

Być może trochę długi wywód, ale chciałem jak najbardziej przybliżyć, czego szukam.

Edytowane przez Jaari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdź JVC FRD 80. Bardzo fajne słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 500zł polecę Flare Audio R2S, które od niedawna mam.

Grają jak dla mnie świetnie. Tutaj możesz poczytać moje wrażenia z ich odsłuchu

 

Scenę mają olbrzymią, wokal przepiękny, a bas uderzający w punkt. Separacja poszczególnych dźwięków jest wyśmienita. 

Słuchawki mają odkręcaną kopułkę - można wymienić kabel w razie czego.

Słucham ich głównie OTE ze względu na ten specyficzny spliter.

Są bardzo wygodne i świetnie izolują.

Do rocka, EDM, klasyka sprawdzą się wybornie, w sumie do wszystkiego się nadają.

Edytowane przez Starh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Arturos1967 napisał:

Do vsoniców gr07 nie musisz wcale dopłacać jeśli nie zależy Ci bardzo na polskiej gwarancji. Z Chin to jakieś 350-370 Zł wychodzi. Wielu tutaj tak kupiło. W tym i ja z wersją bass.

Ale te słuchawki są mocno awaryjne tj. lubią pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Sprawdź JVC FRD 80. Bardzo fajne słuchawki

Z tego, co patrzę, to ciężko będzie je dostać w Polsce :/ 

 

1 godzinę temu, Starh napisał:

Do 500zł polecę Flare Audio R2S, które od niedawna mam.

Grają jak dla mnie świetnie. Tutaj możesz poczytać moje wrażenia z ich odsłuchu

 

Scenę mają olbrzymią, wokal przepiękny, a bas uderzający w punkt. Separacja poszczególnych dźwięków jest wyśmienita. 

Słuchawki mają odkręcaną kopułkę - można wymienić kabel w razie czego.

Słucham ich głównie OTE ze względu na ten specyficzny spliter.

Są bardzo wygodne i świetnie izolują.

Do rocka, EDM, klasyka sprawdzą się wybornie, w sumie do wszystkiego się nadają.

Kurczę, bardzo fajne się wydają, ale na prawdę można zmieścić dobry dźwięk w tak małych słuchawkach? :P

 

Godzinę temu, Starh napisał:

Ale te słuchawki są mocno awaryjne tj. lubią pękać.

Chodzi o kabel, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz link do JVC FRD80Z na naszym bazarku. Ja też od kolegi @Chrumekk brałem i nie narzekam. Nowe oryginalnie zapakowane i cena atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Jaari napisał:

 

Z tego, co patrzę, to ciężko będzie je dostać w Polsce :/ 

 

Kurczę, bardzo fajne się wydają, ale na prawdę można zmieścić dobry dźwięk w tak małych słuchawkach? :P

 

Chodzi o kabel, tak?

I są bardzo fajne - grają rewelacyjnie, a jeszcze rok temu kosztowały po 1500zł. Polecam temat tutaj na forum lub na head fi. 

Grają jak otwarte słuchawki i sam jestem w szoku, że takie małe coś tak gra. W gear4music można je kupić za około 450-60zł z wliczoną wysyłką.

 

Co do Vsonic to nie, nie chodzi o kabel. Pękają w nich kopułki.

UP

W podobnej cenie do tych jvc może kupić rha750 z niemieckiego amazonu (270zł).

 

Edit 2

Te JVC Jaro w angielskim Amazonie można je nabyć za 130zł

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BQBIXWE/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Starh napisał:

Edit 2

Te JVC Jaro w angielskim Amazonie można je nabyć za 130zł

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BQBIXWE/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Jak masz angielski adres dostawy, inaczej dostawa niedostępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak masz angielski adres dostawy, inaczej dostawa niedostępna

Masz wiele sklepów do wyboru, defaultowy nie wysyła. 

 

Edit:

A to przepraszam. Na pewno jednak znajdzie się jakiś użytkownik z UK, który by mu to zamówił i wysłał do PL na jego koszt.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałem wszystkie które były dostępne, dostawa tylko UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Starh napisał:

I są bardzo fajne - grają rewelacyjnie, a jeszcze rok temu kosztowały po 1500zł. Polecam temat tutaj na forum lub na head fi. 

Grają jak otwarte słuchawki i sam jestem w szoku, że takie małe coś tak gra. W gear4music można je kupić za około 450-60zł z wliczoną wysyłką.

 

Co do Vsonic to nie, nie chodzi o kabel. Pękają w nich kopułki.

UP

W podobnej cenie do tych jvc może kupić rha750 z niemieckiego amazonu (270zł).

 

Edit 2

Te JVC Jaro w angielskim Amazonie można je nabyć za 130zł

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BQBIXWE/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Im więcej o nich czytam na forum, tym bardziej się do nich przekonuję. Zastanawia mnie jednak, dlaczego tak spadła ich cena? Z 1465zł na 435zł na gear4music. W ogóle dziwna ta strona, w tytule napisane Flara zamiast Flare, a opis napisany polskimi wyrazami, ale nie po polsku. Mam nadzieję, że to nie jakieś podróby? O.o Też od nich kupowałeś?

 

19 minut temu, roger987 napisał:

Ety HF5. Basu nie ma dużo, tzn z tipsami jest w sam raz, ale czuć klasę. Serio.

Ok, dzięki poczytam o nich. Wiesz może, jak wyglądają w porównaniu do tych Flare Audio r2s, albo do innych słuchawek wymienianych w tym temacie?

 

 

Dzięki za odpowiedzi! Czekam jeszcze na wypowiedź kogoś, kto porównywał kilka rodzajów słuchawek w tym przedziale cenowym i mógłby stwierdzić, które lepiej grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co z KZ ZST? Są wychwalane wniebogłosy. Do tego ta cena. To są takie Superluxy HD681 wśród doków? ;)

Czy może jednak KZ ZST to trochę niższa liga, niż np. Flare R2S, czy inne słuchawki w tym przedziale cenowym?

 

Może lepiej właśnie wziąć te KZ ZST i do tego jakiś odtwarzacz, zamiast kupowania droższych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, Jaari napisał:

Im więcej o nich czytam na forum, tym bardziej się do nich przekonuję. Zastanawia mnie jednak, dlaczego tak spadła ich cena? Z 1465zł na 435zł na gear4music. W ogóle dziwna ta strona, w tytule napisane Flara zamiast Flare, a opis napisany polskimi wyrazami, ale nie po polsku. Mam nadzieję, że to nie jakieś podróby? O.o Też od nich kupowałeś?

 

Ok, dzięki poczytam o nich. Wiesz może, jak wyglądają w porównaniu do tych Flare Audio r2s, albo do innych słuchawek wymienianych w tym temacie?

 

 

Dzięki za odpowiedzi! Czekam jeszcze na wypowiedź kogoś, kto porównywał kilka rodzajów słuchawek w tym przedziale cenowym i mógłby stwierdzić, które lepiej grają.

Żadne podróbki - oryginały.

Cena spadła, bo to są ostatnie sztuki - Flare wydało nowy model. W swojej cenie fantastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Flary R2S sprawdź koniecznie nie podejdą od razu zostawiasz i czekasz na konfrontacje ew sprzedajesz, są tańsze od Etów, bardziej muzykalne, nie rzucają na twarz szczegółami co może męczyć ale etysze mają fajniejszą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności